Skocz do zawartości

Zablokowane Almora 0.7.6 - Dyskusja


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens walić moba z grupą jeśli nie ma się na niego questa (z dużą ilością expa za ubicie) lub jeśli nic ciekawego z niego nie dropnie :P? Historia lokacji? Myślę, że lepiej, jeśli wyjaśnia ona po troszkę dlaczego żyją tu takie a nie inne stworzenia oraz skąd się wziął ten duży boss, a także uważam, że powinna być nie do końca znana a jej poszczególne elementy odkrywane powinny być właśnie dzięki questom ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Japan: ...jakieś historie dot. miejsc... Uwielbiam takie motywy :) Ktoś szepnie, że słyszał od pustelnika legendę o Forgotten Tower, który mówi, że w każdy piątek o północy pojawia się duch w Świątyni Witchów, który podobno żył tam i wie jak tam się dostać, jednak...

 

@Pablo: Nasunąłeś mi pewną myśl. A gdyby tak zrobić silniejszych przeciwników, ograniczyć brutalnie maks level i zmusić graczy do współpracy? Wymagałoby to tylko zrobienia zaklęć z efektami (np. osłabienie, spowolnienie) i większego wpływu współczynników na postać (siła dla tankerów, zręczność dla rangerów...) Niewiele (chyba) roboty a efekt niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunął mi się na myśl taki mały szczegół...

Dlaczego wszystkie potworki łażą za graczem po lesie? Jeżeliby chcieć przejść się powoli po mapie, to "pozbieramy" ich po drodze całkiem sporo (oczywiście, gdy się nie atakuje :) ). Można by ustawić ograniczenie dla stworków typu: "Będę atakował graczy z levelem poniżej x". Przeciwnik nie atakowałby gracza z poziomem większym od x (czasami wkurzające jest i śmieszne, gdy 50-levelowca goni robak albo larwa... :P ).

To chyba nie będzie trudne do zrobienia (zapewne jeden warunek na serwerze, który go praktycznie nie obciąży).

 

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Cezar juz lepiej napisac od nowa system inteligencji mobow ktory by uwzglednial pare zeczy i jakby to powiedziec urealnił.

 

Bo np wilki polują w grupach pozatym jakie zwierze bedzie gonic cie po lesie mając powazne rany ? Mi sie wydaje ze uciekało by lub szukało towarzyszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej napisac od nowa system inteligencji mobow ktory by uwzglednial pare zeczy i jakby to powiedziec urealnił.

 

może należało by jeszcze bardziej urealnić rozgrywkę i postawić kible przy głównych szlakach :)

oczywiście żart...

 

nie chodzi mi bardziej o względy realizmu, tylko wygodę grania...

 

przy okazji wychodzą całkiem fajne pomysły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, nie chciał bym trafić na watahę wilków, szukając jednej sztuki ;), z uciekaniem to nawet fajny pomysł, a szczególnie, uciekanie do kolegi z tego samego gatunku, trochę urozmaiciło by to grę [-aaaa zabij go szybko zanim dobiegnie do drugiego ds xD].

 

myślę, że ciekawym urozmaiceniem było by, żeby nawet potwory z tego samego "gatunku" się trochę od siebie różniły, ich wygląd losował by client, bo nawet jak z kimś gramy to kogo obchodzi, że u każdego ten sam bug mógłby inaczej wyglądać ;), mogły by być to nieznaczne różnice, ale dzięki nim nie popadali byśmy tak szybko w monotonię ;)

 

ED:

tak w ogóle czemu w almorze niema wydeptanych dróg/ścieżek, chociażby taka tekstura niewielka, brązowa wyznaczająca jakieś trasy, ale jak na razie świat almory ma aż jedno miasto, tak więc kupcy za bardzo gdzie chodzić nie mają xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Co do ścieżek, to Tymon ostatnio ładny skrypt napisał, tylko nie wiem czy na dużych mapach nam się go opłaci używać (bo myśleliśmy też o animowanej wodzie xD), więc nie wiem czy będą ścieżki.

A miast będzie więcej, ja dzisiaj robiłem przez kilkanaście minut które miałem do autobusu kurczaki, żeby je do miasta dodać kiedyś xD Nie wiem czy to zrobię, ale to była moja próba wpasowania się w Borkowy styl i chyba nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh, w pabie, lub u jakiegoś kupca powinno być żarcie dla kurczaków, po wywaleniu go na ziemie kurczaki w miarę możliwości zmierzają w jego kierunku i je zżerają (tzn. chwile dzióbią i znika), taki gadżet ;).

 

w fable jest bajer, kurczaki chodzące po miastach można kopnąć i w statach zapisuje nam odległość skoku xD

 

ED:

@up: właśnie pokaż kurczaka!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WoW'ie moby (tylko humanoidy, jako forma inteligentna) gdy ich hp spadnie poniżej 30% wołają kolegów lub uciekają w ich stronę co sprawia, że rzuca się na ciebie cała grupa.

 

Hmm, no tak jesli dobiegnie :P, po takiem dobiegnieciu ranny mob atakowal by z tym zdrowym dzienki czemu mialby wieksze szanse a gracz wiecej zabawy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie, moje kurczaki są jeszcze upośledzone xD Zostawcie je w spokoju :P Na razie to rysowałem je sobie tak dla rozgrzewki, a co sie z nimi stanie, to zobaczymy, może skończą tylko jako obiad w najbliższych dniach na moim stole xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pomysłów które, można by wprowadzić w jakiejś wersji.

 

1. Aby po smierci pozostawało nasze ciało i można było z niego odzyskać część straconego expa. Jak klikniemy na ciało powinien pokazaćsię nick gracza , czas kiedy zginął i czas o której to było. I na ten przykład po 10 minutach po ciele zostaje tylko szkielet a dane znikają.

 

2. Monster info - chodzi mi o to że powinno nam rosnać doswiadczenie w walce z danym potworkiem. Mam na myśli to że im dłużej i więcej razy zabijemy jakiegoś potworka to powinniśmy lepiej się przed nim bronić.

 

3. Jeśli będzie już party, należało by je wykorzystać . Teraz potworki pojkawiają się jeden za drugim . Nawet gdyby się jakieś miejsce chciało oczyścić z mobów to jest to niewykonalne. Reswamp mobów powinnien być Duuuuuużżżżżżoooooo dłuższy. Ale za to powinny być mocniejsze. Wtedy party miało by jakiś sens. Można by także zwiększyć ilość expa . 

 

4. Mam jeszcze pomysł żeby utrudnić i uatrakcyjnić zabawę . Potiony są teraz dużo bardziej efektywne niz skill. Za łatwo się gra jeżeli w każdej chwili z dowolnego poziomu zycia wskakujesz do full HP. Według mnie po kliknięciu potiona powinien on dawać te 30 % ale powoli i płynnie. Czyli czerwony pasek życia uzupełniał by się płynnie. Podobna żecz powinna spotkać nas gdy zaatakuje nas mob. Teraz blady pasek nie ma sensu. Według mnie dopiero gdy on dojdzie do końca powinniśmy ginąć. Wtedy można by się uratować przed ścmiercią biorąc pota w efektowny sposób (miejsce w którym spotkały by się blady (umierający) i czerwony ( leczący pasek) byłby ostatecznym życiem w tej sytuacji) :D Skill natomias powinien leczyć natychmiast, jak to jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...