Skocz do zawartości

Zablokowane Triberian


Mistyk

Rekomendowane odpowiedzi

będą równi i równiejsi ;D

zlewam sie, zreszta nie wiem jak mialoby sie porównać horror z rpg/mmorpg

chociaz ja uwazam ze i tak bedzie dużo równych ;D pare osób widziało tripa wie o co chodzi, a trip przed tripem2 wygląda jak praczka przy księżniczce

EDIt

a wiem o kilku innych dobrych projektach które sie kroja przypadkiem ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, nie będziemy tu porównywać SoulLanda z Triberianem, ponieważ żadna z tych gier nie była dostępna jako wersja grywalna. Natomiast trailer to tylko namiastka tego wszystkiego, ponieważ liczy się wynik końcowy. Nie wiem jaki silnik i jaki sposób będzie wykorzystany w SoulLandzie i mnie to nie interesuje. Ja już pokazałem swoje 3 grosze ukazując Almore, także na razie o konkurencji nie ma co gadać, bo jeżeli chodzi o ten gatunek gier zrobionych w GM, to ona jest na pierwszym miejscu. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę fakt, iż powstała ona ponad rok temu, była to pierwsza gra z użyciem "EcoSystemu" ( taka nazwa już się przyjęła ) i pierwsza gra MMORPG co było nie lada wyczynem z możliwościami oferującymi przez GMa. Teraz jest nabyte nowe doświadczenie, więcej ludzi ( Almora powstała w całości przeze mnie, oprócz muzyki ) oraz nowe możliwości.

 

Powracając do tematu. Triberian jest bardzo skomplikowanym projektem, dlatego potrzebowaliśmy dodatkowego człowieka w Gear-Studio. Tutaj już nie mamy do czynienia z byle pierdołami i z tym, żeby gra była jak najbardziej prześliczna i wybajerowana w EcoSystemy 2050, tylko chodzi o klimat i wciągające elementy rozgrywki. Ludzie do tej pory powracają do Diablo, kto mi powie dlaczego?

 

Mamy przewagę, ponieważ nie jest to gra MMORPG, co daje nam większe szanse na urozmaicenie rozgrywki i na jej stabilność. Nie musimy bawić się w zabezpieczenia pakietów internetowych i w przewidywanie 1000ca zdarzeń. Tutaj możemy skupić się na tym, co ma przyciągać gracza i na tym żeby była to gra widowiskowa.

 

Jeszcze na koniec dodam tylko, że nie ma co się chwalić grami, dopóki nie zostały przedstawione w fazie grywalnej, dlatego nie porównujcie tej gry do innych. Almore możecie porównywać, ale też do gier, które są już grywalne. My milczymy w temacie Triberiana, bo co mamy pisać coś, czego nie możemy udowodnić. Druga sprawa, to taka, że w Gear-Studio przewija się dziesiątki projektów miesięcznie, ciężko jest się zdecydować na konkretny projekt. Póki co idea Triberiana odniosła najlepsze opinie i każdy ma do niej największy zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ja powiem tak - Soulland to będzie najbardziej rozbudowana gra w GM jaką widział świat :)
Ja powiem tak: Pakujecie główną moc przerobową w efekty, a na właściwą grę nic już nie starczy (uroki GMa). Tak to każdy potrafi. Zreszta potem się okaże, że jednak Soullanda nie będzie, bo to i tamto. Mogę się założyć, że tak będzie. Mało tego, jeszcze żadnej gry, więc skończcie już gadać o Soullandzie, tylko go zróbcie, bo póki co to gra widmo i głupie gadanie bez żadnego pokrycia. -_-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przewagę, ponieważ nie jest to gra MMORPG, co daje nam większe szanse na urozmaicenie rozgrywki i na jej stabilność. Nie musimy bawić się w zabezpieczenia pakietów internetowych i w przewidywanie 1000ca zdarzeń. Tutaj możemy skupić się na tym, co ma przyciągać gracza i na tym żeby była to gra widowiskowa.

Wreszcie coś mądrego w tym temacie. Dlatego od premiery Almory mówiłem, że lepszym pomysłem od niej byłaby kontynuacja Hidden Sworda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomniałem dodać, że jak już się gra ukaże, to będzie do nabycia w dwóch wersjach.

 

1. Demo - wersja elektroniczna

2. BOX z pudełkiem i instrukcją.

3. OEM wersja elektroniczna.

 

Oczywiście full legal z paragonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. BOX z pudełkiem i instrukcją.

W sensie, że wy tak będziecie rozprowadzać na własną rękę, jako exclusive wersje, czy jakiś dystrybutor i będzie Triberian za 19,90zł w Media Markt ;> ?

3. OEM wersja elektroniczna.

He? Co jak co, ale określenie OEM to mi tutaj za cholerę nie pasuje. Ktoś będzie sprzedawać pod swoją marką waszego Triberiana w postaci elektronicznej?

 

@Misiek-GM:

A wyszukiwarkę na forum to ukradli? Bez problemu znajdziesz temat o tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że wy tak będziecie rozprowadzać na własną rękę, jako exclusive wersje, czy jakiś dystrybutor i będzie Triberian za 19,90zł w Media Markt ;> ?

 

He? Co jak co, ale określenie OEM to mi tutaj za cholerę nie pasuje. Ktoś będzie sprzedawać pod swoją marką waszego Triberiana w postaci elektronicznej?

 

My będziemy sprzedawać pod swoją marką - dystrybutora mamy już własnego.

 

Ehh widzę, że nastaje era robienia komercyjnych gier ;( Dla twórców lepiej, gorzej dla grających

 

Takie są czasy, żona, dzieci, trzeba z czegoś żyć :D Opłaty za domeny oraz serwery, to są koszty.

 

Zawsze pozostaje Ci zrobienie sobie gry samemu :P

 

Dokładnie, a jak będziesz na wyższym poziomie w robieniu gier, to sam zaczniesz robić je komercyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no nie zachwalam tego, ze czlonek mojego zespolu 'zachwalal' Soullanda, ja tak nie robie, ale nie szkodzi. Z mojej strony powiem tak: Triberian jak i inne produkcje Gear-Studio stoja na wysokim poziomie i mamy swiadomosc ze 'konkurujemy' z doswiadczona i utalentowana grupa. I tak jak Borek napisal - nie ma co sie wywyzszac ktora gra lepsza, bo na razie zadna nie byla dostepna dla graczy. Jednak Gear-Studio jest do przodu, gdyz gracze widzieli i mogli pograc w Almore, wiec wiedza czego ogolem beda mogli sie spodziewac. A co do Soulanda: Ranma, nie boj nic, na pewno wyjdzie - tu nie problem 'czy', ale 'kiedy' :) Tak wiec zycze dla Gear-Studio owocnej pracy i swietnych efektow - gdy gry obu zespolow wyjda, bedziemy mogli dopiero je porownywac ;P

 

Pozdrawiam :)

ΨΧΞ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę, że nastaje era robienia komercyjnych gier ;( Dla twórców lepiej, gorzej dla grających

 

Wcale nie gorzej dla grających :). To oznacza, że gry będą dużo wyższej jakości i do tego ukończone na 100%. 200 darmowych klonów Catch the Clown nie zastąpi Ci jednej solidnej giery, w którą da się naprawdę zagrać.

 

Powstanie takiej gry jak ArcMagi byłoby niemożliwe bez pieniędzy. Jestem pewien, że Borek i spółka też by nie marnowali tyle swojego życia, gdyby nie perspektywa odzyskania kosztów, a może i wyciągnięcia jakichś zysków (które by z kolei mogły pójść na przyszłe gry).

Komercyjne gry indie to naprawdę fajna rzecz. Osobiście uważam, że płacenie za gierki, w których widać talent, rękodzieło i zajawkę twórców, to wręcz przyjemność. Zwłaszcza, że wiesz, że Twoja kasa idzie bezpośrednio do ludzi, którzy się napracowali, a nie garniaków z działu marketingowego dystrybutora. Trza wspierać pozytywne zajawki :).

 

 

Uważam, też że rywalizacja o to, która gra będzie najbardziej wypakowana efektami i w ogóle najlepsza, jest kompletnie bez sensu. Trzeba się po prostu cieszyć, że powstaje tyle fajnych i do tego tak różnych gier. Do tego nic nikomy nie przeszkodzi w przycięciu w Almorę rano, doprawieniem kilkoma pojedynkami w ArcMagi, pograniem po południu w Soullanda i wkręceniu się wykręcony klimat gier Propaganji w nocy :D.

 

A co do samego Triberiana. Cieszę się jak cholera, że wróciliście do single player. Taki mały HnS to dokładnie to, w co bym z chęcią zagrał. I ma 1000 razy większe szanse na ukończenie niż MMO. Jedyne co mi się nie podoba to to, że już się pogubiłem w tych kolejnych wersjach Almory i jej tytułu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że Triberian będzie bardzo podobny do mojej gry ;o Topdown, single player, rozgrywka na wiele godzin, rpg/hack'n'slash... ;D Niektóre elementy z mojej gry będą podobne do tych z FFXII, a wiedząc że gnysek w GS jest, to pewnie też zaproponuje coś z tej gry xD Muszę się pospieszyć z produkcją ;]

 

Skoro to ma być gra komercyjna to trzeba czekać na naprawdę świetną produkcję :) O ile Borek się nie rozmyśli xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Snake, odstąpiłem nieco od tych pomysłów, ale troche zaczęrpnąłem. Chyba bardziej obecnie z MGS jest pociągnięte duzo, odnosnie smaczków dodatków i mozliwosci odblokowania opcji i trybow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triberian VR training :D Hmm... połączenie elementów moich ulubionych gier, to może być coś :)

 

Z MGS chciałem zapożyczyć ten pomysł z wyborem itemów/zmianą broni na L2 / R2, ale zrezygnowałem ;d Cóż, porównamy gry gdy już będą ukończone, bądź ukażą się ich pierwsze wersje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Triberian VR training :D Hmm... połączenie elementów moich ulubionych gier, to może być coś :)

 

Z MGS chciałem zapożyczyć ten pomysł z wyborem itemów/zmianą broni na L2 / R2, ale zrezygnowałem ;d Cóż, porównamy gry gdy już będą ukończone, bądź ukażą się ich pierwsze wersje :)

 

Może źle zrozumiałeś. Samych rozwiązań nie, ale pomysły tak. Za zdobycie 100% wszystkiego, czy przejście najtrudniejszego poziomu trudności coś odblokuje. Co - na razie nie zdradzę, bo może tego jednak nie zrobimy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...