Skocz do zawartości

Dester

Użytkownicy
 • Zawartość

  310
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Dester

 1. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Nie znam się na tym zbytnio, ale wydaje mi się, że A* mógłby wypaść gorzej od mojego tylko na mapie, gdzie była by mała ilość niezbyt skomplikowanych przeszkód. Myślę, że wtedy A* sprawdzał by nieportzebnie dużą ilość pól, w przeciwieństwie do mojego, który poleciałby prosto do celu. Ale to tylko spekulacja. "Kursor" z dotykających jego pola nie użytych wcześniej wolnych pól wybiera to najbliższe do celu i przechodzi do niego. Jeśli nie znajdzie wolnych pól to odrzuca pola i cofa się aż będzie miał możliwość ruchu. Żeby rozwiązać ten problem z długością drogi widoczny w moim ostatnim poście dodałem jeszcze to: Jeśli pola o różnicy indeksów (chodzi o kolejność) większej od 1 się stykają, to odrzuci wszystko pomiędzy nimi i je połączy. Przykład. Czerwone pola są odrzucone, zielone to rozwiązanie, fioletowe to kursor. Porównanie rozwiązań (zielone to nowe): Nowe rozwiązanie sprawdziło tyle samo pól, ale ostateczna trasa jest wyraźnie krótsza.
 2. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Programuję pathfinding od zera. Najpierw w Pythonie, potem spróbuję to przełożyć na GML. Tutaj przykładowe rozwiązanie wymyślone przez prototyp:
 3. spaceWaveCombat

  F11
 4. Tytuł: spaceWaveCombat Gatunek: Zręcznościowa Opis: 100 fal przeciwników o zwiększającej się trudności. Automatycznie i losowo zmieniająca się broń. Kolorowy styl retro(?). Download: gmclan.org Rozmiar pliku: 10 KB Autorzy: Programowanie: Dester Fabuła: - Grafika: Dester Muzyka: Waterflame Screeny:
 5. spaceWaveCombat

  1.1 bardziej intuicyjny interface poprawione, zbalansowane fale i zmiany poziomu trudności poprawione bronie więcej efektów, poprawki w grafice zmiany w przeciwnikach i ich zachowaniu link do pobrania zaktualizowany w poście na górze ^
 6. Tytuł: unforgiving space Gatunek: Survival Opis: Celem gry jest przetrwanie nasilających się fal meteorów, unikając kolizji i zbierając surowce na paliwo. Gracz może wyznaczać kurs statku i kontrolować laser górniczy. Download: mega.nz Rozmiar pliku: 5 MB Autorzy: Programowanie: Dester Fabuła: Dester Grafika: Dester Muzyka: Kevin MacLeod Screeny:
 7. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Richard ma dziwnie zniekształconą połowę twarzy. Jakby mu strasznie spuchła.
 8. pixelbox

  Demo #2, zrobione od nowa, trochę inne. Optymalizacja, nowe elementy, ładniejsze wszystko, ciekawsze interakcje, mniej marnowania czasu na głupoty. Więcej już chyba tego nie będzie. [ download ] kółko, ppm, lpm gdyby się ktoś nie domyślił
 9. pixelbox

  Tytuł: pixelbox Gatunek: sandbox Opis: Prosta symulacja pozwalająca na zabawę z kilkoma typami pikseli, które w różne sposoby oddziałują na siebie nawzajem. Gracz ma do dyspozycji nieograniczoną ilość "pudełek", które może zapisać. W jednym pudełku mieści się 2370 pikseli. Download: mega.nz Rozmiar pliku: 2.5 KB Autorzy: Programowanie: Dester Fabuła: - Grafika: Dester Muzyka: - Screeny:
 10. pixelbox

  Zrobiłem interface i zapomniałem całkiem o tym, że jest zoom Czy w The Sandbox nie było przypadkiem tak samo? 🤔
 11. bird

  Tytuł: bird Gatunek: Zręcznościowa Opis: Nieskończone unikanie ścian ptakiem, który może lecieć do góry lub spadać. Im większy wynik, tym większa prędkość gry. Download: mega.nz Rozmiar pliku: 6.5 MB 8.1 MB Autorzy: Programowanie: Dester Fabuła: - Grafika: Dester Muzyka: Waterflame Screeny:
 12. bird

  update log:
 13. Tytuł: boringCUBES Gatunek: Irytująca Platformówka/Zręcznościowa Opis: Celem każdego poziomu gry jest dotarcie do wyjścia znajdującego się w prawej części mapy. Po drodze gracz napotka 3 typy utrudnień. Są nimi kolce, przeciwnicy w stylu gier mario, i setki błędów długie skoki. Każdemu z nich zadedykowany jest jeden poziom. Gra zawiera (łącznie z tutorialem) 4 poziomy. Download: https://mega.nz/#!AnonzAKC!Sl4LsuDN...Z5xYNuUwqd-1Z5U Rozmiar pliku: 3.1 MB Autorzy: Programowanie: Dester Fabuła: - Grafika: Dester Muzyka: Kevin MacLeod Screeny:
 14. GMClan.org

  Na Discordzie jest wiele serwerów o programowaniu, i świetnie sobie radzą. Można tam wstawiać kod z syntax highlighting, zrzuty ekranu, nawet przesyłać pliki. Byłby dobrą alternatywą shoutboxa. Ale
 15. Boring Cubes

  Uploader nie działa od kilku miesięcy nie działał kiedy ostatnio sprawdzałem
 16. Roosh me!

  GMS 1
 17. Mam sobie obiekt car. Ten obiekt w każdym step ustawia zmienną near na najbliższą instancję obiektu car. GML near = instance_nearest(x, y, car) Problem w tym że za każdym razem będzie ustawiał ją na siebie. Internet podpowiada: GML x += 7777777 near = instance_nearest(x-7777777, y,car) x -= 7777777 Ale przecież każda instancja obiektu car wykona ten kod w tym samym momencie! Z tego powodu nadal nie otrzymam oczekiwanego wyniku -_- Ktoś wie jak to rozwiązać?
 18. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Nie wiem czemu tak dużo ludzi robi proste gry w tym stylu. np
 19. GMCLANowe Cytaty: Reaktywacja

  https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...mp;#entry443986
 20. Tura #158 Głosowanie

  Nigdy nie zrobię tak dobrej grafiki jak Hamtaren :thumbsup:
 21. Tura #158 Głosowanie

  Przegrywasz po 1 trafieniu wybuchającym pociskiem. Ten ogień maszynowy służy tylko do niszczenia twoich pocisków. Zabiera punkty, ale nie może cię zniszczyć.
 22. Nad czym aktualnie pracujesz?

  [youtube]W9xogmeXICE[/youtube]
 23. Tura #158 - Seria z nagrodami #3

  Jutro będę zajęty cały (dosłownie!) dzień, więc niestety to jest ostateczna wersja.
×