Skocz do zawartości

SimianVirus7

Użytkownicy
 • Zawartość

  207
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Zawartość dodana przez SimianVirus7

 1. KingKing

  No kumpel powiedział, że tej w tej grze nie da się przegrać, zawsze wygrywa, więc zwiększyłem trochę poziom mi udało się podbić wszystkie w około 92 dni, z czego dwa razy kupiłem młodość u wiedźmy. Cóż, z pixelartem mam styczność dopiero od dwóch tygodni, czyli właśnie wtedy kiedy zaczynałem pisać tę grę Jeszcze nie ogarniam jak to robić, dlatego rysuje 16x16 co w powiększeniu na 720p faktycznie są wielkie.
 2. KingKing

  Tytuł: KingKing Gatunek: Strategia turowa Opis: Jesteś królem któremu zostało 100 dni do końca życia. Spróbuj podbić wszystkie okoliczne państwa. Między wojnami udzielaj audiencji z poddanymi. Każda rozmowa składa się z potrzeb i skutków. Od Ciebie zależy którą z dwóch odpowiedzi wybierzesz, choć w sumie jesteś królem, więc jeśli nie chcesz, to nie rozmawiaj z plebsem ale to też ma swoje skutki. Gra powstała na 4 dniowym jamie ale postanowiłem troszkę ją rozwinąć, bo pomysł brzmiał fajnie. Zawsze chciałem zrobić strategie pokroju Anno 1503, ale z naciskiem tylko na ekonomię (czyli trochę taki Banished). Mam nadzieję, że KingKing to taki protoplasta tej strategi. Download: KingKing Autorzy: Programowanie: SimianVirus7 (Narkoleptyk) - Ja Grafika: SimianVirus7 (Narkoleptyk) - Ja Muzyka: ZapSplat.com Screeny:
 3. Tank 2021

  "Ja Jadę a Ty bronisz orzełka" <3 Bardzo fajne demo, ogólnie gameplay jak najbardziej na plus. Grafika poprawna, a cząsteczki rozpadającego się murku dają satysfakcję z jego rozwalania. Jeśli mogę się do czegoś przyczepić to tak: - jeżdżenie po skosie jest trochę dziwne, znaczy, czołg po puszczeniu np. A + W czy D + W, mógłby od razu wracać do pionowego/poziomego sprite'a, a nie jechać krzywo jeszcze przez parę sekund - przeciwnicy mogliby być bardziej agresywni w stosunku do orzełka (pewnie i tak będziesz to poprawiał nie raz, tak tylko mówię ._.) - bardziej widoczne pociski, trochę szybko lecą i trudno je wychwycić - New Game wywala z gry xD - może bardziej statyczne menu, chociaż to pewnie przeszkadza mi dlatego, że łeb mnie dzisiaj boli :/ Gdyby dać więcej contentu i zaimplementować drugiego gracza (tak jak masz w planach) to myślę, że jak najbardziej nadaje się na Steam. Edit: a no i super szkice. Bardzo lubię kiedy deweloper dzieli się szkicami, to mnie zwykle nakręca.
 4. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Pierwszy raz brałem udział w jamie (poza moją ulubioną Ligą24 na gmclan). Temat przewodni "władza", czas 4 dni. Na razie gierka oferuje: - krzywy angielski - brak balansu - brak udźwiękowienia ale jak ktoś jest ciekaw, to zapraszam https://narkoleptyk.itch.io/kingking Jeśli starczy mi sił, to ukończoną wersję wrzucę też na gmclan, bo nie wiem, czy tak mała gra zasługuje chociaż na post w dziale "demo"
 5. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Wygląda trochę jak te przerywniki z DmC (ninja theory), tyle, że na sterydach
 6. Szczegółowa Animacja postaci

  Dokładnie tak jak powiedział @adam014, użyj image_xscale, zaoszczędzi Ci to czasu i miejsca związane z tworzeniem sprite'ów. Pamiętaj tylko, żeby każdy sprite patrzył domyślnie w prawo. Co do kodu, będzie to mniej więcej coś takiego: Jeśli naciśniesz strzałkę w lewo to: - ustaw sprite na bieganie - ustaw image_xscale = -1 - ustaw prędkość poruszania się (np. hspeed = -4); Jeśli naciśniesz strzałkę w prawo to: - ustaw sprite na bieganie - ustaw image_xscale = 1 - ustaw prędkość poruszania się (np. hspeed = 4); (tutaj różnica jest tylko taka, że wartości są dodatnie) Jeśli nie naciskasz ani strzałki w lewo ani w prawo to: - ustaw sprite na stanie w miejscu - ustaw prędkość poruszania się na zero (image_xscale nie zmieniasz, tak, aby została wartość ostatnio obrana, czyli w lewo albo w prawo) W kodzie będzie to wyglądać mniej więcej tak: if(keyboard_check(ord("A"))) //jeśli strzałka w lewo { sprite_index = sHero_run; //ustaw odpowiedni sprite image_xscale = -1; //ustaw obrót w którą stronę patrzeć hspeed = -4; //ustaw prędkość } if(keyboard_check(ord("D"))) //jeśli strzałka w prawo { sprite_index = sHero_run; //ustaw odpowiedni sprite image_xscale = 1; //ustaw obrót w którą stronę patrzeć hspeed = 4; //ustaw prędkość } if(!keyboard_check(ord("D")) and !keyboard_check(ord("A"))) { sprite_index = sHero_idle; //ustaw odpowiedni sprite hspeed = 0; //wyzeruj prędkość aby postać zatrzymała się } A wynik powinien wyjść mniej więcej taki: grafika: https://opengameart.org/content/forest-boy-platformer-animated-character-24x24 edit: Z tego co się orientuje maziasz gry w game maker 8.1 więc chyba trudno będzie o jakikolwiek przykład projektu :/
 7. wyjaśnienie kodu

  Chodzi tutaj o dodatkowe sprawdzanie każdego piksela, tak zwane "pixel perfect collision". Samo IF sprawdza, czy w odległości od równej prędkości poruszania jest ściana (oWall). Jeśli tak, oczywiście IF wykonuje się. Ale co jeśli prędkość jest większa niż powiedzmy 10px? Wtedy zostanie nam luka, bo IF sprawdził to tylko raz. Kod w WHILE wykonuje się BEZ PRZERWY dopóki warunek jest spełniony. Dlatego łatwo grę można zatrzymać w miejscu, ponieważ WHILE zapętla się i nie pozwala programowi wykonywać się dalej, kiedy źle określimy warunek. Czyli, wykonując swój kod, IF sprawdza, czy napotkano ścianę, jeśli tak, WHILE sprawdza pozycję gracza + jeden pixel! (sign oznacza jeden pixel) i jeśli nie wykryję ściany, przesuwa gracza o ten jeden pixel i tak w nieskończoność, dopóki pozycja gracza + jeden pixel == pozycja ściany. W praktyce wygląda to następująco, gdy prędkość poruszania się gracza to 20px
 8. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Z racji, że gms2 nadal nie obsługuje sql, a rozszerzenie z gamemakerserver.com działa tylko pod gms, postanowiłem coś ruszyć w tej sprawię i zacząłem coś pisać w pythonie. To moje pierwsze starcie z tym językiem i naprawdę mnie denerwuje, co po chwile mu coś nie pasuje. Ale po trzech dniach jest mały postęp. Python sczytuje dane z sql i wysyła do game makera.
 9. ?, z tego co ja wiem solid nie sprawia automatycznie, że obiekty kolidują na siebie nawzajem, tylko trzeba do tego dopisać stosowny kod. Generalnie ja nie korzystam z flagi solid więc mogę się mylić. Jaki błąd?
 10. a jaki jest twój kod kolizji z platformą?
 11. Nie wiem jak wygląda Twój kod ale jeśli używasz vspeed, to możesz sprawdzać kolizje tylko wtedy, jeśli postać opada albo stoi. Czyli: If (vspeed >= 0) then kolizja Bo vspeed < 0 czyli np vspeed = -3 to skakanie, bo postać porusza się w górę, czyli wtedy nie sprawdzaj kolizji tylko przenikaj przez platformę.
 12. Biegnij Jeżyku!

  Tytuł: Biegnij Jeżyku! Gatunek: Endless Runner Opis: Wcielając się w super Jeża Jerzego, musisz biec ile sił w nogach, by zdobywać punkty. Punkty dostajesz również za jedzenie jabłek (to jest mit, jeże są drapieżne) lub za rozbijanie skał, ale uwaga! Skały rozbijają się dopiero wtedy kiedy ubierzesz pelerynę, a żeby ubrać pelerynę musisz mieć moc, a żeby mieć moc, musisz zjeść grzyby - logiczne. Gra ma też pojawić się na androida, kwestia kilku dni. Tworzona z myślą o zainteresowaniu jeżami pewnej znajomej i o tym, że lubię szybkie krótkie gierki - pochłaniacze czasu - szczególnie na posiedzeniu, bądź na przerwie w robocie. Download: https://narkoleptyk.itch.io/biegnij-jezyku Autorzy: Programowanie: SimianVirus7 (Narkoleptyk) - Ja Grafika: SimianVirus7 (Narkoleptyk) - Ja Muzyka: www.zapsplat.com Screeny:
 13. Biegnij Jeżyku!

  Dziękuje :> Hmm.. też się nad tym chwilę zastanawiałem, więc bardzo możliwe, że tak jest. Nooo, to prawda Kolega mówił, że po kilku sesjach jego oczy chcą wypaść z oczodołów (づ。◕‿‿◕。)づ
 14. Temat zbiorczy na drobnostki

  Dziwne, bo dodanie tego minusa nie zmieniło działania. Generalnie już nie trzeba, bo się przyzwyczaiłem, ale pamiętam, że często nad tym kminiłem :/
 15. Temat zbiorczy na drobnostki

  Witam, Z racji, że jestem noga z matmy, proszę o pomoc. Mam pasek wytrzymałości na bazie sprite'ów. Zależnie ile punktów wytrzymałości bohater posiada, tyle sprite'a rysuje. Tylko rysuje mi go od góry, a ja na przekór losu chciałbym, aby rysował mi go od dołu. Kolega nie znający się na programowaniu powiedział, że mam napisać kod odwrotnie no coś w tym jest ale nie mogę dojść do ładu. Create: stamina = 0; //ilość wytrzymałości (max 100) Draw: var _h = sprite_get_height(sStamina_bar) + 10; // +10 - bo ramka tyle ma var _w = sprite_get_width(sStamina_bar); // (stamina/max_stamina)*wysokość_sprite'u draw_sprite_part(sStamina_bar, 0, 0, 0, _w, (stamina/100)*_h, 15, room_height/2 - _h/2) // wypełnienie draw_sprite(sStamina_bar, 1, 15, room_height/2 - _h/2); // ramka Wynik: Stamina = 20; Max_stamina = 100; Więc generalnie chciałbym aby rysował wypełnienie od dołu w górę. Jakieś wskazówki?
 16. Jak wykryć nowe linie w stringu?

  Zawsze możesz zapisywać co jakiś czas linijki do pliku tekstowego i wczytywać je stopniowo. Czyli mieć to jakby podzielone na części, np. Jeśli numer_linijki >= 100 wtedy doczytaj drugie 100 z pliku tekstowego. Jeśli numer_linijki <= 99 wtedy doczytaj pierwsze 100 z pliku tekstowego. No coś w ten deseń (pseudokod jak marzenie)
 17. Jak wykryć nowe linie w stringu?

  Raczej ogranicza Cię tylko RAM komputera. Przy 16gb nic nie stanęło mi na przeszkodzie, żeby zrobić 45mln elementów w tablicy. Przy pustym pokoju i tylko wypisywaniu każdej linijki, przy 30tyś, fps spadł do 30 klatek. Choć pewnie ktoś z tego forum (choćby Gnysek), może powiedzieć o tym wiele więcej
 18. Jak wykryć nowe linie w stringu?

  Hej, zrobiłem coś takiego. Linie liczy, a żeby pokazywał tylko kilka pierwszych/ostatnich to pewnie wystarczy tylko zmienić pierwszy/drugi argument w forze. Projekt [gm:s2] - https://gmclan.org/up8556_18_Line_counter.html Zrobiłem liste, a w Draw umieściłem kod: var _break = 5; //Przerwa pomiędzy linijkami list_height = 0; //zeruj for(var i = 0; i < ds_list_size(list); i++) { draw_text_ext(5, 5 + (list_height), string(i+1) + ". " + string(list[| i]), 20, 300); list_height += string_height_ext(list[| i], 20, 300)+_break; }
 19. Jak wykryć nowe linie w stringu?

  draw_text_ext(x, y, lista[| i], 20, 300); Powinno łamać tekst... chociaż? Nie wiem, musiałbym popróbować. Wydaje mi się, że będzie łamać tekst, ale mogą się nachodzić góra/dół :/
 20. Jak wykryć nowe linie w stringu?

  Ja okno konsoli zrobiłem na ds_list. Każda lista to osobny string. Wtedy możesz policzyć linie po prostu licząc listy w tablicy
 21. wspólna gra

  Generalnie ja myślałem, że to ma być zabawa na tydzień dwa, a nie, że to jakieś poważne projekty.
 22. wspólna gra

  To co? Próbujemy? @Uhasz Ysz Zrób nowy post, albo w tym, dodaj projekt startowy, w którym już coś napiszesz. Po dodanym poście, ktoś odpowiada "przejmuje" i ma maks dzień, żeby coś dodać do kodu, jeśli tego nie zrobi, ktoś inny może "przejąć". Żeby uniknąć problemów, umówmy się, że zmienne podstawowe na życie, prędkość itp. będą zapisywane tak samo u każdego, np: hp - życie max_hp - maks. życie hspeed, vspeed - wbudowane, można z tego korzystać. Wtedy nie będzie problemów, że jak ktoś doda nowy pocisk to nie wywali błędu o nieznanej zmiennej na HP, czy coś w tym stylu. Wyjdzie pewnie wielka kupa bez kontekstu ale coś wyjdzie... chyba :V edit: a no i jeszcze jaka wersja gm:s? Studio 2 w wersji stabilnej?
 23. Turbo Pong [Android] [PC]

  Pograłem chwilę i całkiem fajna gierka Myślę, tylko, że gra na dwóch to tylko na dużym tablecie, bo na smartfonie może być kiepsko + całkiem miła rozgrywka + możliwość customizacji rozgrywki + możliwość gry w dwóch lokalnie (ale tylko na większym ekranie :| ) + jak się doda więcej piłeczek i ufoki to nieźle się dzieje + AI przeciwnika nawet daje radę - Sterowanie :| często po odbiciu piłeczki traciłem kontrole nad platformą i musiałem tapnąć w ekran jeszcze raz - customizacja gry mogła by być przy rozpoczęciu rozgrywki a nie w opcjach - trochę nieczytelne menu?
 24. Temat zbiorczy na drobnostki

  Jak rozmyślać nad problemem szyfrowania plików zapisu? i czy w ogóle rozmyślać. Gnysek na gmclanie opisał metode z przekształcaniem tekstu z pomocą ASCII i XOR ale to było w 2005r. W dokumentacji natknąłem się na coś takiego jak "ds_map_secure_save", ktoś miał z tym jakiś bliższy kontakt i mógłby wyjaśnić jaśniej co i jak? edit: zacząłem coś w tym grzebać i po zapisaniu jednego klucza: score; value: 1 wynikiem w saves.dat jest ciąg literek i cyferek. Chyba pasuje. Myślałem też nad zapisami w chmurze ale to chyba będzie przerost formy nad treścią.
 25. Dimension Invader - demo

  Feeling strzelania jest fajny, bardzo mi się podobał. Mapki rzeczywiście mało rozbudowane i surowe ale jakoś zbytnio to nie przeszkadzało, a pewnie będzie urozmaicane. Zmieniłbym tylko to otwieranie drzwi, bo psuło trochę dynamikę gry. Niech otwierają się bardzo szybko albo jakoś je inaczej zmienić. Trochę miałem dość tej muzyki po kilku minutach xD jakby była dłuższa to ok. Ale ogólnie to dobrze to wygląda i w jak wyjdzie aktualizacja to na pewno zagram. PS: Za pierwszym razem nie odpaliła mi się cutscenka w intro i nie wiedziałem co mam zrobić
×