Skocz do zawartości

tramur

Użytkownicy
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tramur

 1. Wykres liniowy - zaokrąglony

  Wygląda na to, że interpolacją Catmulla-Roma by się tu mocno przydała. Pixar lubi to.
 2. czemu nie pracujesz w branży

  Nie siędzę w branży gier wideo, gdyż ponieważ pracuję jako administrator systemów mainframe w drugiej linii wsparcia i okazjonalnie kompiluję programiki w COBOL-u pod z/OS.
 3. Almora

  Mam connection failed i muszę kontaktować się z supportem gear-studio.com
 4. Almora

  Co to za jakaś nowa wersja z inną muzyką? Kiedyś to było!
 5. Moje dziesięciolecie na tym forum.

  Nie zapomnij zrobić remake Strażników Olsztyna, bo bardzo lubiłem tę grę ?
 6. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Nuclear od Mike'a Oldfielda to też solidny kawałek. W ogóle kto ma spotify, to polecam tę playlistę ?
 7. Inwencja twórcza społeczności GMclanu

  Poszedłbym o krok dalej i hasło "Każdemu według potrzeb" uczyniłbym mottem GMCLANu ???
 8. Inwencja twórcza społeczności GMclanu

  Moja luźna propozycja bazująca na pomyśle @gnysek
 9. Inwencja twórcza społeczności GMclanu

  Cokolwiek będziecie robić, róbcie to w wyższej rozdzielczości, bo aktualne logo jest troszkę rozmazane na telefonach
 10. jak usunąć śledzika?

 11. Inwencja twórcza społeczności GMclanu

  Chyba o to właśnie cały czas chodzi. ? Osobiście mam wywalone na punkciki (bo i tak tu rzadko zaglądam), ale jeżeli ktoś odpowiada i liczy na taką gratyfikację to niech postuje. W końcu i tak zadający pytania może wybierać najlepszą odpowiedź tak jak to jest w stack overflow (nie wiem kto włączył tę funkcję, ale zasługuje na awans). W końcu trzeba jakoś rozruszać ten skostniały serwis, gdzie liczbę nowych postów dziennie można było policzyć na palcach jednej ręki.
 12. Testowy temat

  Mamy zwycięzcę!
 13. Testowy temat

  Zaraz się okaże, że wydając tylko $25 przy okazji rozwiązywania z ergonomią strony, uporać się można z problemami, których sobie nikt nie wyobrażał ? . Pomysł z formułą Q&A coraz mniej wydaje się być ciekawszy. Jeszcze tylko logowanie z fejsów i HTTPS i serwis jest gotowy na 2017 rok. EDIT: A, i jeszcze proponowałbym odczepić ten temat o zaostrzonym rygorze, bo będzie niektórych odstraszał.
 14. Testowy temat

  W suuuuuuuuumie całkiem fajna i dosyć elastyczna alternatywa dla "Twórczości grup indywidualnych".
 15. witam

  pozdrawiam

 16. Co to za silnik?

  Co jak co, ale nazwę to trafnie dobrali. Aż sam zobaczę tego Godota, może mi się spodoba bardziej niż Love2D.
 17. GMClan.org

  Moja propozycja, może gupia, może mondra, nie wiem: Forum w obecnej formie leci w odstawkę jako tryb archiwalny na rzecz czegoś prostszego. Proponowałbym coś w rodzaju stackoverflow, albo reddit z naciskiem na to drugie. Chodzi tu też o system nagród, co by ciekawsze tematy i posty można było plusować/minusować oraz ważne wydarzenia przypinać. Przykład: https://www.reddit.com/r/gamemaker/ Formuła bloga wydaje mi się średnio nadawać, bo wymaga dużego zaangażowania redaktorów, modków i adminów do pisania świeżych artykułów (w blogach mamy czasoznaczniki, który sugerują aktywność). Zamiast tego, proponowałbym mechanizm wiki, w którym właśnie znalazłaby się FAQ, dokumentacja i artykuliki pisane zgodnie z obecnymi trendami technologicznymi. Z samym WordPressem problempolega na tym, że jeżeli ktoś zapomniałby przez 3 lata zaktualizować go, to boty spamujące byłyby wtedy naszą najmniejszą troską ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uploader też leci w tryb read-only. Żal by było tego wszystkiego kasować ? Shoutbox musi zostać dla luźniejszych pogaduszek, można też założyć jakiś kanał Discord. Zmiana nazwy na GameMaker Polska wydaje mi się być dobra, tylko Ranmus zapomniał chyba przedłużyć domeny gamemaker.pl.
 18. Foto-galeria

  zostajesz dodany do teleekspresowej galerii ludzi pozytywnie zakręconych
 19. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Jeżeli to była stuletnia półbogini, potomkini boga Anubisa, która tylko wygląda na 10 lat, to wszystko jest w p o r z ą d k u. xD
 20. Jak masz dostęp do shella to możesz spróbować mysqldump, albo lżejszy od PMA Adminer.
 21. Zabezpieczenie programu

  Zrób tyle wersji programu z różnymi kluczami (jeden klucz na jedną osobę) i jak ten twój program gdzieś wycieknie wraz z kluczem, to możesz go powiązać z winną osobą i zrobić mu wjazd na chatę.
 22. Wasze pulpity

  Doceniam pański konserwatyzm pulpitowy :thumbsup: linuks, który leży odłogiem bo nic na nim nie ma :rolleyes:
 23. Dual boot?

  Nie musi wcale ruszać partycji ext4. Wystarczy, że nadpisze część rekordu MBR (program uruchomieniowy), albo zmieni flagę Bootable w tablicy partycji. Żeby to potem naprawić nie trzeba dużo - wystarczy livecd z Linuksem i ponowna instalacja grub. Jak bootujesz z UEFI i masz tablicę partycji w formacie GPT, to jesteś wtedy w lepszej sytuacji, bo każdy system dodaje swój pliczek rozruchowy w partycji systemowej EFI i wtedy nie ma żadnych konfliktów, a w dodatku możesz wybierać system z poziomu BIOS-a zanim odpali się jakikolwiek bootloader. Co do odczytu ntfs z poziomu Linuksa: mogą wystąpić problemy jak nie odznaczysz w Windowsie "Szybkiego uruchamiania" przed zamontowaniem partycji systemowej, ale można go wtedy zamontować w trybie read-only.
 24. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Dla równowagi zapodaję trochę syntezatorów. No ELO.
×