Skocz do zawartości

nowy_user

Użytkownicy
 • Zawartość

  221
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Zawartość dodana przez nowy_user

 1. Gmclan - wersja mobilna

  Cześć chłopaki, czy mamy w planach stworzenie wersji mobilnej GMClanu? Ciężko korzysta się ze stronki na telefonie, wszystko jest takie małe..
 2. Gmclan - wersja mobilna

  Swoją drogą Gmclan w ogóle wymaga odświeżenia, jest mnóstwo zakładek, które są rzadko kiedy klikane. Np. GMCzat - wątpie, aby ktoś tam zaglądał od czasu wprowadzenia Discorda, no może tylko Ci najstarsi użytkownicy jak Ranma, Sly, Choosen, Woock siedzą sobie tam z dala od innych i przypominają sobie stare, dobre czasy. Natomiast reszta userów - w ogóle tego nie klika, ta zakładka jest do wywalenia. Ogólnie jest za dużo tekstu, zbyt dużo opcji, jak ktoś nowy przychodzi, to może mieć poczucie przeładowania, zwłaszcza jak korzysta z telefonu. Tu by trzeba było popracować nad UI. Może zróbmy jakiś konkurs na nowe UI dla Gmclanu, gdzie będzie można wysyłać swoje projekty, a wygrany zgarnie np. roczną licencje na konsole dla GMS2 ? Teraz są promocje, więc wiele by to nie kosztowało, a może ktoś by stworzył świeży design, który nadałby nowe oblicze naszemu ulubionemu portalowi.
 3. wspólna gra

  No chyba, że zmienimy nieco plan i robimy wspólnymi siłami grę planszową? Mam pomysł na szachy 2.
 4. wspólna gra

  Słuchajcie, wpadł mi pomysł do głowy, może zlećmy to jakiemuś software house'owi? Przecież zanim wszyscy nauczymy się metodologii Scrum czy Agile, zanim zaczniemy pisać w jednym standardzie kodu, wyznaczymy scope prac itd. to miną wieki. Serio, szybciej ( i pewnie koniec końców taniej) pójdzie jak zatrudnimy profesjonalny software house. Przynajmniej nie będzie trzeba po godzinach siedzieć i klepać kod. Tym bardziej, że ostatnio pogoda coraz lepsza i mało komu chce się siedzieć przed kompem w wolnym czasie.
 5. No owszem, może to trochę rzutować na FPSy, ale zakładając że gracze będą uruchamiali grę na normalnym sprzęcie z lat 2015 - 2020, a nie na pegasusie z bazaru z lat 80' to wszystko powinno być ok.
 6. Gmclan - wersja mobilna

  Nieprawda, ja często zaglądam na telefonie, nawet wtedy gdy nie mam otwartego GameMakera. Choćby po to, żeby zobaczyć newsy, nowe shouty itd.
 7. Gmclan - wersja mobilna

  Forum jest ok, ale strona główna - to trzeba mieć sokoli wzrok, żeby coś przeczytać. Tematy w rubryce "Nowości z forum" są bardzo słabo widoczne, trzeba przybliżyć, żeby coś przeczytać. Można odnieść wrażenie, że responsywność Gmclanu polega po prostu na pomniejszeniu wersji na PC.
 8. wspólna gra

  No nie wiem, lepiej zrobić to porządnie, żeby nie było sytuacji, że za pół roku stwierdzimy, że olewamy temat, i wpakujemy w to sporo czasu i pieniędzy i nic z tego nie wyjdzie. Na pewno potrzebujemy Jakiegoś PMa, który będzie tym zarządzał, ale też tworzył wizję produktu itd. Przydałaby się też osoba z zacięciem biznesowym, która będzie ogarnięta w temacie najnowszych trendów, żebyśmy się nie wpakowali w jakiś gatunek gry, który jest mało popularny. Przydałby się też jakiś analityk danych. No i osoba do relacji z inwestorami lub do crowdfundingu jakiś business developer czy też marketingowiec . Jeśli się już za to bierzemy, to zróbmy to porządnie, inaczej to strata czasu.
 9. wspólna gra

  Dokładnie, dodam też, że aby to wszystko miało ręce i nogi powinniśmy mieć PMa, który zarządza całym projektem, ustawia backlog, tworzy roadmapę itd, do tego, cały projekt powinien być przeprowadzana w metodyce SCRUM, więc każdy członek projektu powinien się najpierw zapoznać co to jest. Powinniśmy się spotykać na video callach raz na dwa tygodnie, omawiać bieżący sprint itd. Trzeba będzie założyć konto na JIRA, żeby to jakoś ogarnąć. Być może trzeba będzie zatrudnić Scrum Mastera - pytanie, kto za to zapłaci. Kolejna sprawa, testerzy. To też są kolejne koszty. Jak widać, nie bez przyczyny sofware housy każą swoim klientom płacić jak za zboże, bo stworzenie produktu cyfrowego, czy to gra czy apka to coś więcej niż tylko klepanie kodu.
 10. wspólna gra

  Jak dla mnie to brzmi jak nieźle zakręcona gra, która mogłaby zarobić niezłą kasę na steamie, zwłaszcza, że będą tam cycki. Lepiej od razu ustalić jak dzielimy się kasą, żeby potem nie było problemów. Nie chciałbym, żeby powtórzyła się historia, którą dobrze znamy z "Przygód Pana Pacia". Wyciągnijmy lekcję i nie popełniajmy tych samych błędów.
 11. wspólna gra

  uu to GMS2 obsługuje GITa? czemu nikt nic o tym nie mówił?
 12. wspólna gra

  w jakiej wersji? Nie każdy ma GMS2, a ci co mają to jedni korzystają z 2.3 inni nie. Jaki typ gry? Jeden lubi sportowe, inny Mmorpg, a jeszcze ktoś inny symulatory lotnicze. No i najważniejsze, jaki będzie podział zysków ze sprzedaży? Czy udziały będą przydzielane proporcjonalnie do napisanych linijek kodu? Co w tedy w takim razie z przygotowywanymi sprite'ami i dźwiękami? Rozpisz to wszystko dokładnie, a może ktoś będzie chętny
 13. eee... takie płaskie sprite'y w środowisku 3d strasznie lipnie wyglądają. Przecież najnowszy gms ma możliwość importu modeli z 3dsmaxa i blendera, więc po co kombinować?
 14. wspólna gra

  Był już taki projekt, bodajże jeszcze za czasów drewnianego Gmclanu, albo zaraz po wejściu nowego. Miał to być RPG manager, z mitologicznymi stworami. Niestety, nie wiele informacji znajduje się na forum na temat tego projektu, ponieważ większość rzeczy była ustalana na GM czacie ( tak - kiedyś coś takiego było), oraz na Gadu - Gadu. Niestety, projekty nie wypalił, pomimo, że zaangażowane były największe gwiazdy GMClanu m.in. Tymon i Marmot. Skoro tamto pokolenie nie dało rady, to - oczywiście nie chcę podcinać skrzydeł - tym bardziej teraz się nie uda. Druga sprawa: GM nie ma odpowiedniej infrastruktury, aby kilka osób pracowało zdalnie nad jednym projektem. Ktoś coś rob,i uploaduje, ktoś to pobiera itd... a co jak dwie osoby równocześnie pobiorą projekt, i zaczną nanosić swoje zmiany? Wtedy powstaną dwie wersję, żadna nie będzie kompletna....sorry, ale nie tak to powinno wyglądać. Wszystkie aktualizacje powinny się zapisywać w chmurze, i po odpaleniu projektu te zmiany powinny być automatycznie pobierane.
 15. Pomoc w rysowaniu gui.

  Wczoraj czytałem Wasz wątek na Discordzie ( GoliBroda to Ty, tak?) i jestem trochę sceptyczny co do tego pomysłu. Pamiętam, jak robiłem aplikację w GMie z systemem logowania, rejestracji i zapisu danych w bazie danych mySQL. Zapisywałem je własnie w formie JSONa. O ile z zapisem nie było problemu, to pojawiały się one przy wczytaniu danych, zwłaszcza gdy JSON zajmował dużo pamięcia ( nie pamiętam już dokładnie, chyba przy 10 mb zaczynały się problemy).
 16. Pomoc w rysowaniu gui.

  Z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się. Ludzie często zapominają o detalach, które decydują czy text input działa normalnie czy też nie, np: * Możliwość najechania i kliknięcia kursorem w środku wyrazu i pisanie od środka stringa, a nie od jego końca; * Zaznaczanie tekstu myszą poprzez przeciągnięcie. Powinno działać zarówno dla tekstu z jednym wierszem jak i dłuższego tekstu z większą ilością wierszy; * Opcja "cofnij" za pomocą Ctrl+Z i "powtórz" za pomocą Ctrl+Y; * Dwukrotne kliknięcie na wyraz zaznacza ten wyraz, * Trzykrotne kliknięcie na wyraz zaznacza cały wiersz, * Ctrl+A zaznacza cały tekst * Ctrl + strzałka w prawo/strzałka w lewo : przenosi kursor do końca następnego/poprzedniego wyrazu * Strzałka w górę/ strzałka w dół: Przemieszcza kursor w inteligentny sposób pomiędzy wierszami. ... i wiele innych funkcji. Nie ma szans, aby nawet zaawansowany użytkownik GMS zrobiłby to wszystko w jeden dzień. Dlaczego twórcy GMa przez 21 lat nie zaimplementowali text inputów jest dla mnie niesamowitą zagadką. Chodzą plotki, że gdy Russell targował się z Markiem odnośnie wykupu GMa, Mark był bardzo niechętny sprzedaży swojego "dziecka". W końcu zgodził się, ale pod jednym warunkiem. Słuchaj Russell - powiedział Mark - Skończmy wreszcie tę dyskusję, jest 2 w nocy, żona na mnie czeka w łóżku. Sprzedam Ci już tego GMa, dla świętego spokoju, ale pod jednym warunkiem... - w oczach Russella pojawiła się ekscytacja - ...Nigdy, choćby nawet Mike Cię błagał na kolanach, choćby Gnysek groził Ci kumplami z GMclanu, to i tak nie ugniesz się i nie zaimplementujesz normalnych text inputów. Russell też już chciał dobić targu, bo następnego dnia miał wziąć udział w turnieju lemmingów, i chciał być wyspany, to się zgodził. I tyle. Przez te wszystkie lata Russell dotrzymał słowa. Można mówić o nim wiele, ale trzeba przyznać, że jest dżentelmenem i słowa dotrzymał.
 17. Pomoc w rysowaniu gui.

  Chociażby True Valhalla tworzy mmorpga w GM o nazwie Kingfall: https://twitter.com/kingfallgame Chyba nawet Borek myślał też o dodaniu takiej możliwości w Almora:Darkosen Każdy, kto chce, może zrobić MMORPGa w GM, natomiast wymaga to wielkiej odporności na frustrację w sytuacji, gdy nagle okazuje się, że trzeba poświecić 2 miechy na zakodzenie pól tekstowych. Ten czas można byłoby poświęcić na stworzenie 30 nowych potworków, 50 nowych broni, 70 nowych skilli, 90 NPC'ów i 120 nowych questów. Gdy człowiek zdaje sobie z tego sprawę, to zastanawia się, dlaczego do jasnej choler*y Russel przez 21 lat zaimplementował jeszcze tych choler*ych pól tekstowych.
 18. Pomoc w rysowaniu gui.

  Tak myślałem. Nie przejmuj się, to nie Twoja wina, jest to wyjątkowo ciężkie do implementacji w GameMakerze. Btw. to jest dla mnie szokujące, że GM mając już 21 lat nie wprowadził do tej pory jakiejś funkcji, która pozwoliłaby łatwo stworzyć normalne pola tekstowe. Jak szanuję Russella i Mike'a tak powinni się za to wstydzić. W Godocie nie ma z tym problemu. W Unity - nie ma z tym problemu. W GM taka podstawowa funkcja jest niedostępna od 21 lat. Współczuje chłopakom, którzy tworzą grę typu mmorpg, gdzie na początku są pola tekstowe do logowania i hasła. Podejrzewam, że muszą nad tym posiedzieć z miesiąc lub dwa, żeby to jako to wyglądało.
 19. Pomoc w rysowaniu gui.

  Czy pola tekstowe działają normalnie? W sensie, tak jak np. w wordzie? Tak, że mogę zaznaczyć tekst, albo jego część, wyciąć lub skopiować, wkleić itd.
 20. Problem ze zbieraniem danych

  Hej, rzeczywiście, po zmianie na https działa jak trzeba Dzięki!
 21. Cześć! Mam problem ze zbieraniem danych do Google Analytics. Co ciekawe problem ten występuję jedynie wtedy, gdy aplikacja jest uruchomiana ze strony internetowej, a gdy testuję poprzez GMS 1.4 to wszystko działa jak należy. Tak więc ustawiłem sobie kod w create obiektu: //scr_send_data(ec, ea, el, ev); if os_browser == browser_not_a_browser exit; var trackingID = "UA-xxxxxxxxx-x" var cid, hit, ec, ea, el, ev; cid = global.data[?"UUID"] hit = "event" ec = argument[0] ea = argument[1] el = "" if(argument[2]!="") { el = "&el="+argument[2] } ev = 0 if(argument[3]!="") { ev = "&ev="+string(argument[3]) } http_post_string("http://www.google-analytics.com/collect","v=1&tid="+trackingID+"&cid="+string(cid)+"&t="+hit+"&ea="+string(ea)+"&ec="+ec+el+ev); Oczywiście tam gdzie UA-xxxxxxxxx-x jest prawdziwy kod, taki sam jak mam ustawione w Google analytics. Ustawiłem również kod śledzenia w Global Game Settings ( w zakładce Analytics, choć to chyba nie jest koniecznie, albowiem przy testach aplikacji z GMa ( przy ustawionym targecie HTML5) działa niezależnie od ustawień w Global Game Settings). W każdym razie problem jest o tyle dziwny, że jak uruchamiam grę z GMa to działa, i dane są ładnie przesyłane do Google Analytics w postacie eventów, akcji itd. Niezrozumiały dla mnie problem pojawia się wtedy, gdy aplikacja jest wrzucona na serwer, i odpalam ją poprzez wpisanie adresu w przeglądarce. Nagle dane nie są wysyłane do Google Analytics. Myślałem, że to może jakieś blokowanie IP itd, ale nie, to nie to. Próbowałem odpalać z różnych urządzeń (podpiętych do różnych internetów) i dalej nie działa. Panowie, co jest grane? EDIT. Panowie, zauważyłem coś dziwnego. Wrzuciłem apkę na inną domenę (taką bez ceryfikatu SSL) i po uruchomieniu, statystyki są ładnie zbierane. Czy to możliwe, że certyfikat SSL blokuje przesyłanie statystyk do Google analytics (to wydaje się niedorzeczne, ale wolę zapytać) ?
 22. Temat zbiorczy na drobnostki

  Ok, natomiast jak sprawić, żeby przy aktualizacji, aplikacja wgrała się na nowo ze wszystkimi assetami, a nie próbowała wczytywać z cache?
 23. Cześć, mam pytanko, w jaki sposób mogę efektywnie załadować spritey po załadowaniu gry dla HTML5? Problem w tym, że im więcej grafik dodaje tym coraz dłużej gra się wgrywa na samym początku - ja wolałbym ten czas wgrywania rozłożyć w czasie. Chciałbym, aby na początku tylko część assetów była wgrywana np. same elementy menu, a później, przed przejściem do kolejnego rooma kolejne assety. Proszę o informację, jak mogę to zaimplementować dla GMS1.49. P.S. znam funkcję sprite_add , ale z tego co kojarzę to ta funkcja dodaje nową 'texture page' dla każdego sprite'a wiec domyślam się, że nie jest to zbyt efektywne. Z góry dzięki nowy_user
 24. W sensie, masz na myśli, że poza sprite_add nie ma takiej funkcja tak? Sprite_add powinno działać na platformie webowej, tak jak przy Windwosie, zgadza się? Znalazłem na marketplace coś takiego: https://marketplace.yoyogames.com/assets/4543/custom-sprite-framework , może to jest dobre rozwiązanie tego problemu?
 25. Temat zbiorczy na drobnostki

  Hej mam krótkie pytanie, jak poprawnie aktualizować grę webową, tak aby nie było żadnych 'glitchy' graficznych po stronie użytkownika? Za każdym razem gdy wrzucam grę na ten sam adres, to obawiam się, że pojawią się jakieś 'farmazony graficzne'. Czy można jakoś tego uniknąć? Czy może za każdym razem powinienem uploadować każdą aktualizację do innego folderu i robić jakieś przekierowanie z adresu starszych wersji?
×