Skocz do zawartości

DLL - Uruchamianie dla innych aplikacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Potrzebuje informacji, jeśli źle trafiłem to sorry, ale uznałem że to jest dla zaawansowanych

 

A więc, jest sobie zewnętrzna aplikacja Tibiaclient (która nie widziała GML-a na oczy) i mój program.

Chcę, żeby jak klikne na opcję Light to DLL działa nie na mój program tylko na Tibię (zmienia kilka zmiennych w TC). Proszę o pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

co innego korzystanie z dlla, a co innego wysyłanie jego funkcji poprzez jeden program do drugiego (lekko bez sensu, ale co tam ... ). nie wiem czy to możliwe (prędzej modyfikowanie zawartości pamięci ram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak mi się wydaje (zależnie od typu DLLa, tego co robi) to podaje się HWND (czyli identyfikator okna). W GMie jest funkcja, która zwraca HWND okna GMa i podaje się go do, np. podpięcia kontrolek WinAPI. W takim razie (jeżeli nie chodzi ci o to to przepraszam :) ) zamiast HWND twojej aplikacji podajesz HWND Tibiaclient (jak go znaleść - poszukaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter, wpisać DLLa do pamięci, czy napisać DLLa do manipulowania pamięcią? Bo niejasno napisałeś. =D

 

No i ba, można podczepić kawałek kodu wykonalnego, albo po prostu zarządzać pamięcią aplikacji.

 

Tak czy inaczej mu chodzi o podlinkowanie DLLa do aplikacji. Chce by "TC używał jego DLLa", tak jak to robi GM. A to kompletnie bez sensu, nieprawdaż? =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...