Skocz do zawartości

Przesuwanie ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

Siema !!! Mam Problem Z Obiektem Autobusu (bo robie wyscigi) bo gdy auto jedzie do gory ekranu sunie sie po krancu ekranu ci mam zrobic zeby ekran przesuwal sie gdy autobus znajduje sie dokladnie w centrum ekranu (bo jak sa przeszkody to nie wiac ich a mozna je zobaczyc dopiero jak autobus pierdyknie w nie) pozdrawiem

 

Siema! Problem w tym, że źle nazwałeś temat, nie chcę już wspominać o formie w jakiej napisałeś post. Nazwa zmieniona z "Mały Problem" na "Przesuwanie ekranu". No i oczywiście przesyłam WARNA na twoje konto. Borek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach room'u klikasz w "views" i tam uzupełniasz w zależności od tego, co masz.

 

Jeśli np. w "View in room" masz

W:640

H:480

 

To w "Object Following" zaznaczasz swój autobus i uzupełniasz Hbor i Vbor tak, aby "suwało" jak należy

(np. Hbor:320 i Vbor:240)

 

Edit:

Ubiegł mnie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw hborder na troche mniej. nie mozesz podzielic na pol bo musisz zauwazyc ze autobus jest wyzszy czy tam szerszy niz 1 pxl. zmiejsz do 300 czy cos i powinno pacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ekran ci miga, to przestaw origin śledzonego objektu na środek. Ale jako że może to rozwalić grę, zrób objekt scroller, który ciągle ustawia się na środku śledzonego objektu i jest śledzony przez view. Rozumiesz?

 

Zastępuję Ludzixa:

xxxxxxDDDDDDDDDDDDDdddddddddddddxxxxxxxxxDDDDDDDDDDDDDDDxDxdXDXDxDxDXDxDxdxDxDxD

XdXdXDxDxd

Ciągle mi tak odpowiada. =p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w roomie zrob cos takiego

 

http://www.imagic.pl/public/pview/100086/ct.JPG

 

 

 

Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś ale to nic nie dało A tak w ogóle to komuś to działa ?Próbowalem już wszystkiego ale nic nie pomaga. Zalerzy mi na tym bo to żadna gra bez przesuwania sie ekranu za samochodem :crying: help !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...