Skocz do zawartości

Wybory 2007


Bartek (Kamrat)

Wybory 2007  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz/byś zagłosował(a)?

    • PO
      22
    • PiS
      6
    • LiD
      10
    • LPR
      2
    • PSL
      0
    • Samoobrona
      0
    • Partia Kobieta ;p
      5
    • Inna, jeszcze mniej znacząca partia
      3
    • Nie jestem zdecydowany
      4
    • Nie lubię polityki 8)
      21


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No jednak sie zdecydowałem zrobić chociaż i tak za nikim nie idę bo wszyscy i tak g... robią:

 

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

 

Platforma Obywatelska - 65% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

 

* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 60%

* Prawo i Sprawiedliwość - 50%

* Lewica i Demokraci - 40%

* Samoobrona RP - 40%

* Polska Partia Pracy - 35%

* Polskie Stronnictwo Ludowe - 30%

*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałbym na PO, ale wyniki po skorzystaniu z Kalkulatora mówią, że powinienem przy możliwości zagłosować na LiD.

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

img2.png Lewica i Demokraci - 75% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

 

Polska Partia Pracy - 75%

Polskie Stronnictwo Ludowe - 75%

Samoobrona RP - 70%

Platforma Obywatelska - 55%

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 40%

Prawo i Sprawiedliwość - 25%

I tak dla mnie polityka śmierdzi jak 'kufno'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezwykle ważna informacja, dzięki, że się ze mną nią podzieliłeś salut.gif szkoda, że opcji "Inna, jeszcze mniej znacząca partia" nie zauważyłeś.

 

a jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to wypierdalaj

 

ĘĄ nie jest inną mniej znaczącą partią.

 

EDIT:

Zauważ, że większość użytkowników GMCLAN-u nie jest pełnoletnia, więc nie może głosować.

I sam wypierdalaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ĘĄ nie jest inną mniej znaczącą partią.
tak, jak powszechnie wiadomo, ĘĄ jest tą samą partią i bardzo znaczącą, co widać w sondażach.

 

EDIT:

Zauważ, że większość użytkowników GMCLAN-u nie jest pełnoletnia, więc nie może głosować.

i co to ma do rzeczy? czytać nie umiesz? "na kogo zagłosujesz/byś zagłosował(a)", czyli zakładam temat by podjąć dyskusję, aby każdy mógł się wypowiedzieć, jaka partia mu odpowiada, na kogo by poszedł głosować gdyby miał takie prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 73%

 

zbieżnych odpowiedzi Pozostałe partie:

Samoobrona RP - 63%

Polska Partia Pracy - 57%

Polskie Stronnictwo Ludowe - 53%

Platforma Obywatelska - 48%

Prawo i Sprawiedliwość - 43%

Lewica i Demokraci - 38%

 

i skad mam wiedziec skad sie to wzielo? :huh: Moze LPR mowi pieknie w swoim programie ale sa smieszni i sa debilami :huh: wystarczy spojrzec na giertycha.

 

Ogolnie jestem za pomniejszymi partiami, trzeba dac zwyklym ludziom takim jak my wladze i zeby oni cos tam zrobili, jestem za calkowitym wykasowaniem wszystkich aktualnie zjadujacych sie w rzadzie ludzi i partii.

 

Polsce potrzeba swierzosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie nawidze obecnego systemu i nie zaglosuje w wyborach, poniewaz nie chcem potem tego zalowac...

Jesli jednak mialbym juz glosowac to na PO bo ciekaw jestem czy Tusk wyprowadzi Polske z dlugow (choc to chyba marne nadzieje).

 

A z kalkulatorka wyszlo mi... Samoobrona RP xD xD xD (sam nie wiem jakim cudem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie nawidze obecnego systemu i nie zaglosuje w wyborach, poniewaz nie chcem potem tego zalowac...

Jesli jednak mialbym juz glosowac to na PO bo ciekaw jestem czy Tusk wyprowadzi Polske z dlugow (choc to chyba marne nadzieje).

 

A z kalkulatorka wyszlo mi... Samoobrona RP xD xD xD (sam nie wiem jakim cudem)

 

na PO bym nie glosowal, Tusk dziwnie mowi ze chce stworzyc koalicje z PiSem i LiDem(+cala reszta ale to szczegol), chodzi o to ze gosc chce polaczyc lewice i prawice pod jednym szyldem... mi to wyglada na wachanie kleju. Jesli bedzie mial rownie genialne pomysly co do polityki gdy PO wygra to niech nas Bog ma w swojej opiece.

 

PiS to kombinatorzy, mowia jak to dobrze chca dla polski, cos tu sie poprawi miejscami ale ogolnie to sposoby jakich uzywaja mi sie nie podobaja. Nieczyste zagrywki nie budza we mnie zaufania, a ich program tanie panstwo moga sobie wsadzic gdy teraz wszyscy wiedza ile to urzednikow 'ziomkow' ustawili na ######scie oplacalnych stanowiskach zaraz przed wyborami.

 

LPR -> wywalic za glupote

 

Samoobrona -> no comment -> out

 

Wywalic wszystkich z rzadu, ustawic pod murem i kazdego zastrzelic za grzechy i zaniedbania.

 

Wstawic 'swierze paczki' i powinno podzialac, a jak nie to ---- go_to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale bardziej ty sie leczyc powinienes, a nie ludziom rozkazujesz glosowac - ich sprawa. Karzdy glos jest wazny, racja, ale skoro nie jestem na 100% pewny decyzji to nie glosuje, by nie miec wewnetrznego poczucia ze zrobilem cos niewlasciwego <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech głupie żarty wszyscy poprzedni politykowie lizali dupy innym krajom a Kaczyński sie postawił.

 

img4.pngPrawo i Sprawiedliwość - 60% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

 

* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 60%

* Platforma Obywatelska - 50%

* Lewica i Demokraci - 30%

* Polskie Stronnictwo Ludowe - 30%

* Samoobrona RP - 30%

* Polska Partia Pracy - 25%

*

 

 

 

PS: Maximal Telewizja kłamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz najpierw system ochrony a la 'Kevin sam w domu' i moja babcie.

PS.Wystap z wlasnym programem to glos na prezydenta oddam tobie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja nie będę sie z wami sprzeczać na te polityki, tylko powiem, że jakbym mógł głosować, to tylko i wyłącznie na LiD. Ich program najbardziej odpowiada moim politycznym wizjom i mam głęboko że są tam jacyś "postkomuniści".

Co do ankiety z WP:

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

 

Lewica i Demokraci - 80% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

 

* Platforma Obywatelska - 65%

* Samoobrona RP - 60%

* Polska Partia Pracy - 60%

* Polskie Stronnictwo Ludowe - 55%

* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 40%

* Prawo i Sprawiedliwość - 38%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
na PO bym nie glosowal, Tusk dziwnie mowi ze chce stworzyc koalicje z PiSem i LiDem(+cala reszta ale to szczegol), chodzi o to ze gosc chce polaczyc lewice i prawice pod jednym szyldem... mi to wyglada na wachanie kleju. Jesli bedzie mial rownie genialne pomysly co do polityki gdy PO wygra to niech nas Bog ma w swojej opiece.
Czy PO to tylko i wyłącznie Tusk? Wymień więcej takowych panów, którzy Ci się nie podobają. Ja potrafię wymienić całą plejadę oszołomów z PIS'u:

Kaczyńscy x2, Gosiewski, Dorn, Ziobro, Wasserman, Jurek, Suski. Jedynym dobrym politykiem jaki był w Radzie Ministrów za PIS'u, to Sikorski i nikt więcej (a z Zytą różnie bywało).

 

nie jestem na 100% pewny decyzji to nie glosuje, by nie miec wewnetrznego poczucia ze zrobilem cos niewlasciwego
Jak społeczeństwo nie weźmie tyłka w kroki, to zawsze takie populistyczne partie jak PIS, LPR czy SO będą wchodzić do rządu, bo one są najlepsze w rozdawaniu kiełbasy wyborczej. Nie głosując w ogóle, jeszcze bardziej nakręcasz cały mechanizm. Jeżeli nie będziesz podcierał tyłka i Ci się pewnego dnia robaki zalęgną, to do kogo będziesz miał pretensję? Do samego siebie czy tych robali? Zastanów się.

 

Poza tym nie wiem w którym to zachodnim kraju, ale nieuczestnieczenie w wyborach bez uzasadnienia jest karane grzywną i dlatego też mają tam bardzo wysoką frekwencję. Tak powinno być i u nas.

 

Ech głupie żarty wszyscy poprzedni politykowie lizali dupy innym krajom a Kaczyński sie postawił.
Szczerze? Bez lizania dupska Polska nigdy nie będzie silna gospodarczo oraz politycznie. Niby skąd mamy czerpać tą siłę? Z niczego? A może Bozia nam da? Najważniejsze są inwestycje zagraniczne i to one decydują teraz o potędze państwa - nie wojsko, ale właśnie inwestycje, które ostro nakręcają gospodarkę. Niby czemu USA są najbogatszym krajem na świecie? Bo światowi inwestorzy lokują kapitał właśnie tam. Poza tym zrobili świetny interes na dwóch wojnach światowych (chyba jako jedyny kraj wyszli na plus) udzielając długoterminowe pożyczki krajom zachodnim. Myśmy odrzucili pomoc finansową, bo krajowi komunistycznemu nie przystoi bratać się z imperialistycznym wrogiem ludu, to teraz mamy... zacofanie 30 letnie. :) Europejskie kraje zaprzepaściły swoje wielowiekowe tradycje mocarstwowe na rzecz USA poprzez prowadzenie głupich wojen. Wielka Brytania teraz próbuje sił w odbudowie swojej pozycji bratając się z Amerykaninami, Niemcy z Francją i Włochami, a Rosja jest samotnym zawodnikiem. No i Chiny, które szykują się na nowe supermocarstwo. Reszta krajów ma znikome znaczenie.

 

No i teraz komu mamy lizać dupsko. Wybór jest trudny, ale chyba dokonaliśmy właściwego wyboru. Jeżeli byśmy wstępowali do jakiegoś systemu na zasadzie równego partnerstwa, to prawdopodobnie najwięcej zysków byśmy mieli paradoksalnie z Nafty (amerykańska strefa wolnego handlu). Wyobrażacie to sobie? Ameryka Północna, Południowa i ... Polska. :) Byśmy byli świetnym koniem trojańskim w Europie. Taką ofertę mieliśmy i taką odrzuciliśmy. A teraz to jesteśmy dla Amerykańców jeszcze marniejszym pionkiem, bo nie mamy nic wartościowego do zaoferowania. Czechy tak, Ukraina tak, nawet jakieś azjatyckie kraje, ale Polska? Naszym głównym towarem eksportowym są emigranci i tego wiele rynków się boi. Bo niby jak wytłumaczyć to, że Czechom znosi się wizy do USA od tak, a nam nie, mimo że jesteśmy wiernym sojusznikiem w Iraku. Swoją drogą czas się stamtąd wynosić. Mijają kolejne lata, a obiecane inwestycje okazały się mitem. Z tego nie ma doraźnego zysku dla Polski.

 

Teraz jesteśmy w UE i to chyba właściwy wybór. Kulturowo jest znacznie lepiej niż w Ameryce, ale niestety gospodarczo za dużo socjalizmu. Gdyby tak połączyć europejskie wartości, idee itd. ze stylem amerykańskiej gospodarki, to byśmy byli potęgą. A tak to Europejczycy wolą się kłócić i rozgrywać wewnętrzne gierki. Mieliśmy gonić gospodarczo jankesów, a się tylko oddalamy.

 

A kłopot z polityką zagraniczną jest taki, że po wejściu do UE gra toczy się na zupełnie innych zasadach niż wcześniej. Pierwsza swoich sił spróbowała partia SLD (LiD) - z fatalnym skutkiem. M.in. Millerowi można pogratulować zerwania planów budowy gazociągu Norwegia - Polska. Dzięki temu nie byłoby problemu z gazociągiem Rosja - Niemcy, bo nitki nie mogą się krzyżować. Poza tym nie kiwną palca przeciwko Rosji. Następny w kolejce był PIS. Znacznie lepiej, polityka zagraniczna PIS'u to chyba ten aspekt rządzenia, w którym najmniej wyrządza szkód krajowi. :) Już nie liczę tych różnych gaf, które kompromitują Polskę na świecie. Tylko, że to że PIS lepiej negocjuje niż SLD, to nie oznacza zaraz że mamy na nich głosować, bo założe się że inne partie poradziłyby sobie jeszcze lepiej.

 

i mam głęboko że są tam jacyś "postkomuniści"
Panowie postkomuniści pozaciągali duże kredyty za czasu swojego ustroju, kredyty które po dziś dzień są powoli spłacane. Za Gierka to, za Gierka tamto, a skąd niby kasę wzięli? Po drugie cofnęli rozwój "small biznesu" klasy średniej o 300 lat jeżeli mnie pamięć nie myli. Takie osoby jak Kwaśniewski, który siedział po drugiej stronie okrągłego stołu, nie powinny być nigdy w rządzie III RP. Oni już się narządzili, dajmy szansę innym.

 

@Mistyk:

Polecam mniej babcinych rad i więcej własnego spojrzenia na świat. Oczywiście, że te afery są specjalnie by skompromitować PIS, ale oni robią dokłądnie to samo, nawet lepiej bo efektywniej. PIS właśnie się specjalizuje w aferach. Oni grają jeszcze brudniej. Mam przypomnieć? PO i PIS miały utworzyć koalicję i wystartować w wyborach uczciwie jak równy z równym... no i PIS wyciął świński numer z reklamą antyPOwską vide lodówka. Czy tak się postępuje z przyszłym partnerem? Czemu na innych partiach się nie skupili? Pomyśl. Po drugie akcja z dziadkiem Tuska. Czy takie wjazdy na czyjąś prywatność na taką skalę były wcześniej praktykowane w polskiej polityce? Nie. Szukali haków kompromitujących to i znaleźli. A afera z billboardami jakoby sponsorowały kampanię wyborczą Tuska (odsprzedaż miejsc reklamowych po zaniżonej cenie). Było głośno, a potem ucichło, bo Kurski to wszystko wymyślił. Jeszcze dostał karę od sądu i nakaz przeproszenia firm reklamowych, które złożyły pozew przeciwko pomówieniu. Nie wiem czy Kurki ich w ogóle przeprosił. A sprawa z Zytą Gilowską itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...