Skocz do zawartości

Zablokowane Kilka pytan


Luz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Ciagle ucze się tworzyć gry i programy w gm 7.0 i mam prosbe czy mógłby mi ktos wytłumaczyć jak zrobić coś w rodzaju notatnika (gdy wciskamy a na ekranie pisze się a i tak od a do ż i od 0 do 9, gdy wciskamy shift to piszemy duże litery a gdy wcisniemy spacje to robi sie odstęp). Chcialbym by napisany tekst dało sie zapisac jako dokument tekstowy i wczytać w tym programie inne pliki tekstowe. Wiem, że prosze o bardzo dużo, ale tego co mi powiecie użyje tylko i wyłacznie do nauki a nie w swoim programie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdybyście napisali przykład ponieważ jak jusz mówiłem to bedzie tylko i wyłacznie do nauki.

Pliska zróbcie jak możecie jakis

Robić ci nikt nie będzie :D

Ale pomoc sprobuje XD

 

 

Skorzystaj z keyboard_string :D

draw_text(x,y,keyboard_string);
//czy jakos tak XD

ZAPIS:

Pisany tekst niech notuje sie w globalnej :P (ale wciarz na keyboard_string jedź)

Z globalnej niech będzie wyswieltany:P (to ci umożliwi prosty zapis i wczytywanie -ale musisz umieć bawić sie w ini albo zapisywanie do pliku :P)

 

Albo prosciej:

Skorzystaj z save_game i load_game

 

Powiedziałem juz dużo :D

Więcej znajdziesz w pliku pomocy gamemakera lub w DOKUMENTACJI PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

file_text_open_write(fname) Opens the indicated file for writing, creating it if it does not exist. The function returns the id of the file that must be used in the other functions.

 

Otwiera dany plik tak by móc w nim zapisywać. (Tworzy go jeśli plik o takiej nazwie nie istnieje) Zwraca ID otworzonego pliku.

 

file_text_write_string(fileid,str) Writes the string to the file with the given file id.

 

Wpisuje zmienną typu STRING (tekst) do pliku o podanym ID.

 

file_text_close(fileid) Closes the file with the given file id.

 

Zamyka plik o podanym ID. Zawsze zamykaj po skończeniu operacji na danym pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie robienia przykładu, ale mam problem z załadowaniem tekstu z pliku.

Mój load:

if file_exists(global.plik)
file_text_open_read(global.plik)
global.text =  file_text_read_string(global.plik)

i wyskakuje: file is not oppened for reading...

czemu nie mogę wczytać stringa z pliku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...