Skocz do zawartości

inne gamemakery


pager

Rekomendowane odpowiedzi

sorry jesli juz ten temat byl.

Jakie znacie inne programy do robienia gier i jakie polecacie (oczywiscie oprocz GM ),

 

ja ostatnio uzywam i nawet polecam PLAYBASIC.

 

oprocz tego mam FPS creator i 3D gamemaker czyli szajz do potegi.

 

ale nigdy nie testowalem TGF :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tworzyłem gry w GE(game editor) mniej ma o wiele możliwości niż GM ale jest prościejszy , lecz tam na forum jest gościu który potrafi robić cudne gierki np. ta :

Incursion

screen :

http://game-editor.com/forum/download.php?id=895&t=1

Mimo to wole jednak GM .

 

Ostatnio ściągnołem mobile basic 2 z możliwościami tworzenia gier w javie na komórkę . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Game Factory -- ma małe możliwości ale jest prosty.

Game Editor -- podobno można sobie "wyklikać" gre na GNU/Linux ;) (odsyłam na blog Marmota).

3D Game Maker -- Osobiście nie polecam.

RPG Maker -- prosty program do tworzenia gier typu RPG (rpgmaker.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem trochę tych programów i mogę ci opisać:

- Game Editor -> jak chcesz prosty program z językiem skryptowym podobnym do GMLa i zarazem chcesz robić gry multiplatformowe, to jest to narzędzie idealne. Sam się tym bawiłem pewien czas.

- The Games Factory -> ciężko zrobić coś dobrego, ogólnie niezbyt przyjemny interface, ale dla zabawy nawet dobre, a gry zajmują mniej niż Game Makerowe i szybciej chodzą ;p .

- RPG Maker -> droższy od Game Makera, małe możliwości, ale można szybko w nim zrobić fajne jrpg ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

dark basic pro, purebasic, brutus 2d, basic4gl, glbasic i cała masa innych basic'opodobnych. A z bardzo drogich to Quest 3D (twórców 3DGS'a). No i jeszcze Torque Game Builder. Ogólnie to żaden z tych mi nie podpasował, bo nie lubię basica a reszta albo jest droga albo za dziwna. Jakiegoś porządnego, naprawdę taniego edytora z językiem skryptowym ala c++ poza GM, to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Mistyk, a niech se tak uważają, co nas to obchodzi? Wiadomo że każdy użytkownik będzie bronił swojego programu. Ostatnio przeglądałem różne fora i zauważyłem np. właśnie linki do tematu co tu kiedyś był, gdzie się ludzie spierali co jest trudniejsze, czy gm czy jakiś rpg maker. No mówię, niektórzy aż białej gorączki dostali, tak się tym przejęli... ;) Krótko mówiąc, to jest ich problem, nie nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Chyba jednak 5.1. W sumie to zależy co rozumiemy przez pojęcie darmowy? Od 5.1 zaczął pojawiać się banner reklamowy, ale jeszcze nie było poblokowanych funkcji. To i tak mnie zmotywowało do kupna klucza GM. Pamiętacie tą akcję z przelewaniem kasy Choosenowi, a on potem to wysłał Markowi Overmarsowi? I jeszcze wytargowałem zniżkę (bodajże 4 czy 5 dolców za sztukę), bo kupiliśmy hurtowo 14 kluczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie tą akcję z przelewaniem kasy Choosenowi, a on potem to wysłał Markowi Overmarsowi? I jeszcze wytargowałem zniżkę (bodajże 4 czy 5 dolców za sztukę), bo kupiliśmy hurtowo 14 kluczy.

Ba, że pamiętam :P Bez tej akcji prawdopodobnie nigdy bym GMa nie zarejestrował :D A nie żałuję, bo sprzętowe obracanie sprite'a jest bardzo wygodne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym porozmawiać na temat, bo znalazłem "parę" programów.

 

http://www.ambrosine.com/resource.html

 

Zainteresował mnie Adventure Maker (jest na tej stronie), ponieważ ma możliwość tworzenia gier na PSP. Niestety wygląda miernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kiedyś tą stronę i nie znalazłem niczego ciekawego. Jest kilka Adventure makerów, więc nie wiem czy chodzi ci o program o nazwie Adventure maker (w którym nie wiem co wygląda mizernie, moim zdaniem może być), czy jakiś inny program do robienia przygodówek (nie pamiętam nazwy, ale tam gry wyglądały mizernie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...