Skocz do zawartości

MP


Radziu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś napisać toutrial, jak używać tego 39dll ? Napewno wiele osób by na tym skorzystało. Nie chodzi mi o przykłady, bo jak wiadomo połowa pozamienia na swoją grafe i się bedzie cieszyć. Chodzi mi o główną zasade tworzenia gier internetowych. Główne funkcje itp. Chce zrozumieć , a nie ściągać czyjeś silniki mp.

 

Już znalazłem jakiś toutrial ( przetlumaczony przez Marka S. respect) - ale z tego co wiem nie jest zbytnio dobrze przetłumaczony. Ale i tak dziękuje autorowi, że sie podjął takiego czegoś !!!

 

P.S Prosze nie wybluzgajcie mnie za to że pisze nowy temat w sprawie gier online...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie jest masa przykladow, ale nie widzialem zeby ktos to wytlumaczyl linijka po linijce o co w tym wszystkim chodzi, ale samo studiowanie tego co 39ster dolaczyl razem z 39dll w zupelnosci powinno wystarczyc do tego aby zrozumiec o co chodzi, wystarczy to czytac i robic proste gry online na zasadzie prob i bledow a do wszystkiego sie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko według kursy i chciałem sprawdzić czy działa. Czyli jestem serwerem i sam jestem w grze. Z tym że coś nie wypaliło ;(

 

ERROR in
action number 1
of Create Event
for object obj_waiting:

In script tcplisten:
Error in code at line 1:
   /*  Creates a listening socket to monitor a certain port for incoming  connections.  Argument0 = Port to listen on  Argument1 = Max amount of people allowed to be in the connected but not  accepted list  Argument2 = Blocking(0)/Non-Blocking(1) mode. Affects the tcpaccept script.    returns the id of the socket or a negative error code.*/return external_call(global._SokB, argument0, argument1, argument2);

at position 378: Unknown variable _SokB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi ten kurs, jak nie znałem 39dll to nic z niego nie kapowałem a teraz jak już go skumałem (dzięki pablowi tego od mario ;))to nic fajnego w nim nie ma .

A co byś w nim chciał fajnego? :o Resztę robisz sam :jezor:

 

Ja też nauczyłem się na przykładzie i tobie polecam, bo to szybsze i praktyczniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...