Skocz do zawartości

Atak meiczem


hugos147

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Zrobiłem gracza zrobiłem że jak sie chodzi to się "animuje", ale teraz mam problem jak zrobić że po naciśnięciu "Ctrl" postać atakuje mieczem w cztery strony w zależności jak stoi (góra, dół, lewo, prawo). Proszę o szybką odpowiedź. Naprawdę nie wiem jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubos Nie wiem czy to dobry pomysł, wg mnie to może brzydko wyglądać aczkolwiek spróbuje i czekam na inne odpowiedzi.

 

 

Edit

Tak mam racje ponieważ jeśli będe szedł np. w prawo i nacisne Ctrl to miecz wyjdzie z prawej strony, bede szedl w lewo i miecz tez wyjdzie z prawej strony. To sie kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda no próbuje zrobić jak mówisz. Zaraz napisze co i jak.

 

 

Edit

Yoda działa jak najbardziej, ale to nie jest taki super efekt, ponieważ miecz sie pojawia ale znika dopiero jak sie rusze. Moj prośba brzmi czy da sie ten kod przerobić tak aby po nacisnieciu ctrl wyskoczyl miecz (to juz mam) i zeby tez sie schowal sam, zeby naciśnięcie ctrl spowodowalo wysuniecie sie miecza i schowanie. Jeśli tak prosze o takowy kod. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz... Tylko prosze mi wytlumaczyc bardziej ten kod. Gdzie ten kod wkleic itd.

xx=promien*sin(degtorad(direction-90)); yy=promien*cos(degtorad(direction-90));

xx//widomka*

promien//wpisujesz swoj promien

sin//sinus

cos//cosinus

degtorad//zmiana stopni na radiany

direction//wiadomka*

*WIADOMKA//a jak nie wiesz to poczytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe eksperymentował. Mimek dzieki ze mi to jakos wytlumaczyles, ale mam pytanie, czy jezeli dalbym ci projekt zrobilbys mi to? Bo nie jestes mistrzem w rozumowaniu skryptów, chociaż większość rozumiem, ale ten jakos mnie przeraża, oczywiście dam Cie w Credtis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...