Skocz do zawartości

Jako Newbie w GM.....


maciusiowo1

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jest już gdzieś temat "jak zaczęła się Twoja przygoda z GM" czy jakoś tak...

 

A o mnie-kumpel i ja przeglądając neta w poszukiwaniu "czegokolwiek z edytorem", natrafiliśmy na GM. Były to jeszcze czasu panowania "czwórki" Game Makera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze chcialem tworzyć gry więc jak tylko dostałem kompa (a było to 2 lata temu) zaczęłem szukać jakichś programów przeznaczonych do tego... w google wpadłem na jakąś stronkę (bardzo brzydką, napisaną w html'u :P) i tam były programy takie jak GM5.2 TGF MMF RM itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem neta, więc z googlo podobnych się nie dowiedziałem. KŚ: Niezbędnik, było demo no i zainstalowałem, zrobiłem moją pierwszą grę... Po kliklu miesiącach dostałem neta i wpisałem do googli: "Game Maker" (szukaj tylko in the polish) i było na pierwszym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, lamerzy z was :P Ja to normalnie studiowałem programowanie w Amsterdamie, gdzie się później (po kilku latach dopiero) pojawił sławny MO :D Wpierw było tak: jak miałem ~20 lat to był Pascal, później ~30 delphi i C, później wróciłem do Turbo Pascala i ok. 2001r. natrafiłem na coś takiego jak Game Maker 3.0 (bubel po fachu po trzech piwach na imprze zapodał fazę, że na naszym uniwerku w Holandii ktoś wprowadził nowy język programowania "GML"... :P), więc ja od razu wygooglowałem GM-ma 3.0 i zacząłem na nim pracować ;p

 

Ale szybko zrezygnowałem (ze względu na ograniczone możliwości) i powróciłem do Delphi oraz Pascala, póki nie pojawiła się słynna wersja 5.3 GM-ma i ktoś jej do biura naszego nie przyniósł... Od tamtej pory porzuciłem już Delphi i zacząłem programować only Game Maker :D I tak to wszystko było... (sry za ten długi wywód ale aqrat mnie wena naszła żeby o tym opowiedzieć xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek: ale wiesz, jak ja miałem 11 lat to pascala nie było... (MYAHAHAHA, LOLOLOL ! I CO ??? HAHAHA ! xD) A ja się niczym nie chwalę i nie chcę być drugim BigSharkiem, a to co powiedziałem to sama prawda, jak nie wierzycie, to zweryfikujcie fakty historyczne... (1977 - powstaje uniwersytet w Amsterdamie - do 1984r najlepszy w dziedzinie szkolnictwa informatyki... 1993 - powstanie firmy Energo SA - programowanie i dystrybucja komercyjnych produkcji gier oraz programów informatycznych... Do 1997 wiodące przediśebiorstwo w projekcie Narodowy Projekt Promocji Informatyki i Technik Informatyczno-Komputerowych... 2007 - Ja, od 23 lat hobbista programowania, od 12 lat szczęśliwy i dobrze zarabiający kierownik działu ds. Dystrybucji i Programowania oraz główny programista w dziale informatycznym firmy Energo SA...)

 

UaHahahHahaha, llololoolololllol :P Taka smutna prawda, niestety, bracia... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, tu mnie zaskoczyłeś... Hmm... Trochę się wstydzę, wiesz ... :P Pomyślę, może zaraz sobie pstryknę fotkę i zarzucę... :D Chociaż to może być ryzykowne, bo moja twarz działa podobnie jak twarz Chuck'a Norrisa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jakiejs tam stronie z programami zauwazylem cos co sie nazywa Game Maker, z nazwy domyslilem sie, ze w tym mozna zrobic gre :P Do glowy mi wtedy nie przyszlo, ze moze istniec jakas strona o tym programie. Po zrobieniu kilku prostych gier, lekko mi sie to nudzilo, przypadkowo zauwalem baner gmclanu na stronie ktora prowadzil Ranmus (pewnie dalej jest tak samo, juz sie tym nie interesuje) o The Crims, w ktore wtedy ostro katowalem :P . Zafascynowalo mnie to i do tej pory robie gry w GMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys naszla chec na tworzenie gier. Nie mialem o tym zielonego pojecia ale ja lubie bawic sie w czyms o czym nic nie wiem i sie sam z siebie uczyc. No i oczywiscie wszedlem na najlepsze zrodlo wiedzy a mianowicie - www.google.pl :) Wpisalem tam "tworzenie gier" czy cos podobnego. Wyskoczylo mi forum, potem sciagnolem program [albo na odwrot, najpierw sciagnolem program a potem wszedlem na forum (albo wszystko naraz xD)]. No i od tamtej pory tu jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja chciałem robić gry od prawie zawsze. Ale... Te gry po prostu sobię wymyślałem a potem szybko o nich zapominałem. Ale pewnego razu naprawdę chciałem robić gry. Więc po tygodniu szukania w google

wreszcie trafiłem z rudę złota - GAME MAKER. Coś sobię pokombinowałem aż w końcu...

 

Pomyślałem: "Co to za walnięty program?!".

Porzuciłem wszelką nadzieję, że kiedykolwiek zrobię jakąś grę. Ale gdy komputer na kilka dni wysiadł,

przerzuciłem się na PlayStation. Ze starych gór gier wyrzuciłem wreszcie moje gry na PlayStation.

Zagrałem sobie trochę w nie. A że jak byłem mały to uwielbiałem serię "Crash Bandicoot" miałem sporo gier właśnie z tej serii. Odżyła moja "miłość" do Crasha. Jak komputer był już sprawny, od razu poszukałem

czegoś po polsku o Crashu. Na jednej były gry do ściągnięcia. Bardzo fajne. Proste minigierki. Ale

gdy przeczytałem porażający i paraliżujący oczy napis: "WSZYSTKIE TE GRY SĄ ROBIONE PRZEZE MNIE

W PROGRAMIE GAME MAKER". "Jak on umie to ja też" - pomyślałem. Odrazu ściągnąłem ten program jeszcze raz. Tym razem wresję 6.1 (przedtem była 5.1). Nic mi nie wychodziło. Dopiero później dowiedziałem się przypadkiem że... akcje chowa się do poszczególnych eventów. I tak nic. Poszukałem w google jakiś tutoriali. A te na www.gamemaker.nl były po angielsku trafiłem na www.gmclan.org.

Poszukałem przykładów. Reszty chyba nie muszę pisać... Po WASZYCH przykładach...

 

PS. Taki duży pos a ani jednej emotikonki...

PPS. Daję jedną emotkę aby post był kolorowy - :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dowiedziałęm się o Game Maker w Niezbędniku i tak się ucieszyłem że odrazu chce stworzyć gry takie jak GTA :P

I coś mi to nie wychodziło bawiłem się około 1 roku ale w końcu zdenerwowałem się i wykasowałem Game Maker i jak dostałęm neta to szukałem programów do robienia gier. I nieznalazłem ale mój brat 18 letni też to wpisał i mu się wyświetliła strona www.gmclan.org a pużniej 2 dni temu weszłem na tą stronę i poznałem przykłady i robiłem gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...