Skocz do zawartości

Wzorkowiec


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Wzorkowiec

 

Gatunek: Program graficzny

 

Opis: Wzorkowiec służy do robienia różnych wzorków. Można robić wzorki maks. 10X10. Za pomocą Q/A, W/S, E/D zwiększamy/zmniejszamy poziom czerwieni, zieleni, niebieskości. Program ten może pomóc w robieniu backgroundów, sprite'ów, tilesetów itp.

E:

Jak używać? Za pomocą podanych wyżej klawiszy ustawiamy interesujący kolor. Klikamy potem na kwadraciki w głównym panelu. Kolorują się. Zauważ, że w podglądzie też się coś zmieniło. Pokombinuj a może coś ci wyjdzie, np. woda, trawa, łatki...

 

Download: https://gmclan.org/up1096_3_Wzorkowiec.html

Rozmiar pliku: 1MB (977KB) Zip

 

 

Autorzy:

Programowanie:
ja

Fabuła:
brak

Grafika:
ja

Muzyka:
brak

Screeny:

Screen1

Screen2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program fajny. Widać, że się postarałeś. Niestety, ale uruchamia się zbyt wolno na moim sprzęcie (dość archaicznym). Jak na tego typu programik, 10s to trochę za dużo. Stwórz okienko palety kolorów w programie-wybieranie określonych barw za pomocą myszy osobiście uważam za wygodniejsze od precyzowania tonacji kolorystycznej przy użyciu klawiszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka poprawek:

- wybieranie kolorów z palety (LPM na wyborniku kolorów)

- on/off podglądu

- zapis w formacie *.bmp

- load obrazków z możliwością zamieszczenia ich na wzorku

Co mogę dodać?

 

Ale jeszcze nie zamieściłem nowszej wersji, więc nie ściągać! XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy program, ale dość ubogi jeśli chodzi o możliwości, a więc niezbyt przydatny :(. Jednak jeśli zamieścisz wersję z poprawkami o których wspomniałeś to będzie cacy :D . Ale mimo wszystko nie poprzestawaj na tym, staraj się go ciągle rozwijać i dodawać do niego nowe funkcje, bo możliwe że kiedyś będzie on niezmiernie przydatnym programem wspomagającym tworzenie grafiki do gier, stron www itp.

 

Zapis w formacie *.png. .BMP SUX!
Jeśli nie odpowiada ci format BMP to sobie go po prostu skonwertuj do PNG i po krzyku :] .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: jest wszystko to co napisałem, choć jeszcze mam taki tyci problem, ale z tym to już sam sobie poradzę. Będę go przez jakiś czas rozwijał, ale jeśli zabraknie mi pomysłów to... będzie klapa.

 

A skoro mowa o ulepszaniu: skąd wziąć czcionkę (lub jaka jest jej nazwa) używaną do barów, taka z czarnymi konturami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: jest wszystko to co napisałem, choć jeszcze mam taki tyci problem, ale z tym to już sam sobie poradzę. Będę go przez jakiś czas rozwijał, ale jeśli zabraknie mi pomysłów to... będzie klapa.

 

A skoro mowa o ulepszaniu: skąd wziąć czcionkę (lub jaka jest jej nazwa) używaną do barów, taka z czarnymi konturami...?

Ta czcionka nazywa się Visitor, ale ona... nie ma konturów. Kontury to są dwa kliknięcia w photoshopie/gimpie, więc takiej czcionki robić się nie opłaca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, gumka, ta :P Chłeps.

 

@Black i Matthew: A o FontLabie to nie słyszeli ?? To genialny super wywalony program (niestety nie od Microsoftu®©... :(), dzięki któremu można z łatwością edytować i tworzyć całkiem nowe czcionki ! Yeah ! I te TrueType i VGA i nawet All res-y ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, gumka, ta :P Chłeps.

 

@Black i Matthew: A o FontLabie to nie słyszeli ?? To genialny super wywalony program (niestety nie od Microsoftu®©... :(), dzięki któremu można z łatwością edytować i tworzyć całkiem nowe czcionki ! Yeah ! I te TrueType i VGA i nawet All res-y ;)

Przeca windows posiada wbudowany program do tworzenia czcionek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah tak, zapomniałym o tym jakże równie genialnym, poręcznym, pratycznym i wspaniałym Widowsowskim® narzędzi ! Ale ze mnie gapa ! :P Zapomnijcie o FontLabie i używajcie tylko oryginalnego licencjowanego edytora czcionek Windows® ! Yeah ! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spyro: ty chyba lubisz to słowo: YEAH! (Bannana)

 

Jest już nowa wersja (0.6). Są te poprawki co napisałem oraz:

- dowolna wielkość tapety (od 1X1 do 100X100)

- pobieranie koloru PPM (zamiast gumki - nie ma tam przezroczystego tła)

- dodatek do loadu (ustawianie przezroczystości)

 

https://gmclan.org/up1096_3_Wzorkowiec.html - dla przypomnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: "Yeah !" ? A jak xD Ja to w końcu wymyśliłem w '86 :P To mój taki znak rozpoznawczy, wiecie... ;)

 

No no, patrzę, że teraz to jest już z tego ... ... "Cóś" :D Oby tak dalej, na prawdę fajnie wyszło =] Tylko mam pytanie, które mnie zawsze nurtowało...: Czy da się to jakoś inaczej zapisać, a nie Print Screenem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...