Skocz do zawartości

Zablokowane Game Maker 6.0 Final !


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to już zawiadomił na GMC towarzysz Marmot...

 

Dostępna jest ostateczna wersja Game Makera 6.0!

 

 

-----

 

Sciągajcie i płaćcie Markowi za klucz rejestracyjny! Też się mu coś nalezy. :)

 

Co sądzicie o nowych funkcjach? Popiszcie tu trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wasz Towarzysz Marmot, z partii Niebieskich Marmotunizców... kurna co ja gadam! :)

Super Trooper, ten GM, jak to ABBA śpiewała. Tak się składa, że ten nowy GM mnie nakłonił do robienia od nowa GcK. Zadziwiła mnie ilość opcji. Nie sądziłem, że ten GM będzie aż tak rozbudowany. Poza tym trzeba się przyzwyczaić do nowych rzeczy:

- komentarze w /* */

- najpierw musimy zdefiniować zmienne przez var.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Marmot, nie kompromituj się. :]

Komentarze wieloliniowe typu /* */ były od dawna i nie jest to żadna nowość. W deklaracji zmiennych też nic się nie zmieniło. var służy tylko i wyłącznie do deklaracji zmiennej, która ma być niedostępna dla całego obiektu, jak to jest w przypadku zmiennych niedeklarowanych. Zmienna zadeklarowana komendą var zostaje zniszczona zaraz po skończego parsowania skryptu. Taka opcja także była w GM 5.x

 

Jesli chodzi o przejscie na 6, jezeli ktos ma kluczyk, to niech to zrobi czym predzej, to jest nakaz :D. Natomiast jesli ktos nie ma, niech sie powaznie zastanowi, nie pamietam czy cos zostalo odjete dla niezarejestrowanych userow. Jezeli ktos chce miec szybsze rysowanie, to moze przejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czacie rozmawialiśmy o uruchamianiu gier z GM5 na GM6. Dla wszystkich, którzy tam nie zaglądnęli podaję cytat Marka Overmarsa z forum Game Makera

 

Version 6.0 is not fully compatible with previous versions. It uses a different file extension and can be used together with version 5.3 on the same machine. It can read files created with version 5.3 but you are recommended to finish your old games with the old version of the program.

 

Dla tych, którzy są z angielskim na bakier tłumaczę:

 

Wersja 6.0 nie jest w pełni kompatybilna z poprzednimi. Używa innych rozszerzeń plików i może być używana razem z wersją 5.3 na tym samym komputerze. Może także odczytać pliki utworzone w wersji 5.3, ale rekomendowane jest skończenie starej gry starą wersją programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

zawsze są jeszcze cracki jak nie masz kasy - coprawda trudno go znaleźć ale są.

 

Dobra ale nie otym miałem pisać - chciałem aby ktoś mi wytłumaczył jak - i tu uwaga: - zrobić jakiś obiekt 3d (może być kwadrat, żebym mógł dookoła niego chodzić (czyli tak jak na demku marka o. że chodileś po mieście).

 

bo jak do tego nie dojdę - to nie potrzebuje gm6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze crack jest trudno znalesc ale tak niejest ja wczoraj sciagnelem gm6 i juz wczoraj full version crack mozna znalesc na www.astalavista.box.sk UWAGA NA WIRUSY (i ta prawdziwa wiadomosc odstrasza ale co by sie dla gm zrobilo ...)

Heh, jak mówisz tak, to czemu sobie klucza nie kupisz, skoro "co by się dla gm nie zrobiło (poprawiona wersja twojego zdania)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

To jak? Kapujemy Markowi o tym cracku, by go zablokował w kolejnej wersji? Ja raz wysłałem info, ale okazało się, że to był fałszywy alarm. :)

 

Nadii: Nie podawaj linków do cracków (będę je wycinał). Tutaj większość ma legalny klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak? Kapujemy Markowi o tym cracku, by go zablokował w kolejnej wersji? Ja raz wysłałem info, ale okazało się, że to był fałszywy alarm. :)

Ten z FTG? :]

A tak pozatym, jak widzicie Cracka, to zgłaszamy Markowi. Nie ma tak dobrze :)

 

EDIT:

Najlepiej tą akcję wziąść pod eMule itp. programy. Jak narazie na każdym P2P są kluczyki do GM. Większość z nich nie jest zbanowana przez Marka :( . Poza tym inną denerwującą sprawą jest dawanie kluczyka koledze, który sobie nie kupi GMa. Coś takiego też powinniśmy zgłaszać.

 

PS.

Nadii. Nie musisz podawać tych adresów. Każdy wie o tym, że istnieją eMule, Astalavisty, Crackam itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo 3D Mark zamieścił na stronie przykład. Oto link: http://gamemaker.nl/games_edit6/regdemo_ed.zip - mi na razie nie działa, :( ale może komuś...

 

Mi też nie działa... Jak już jest końcówka ładowania to wyskakuje niebieski ekranik i "Łindołs wykonał ble ble ble...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa... Nic zbytnio ciekawego? Moim zdaniem przykład z kształtami 3D, labiryntem 3D i pathfindingiem W Y M I A T A J Ą!

Do mnóstwa gier coś takiego się nada. :)

 

Poza tym, jeszcze nikt nie nadmienił, że w szóstce wszystko działa szybciej! Bomber Dual 2 (jeszcze bez optymalizacji kodu) wlókł sina GM5, a na GM6 optymalizacja nie jest potrzebna. :P Co oczywiście nie znaczy, że w naszych grach jej nie będzie. :) Tyle o naszym teamie, bo jeszcze mnie posądzicie o offtop. :) Albo wrongforumowanie. :P

 

NA koniec jeszcze jedno: przy konwersji z *.gmd na *.gm6 zalecam zmienienie funkcji związanych z view... bo się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie pojął - nie działa z powodu niezarejestrowanej wersji. Tak przynajmniej wnioskuję z tego, co napisał Mark na tej stronie.

 

Cytuję:

This is a demonstration program showing a number of the registered only features in Game Maker 6. In particular it gives examples of advanced drawing functions, motion planning, positional sound, and 3D functionality. As a bonus it contains a little first person shooter game (but you only have to shoot logos, no enemies).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...