Skocz do zawartości

JPong PSP


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: JPong

 

Gatunek: zręcznościówka

Platforma: Playstation Portable

 

Opis wersji 0.1: Cóż. Pomyślałem, że zacznę programowanie w C pod PSP. I zacząłem. Przeczytałem 3 kursy i zrobiłem grę. Jest to PONG. Można grać z botem. Punkty nie są wyświetlane, ale są zaprogramowane (grasz do 10).

 

Download:

JPong 0.1

JPong 0.2

Rozmiar pliku: różne, ale raczej mniej niż 1mb

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Jaklub

Fabuła:
a jakaś jest?

Grafika:
Jaklub + 2 fotki

Muzyka:
nie ma, dźwięki z różnych źródeł

Screen z wersji 0.1:

Menu

Niestety tylko jeden, ale chyba nie chcecie brzydkich fotek z telefonu? PS. W tle menu jest screen z innej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to są emulatory PSP na PC, tak też możesz zrobić screena :P

Działających nie widziałem, ale chętnie zobaczę. :) Już jest screen (to był jeden obraz, więc...)

 

A warna? Za co? :P Przecież to forum nie tylko o GM =)

Nie którzy lubią to wypominać ("Gra w C?! TO foróm o GM-ie!").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najnowsza wersja (chyba 3.02 OE-A, ta która odpala wszystkie gry z PSone i PSP z MS) też wchodzi w grę ?

Jeśli musiałeś robić zamianę firmware'a na custom, to chyba wchodzi, ale musisz wtedy robić tylko to:

- po zainstalowaniu loadera zgrać folder JPong na kartę pamięci do folderu /PSP/Game/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie chodzi o nie instalowanie loadera, bo to nie moje PSP i nie chcę uszkodzić

Mając soft 3.02 OE-A (z modyfikacją, aby chodziły takie freewary i piraty ;P) aby zagrać musisz tylko zgrać grę na kartę, ale mając soft 3.02 fabryczny (i to na cudzym) nie wiele zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Update

 

Jeśli ktoś ma PSP ze zmodyfikowanym softem, może już sobie odpalić JPonga 0.2. Uwaga! Nowa wersja nie działa na loaderach.

Link do pobrania w pierwszym poście.

Screen jest nieaktualny, gra ma nowy wygląd

 

Changelog:

* od nowa napisana gra z użyciem Oldschool Library

* nowa, szybsza i płynniejsza rozgrywka

* endless

+ dźwięk

+ cheaty

+ pause mode (podczas gry wcisnąć start)

+ 2player mode

+ lepsza grafika

+ normalne menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ponga modifikowac softu nie bede :jezor: ale fajnie ze ktos sie bawi w robienie gier na PSP :thumbsup:

 

Tak przy okazji to mozesz zajrzec do dyskusji o Gmie jest temat o G-java, goscie maja wlasnego 'GMa' ---> G-creatora i ktos tam pracuje zeby rowniez mozna bylo robic dzieki temu gry na PSP www.g-java.com

Jezyk jest prawie taki sam jak GML wiec nie bedzie sie trzeba zbytnio meczyc z nauka nowego jezyka aby samemu robic sobie dosc szybko gry na PSP, potem zabierac ze soba sprzet zeby miec co robic w czasie okienek na studiach ;) bo akurat aktualna oferta gier na PSP jest raczej marna(no moze poza tekkenem i monster hunterem), lepiej samemu sobie cos poskladac i sobie pograc.

 

Zanim nie wyjdzie mozliwosc robienia gier na PSP to moja konsolka bedzie raczej zbierala kurz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Game Makerów na inne platformy, ta beta wydaje się interesująca: http://dl.qj.net/DS-Game-Maker-v1.5-Ninten...13760/catid/220

Ma bardzo podobny interfejs do zwykłego GM-a, ale tworzy gry na Nintendo Dual Screen. Mam nadzieję, że to się szybko rozwinie (o ile się rozwija).

 

A co do tego GM-PSP, to wątpie - czytając jeden z tematów na G-Java forum, znalazłem informację, że trzeba użyć G-Flasha i zrzucić grę na kartę.

 

EDIT: Już znalazłem jakiegoś PSP Game Makera.

 

Na razie można pisać w C. Bardzo trudne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli to było na serio (że udało ci się odpalić), to sprawdź wersję 0.7 - http://dl.qj.net/JPong-v0.7-PSP-Homebrew-G...15091/catid/195 . Nie publikowałem na GMClanie, bo nikt nie odpalił.

 

PS. http://dl.qj.net/ - homebrew na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...