Skocz do zawartości

Nie umiem:D


Albusik

Rekomendowane odpowiedzi

A może byś dał link do tego silnika, bo nie mamy ci jak pomóc :] .

 

EDIT: Poza tym, rzucasz się z motyką na słońce. Zacznij od prostszych projektów, jak najwięcej samemu napisać i w końcu sam się nauczysz robić takie rzeczy, a nie ciągle prosić nas o pomoc, będziesz wtedy sam pomagać innym i zobaczysz jak to momentami denerwujące jest ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albusik z tego co widze to w tworzeniu gier jestes jeszcze nieco znoobiałym kolesiem... nawet porządnek gry 2D nie zrobiłeś i się porywasz na 3D którego totalnie nie rozumiesz... -_- tylko przykład i pomoce, ty wcale tej gry ni robisz, twoj wkład to 10% reszte zrobił pan od przykładu i robią panowie z GMC za ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo zanim zacząłem pisać pierwszą gre multiplayer z grą po sieci to najpier obczytałem się co to protokoły, co to porty i co za róznice są miedzy połączeniem tcp a udp. Metoda prób i błędów raczej ci nie starczy bo ty nawet nie masz jak błędów robić.. chociaż byś helpa przeczytał bo moge dać ręke uciąć ze nie znasz funkcji od 3D podstawowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: Post 6

Tu masz przykład :)

http://www.gmclan.org/up683_4_3D.html

dzieki:D a mozna do tego jeszcze dorobic sterowanie kamerą za pomoca myszki?

 

P.s. A tak pozatym to już o nic was nie zapytam! Ale popatrzcie na siebie, sami mowiliscie o mojej grze Bovent, ze jak mam juz cos wydac to zeby wydawac cos sensownego i dlatego robie teraz cos "sensownego"! :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno przyznam na poczatku tez taki bylem ale zaczolem szukac kursow noi sa wyniki

Ja nigdy z kursów nie korzystałem (nie licząc helpa, ale i tak najprzydatniejszy byl w helpie tylko index), i nie przypominam sobie czy kiedykolwiek zadawałem pytanie "jak zrobić?" (co najwyzej "jak poprawić"), i też jak tak teraz patrze z perspektywy i słysze w swojej głowie - "k***, z*****sta opcja samemu coś wykminić". Dlatego też polecam włożenie jakiś checi w projekt a nie tylko pytańsko, która rozwiąże problem w grze, ale nie rozwiąże problemu z brakiem wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno przyznam na poczatku tez taki bylem ale zaczolem szukac kursow noi sa wyniki

Ja nigdy z kursów nie korzystałem (nie licząc helpa, ale i tak najprzydatniejszy byl w helpie tylko index), i nie przypominam sobie czy kiedykolwiek zadawałem pytanie "jak zrobić?" (co najwyzej "jak poprawić"), i też jak tak teraz patrze z perspektywy i słysze w swojej głowie - "k***, z*****sta opcja samemu coś wykminić". Dlatego też polecam włożenie jakiś checi w projekt a nie tylko pytańsko, która rozwiąże problem w grze, ale nie rozwiąże problemu z brakiem wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy z kursów nie korzystałem (nie licząc helpa, ale i tak najprzydatniejszy byl w helpie tylko index), i nie przypominam sobie czy kiedykolwiek zadawałem pytanie "jak zrobić?" (co najwyzej "jak poprawić"), i też jak tak teraz patrze z perspektywy i słysze w swojej głowie - "k***, z*****sta opcja samemu coś wykminić". Dlatego też polecam włożenie jakiś checi w projekt a nie tylko pytańsko, która rozwiąże problem w grze, ale nie rozwiąże problemu z brakiem wiedzy.
Ganja ma rację :) Kiedyś ja sam również pytałem o błahe rzeczy, ale teraz staram się sam rozwiązywać moje problemy i daje mi o ogromną satysfakcję ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zacząlem pytać dopiero po wydaniu Mario gEt it a to już była któraś moja gra z kolei, wiesz ze ja mam na twardym z 4 gry które nigdy nie ujzały świata dziennego? :P Bo to w ramach nauki :P

Nawet mam gdzieś własne mario war xD było fajne tylko za duzo bezsensownego kodu xD

A wiesz ile ja mam gier na dysku robionych dla zabawy i nauki? *liczy foldery* Dokładnie 63 :3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - no mają rację - nie licz na to, że od razu zrobisz każdą grę i najwyżej zapytasz o coś jak nie bedziesz wiedział (czyli w 95%).

 

Zwłaszcza, że rzeczy, o które pytasz to sprawy na temat, których dałoby się napisać cały ogromny artykuł i nie wyczerpałoby się tematu.

Niestety dla Ciebie, w GMie nie ma opcji "Zrób jak w... (tu wstaw dowolny tytuł gry)", ani nawet jednego, łatwego sposobu na zrobienie danego stylu widzenia w grze 3d.

To są skomplikowane rzeczy, nad którymi głowią się nie tylko eksperci GMa, ale i poważni twórcy gier, a ty liczysz, że ktoś ci powie co i jak w jednym, krótkim pościku.

 

A swoją drogą - edytowaniem przykładów nigdzie nie zajdziesz. Zgadzam się kompletnie z Propaganją - sam też nigdy przykładów nie używałem, nie pytałem o pierdoły na forum i jakoś dałem radę.

Moją grę możesz podziwiać w dziale z demami (Magi) - wcale nie jest taka zła prawda? A to moja pierwsza gra na GMie.

Do wszystkiego dochodziłem sam i miałem z tego ogromną frajdę - mimo, że czasem jak coś ogarnąłęm, to musiałem przepisywać całe połacie kodu, żeby usprawnić działąnie całej gry.

 

Naprawdę - jeśli chcesz robić gry to musisz jednak wykazać trochę kreatywności, cierpliwości oraz inteligencji i przynajmniej podstawy rozgryźć samemu. Przynajmniej potem będzie mógł być naprawdę dumny ze swojego dzieła.

 

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...