Skocz do zawartości

warcraft 2d


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam pytanie czy żeby zrobić gre w tym stylu

http://www.gry.pl/game13131.html

trzeba zarejestrowanej wersji gamemakera?czy można takie coś zrobic bez tego...prosze o odpowiedz.

i jeszcze jedno:

jak zrobić sztuczną intelegencje w takich grach?tzn że np. przeciwnik będzie ścinał drzewa,atakował mnie i sam chodził do kopalni.

wiem że dla was to nie trudne

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GMie da się w 2D w zasadzie wszystko zrobić. W niezarejestrowanej wersji będziesz musiał czasem pokombinować, ale ogólnie też daje radę.

 

A co do AI - ee liczysz, że ktoś Ci to wyłoży w kilku zdaniach od tak po prostu?

No więc robi się to tak - wymyślasz jak to ma działać, bierzesz i kodujesz AI. Potem sprawdzasz i poprawiasz.

 

 

A serio - AI to cholernie skomlikowana sprawa, a w RTSach to już niesamowicie, cholernie, bez kitu, na maxa skomplikowana sprawa. I nawet profesjonalisci maja problem ze zrobieniem dobrej (jak widać po nawet najlepszych komercyjnych RTSach - gra z kompem zwykla mija się z celem po jakimś czasie).

 

Swoją drogą - jeśli jesteś początkującym to nawet nie łudź się, że uda Ci się zrobić RTSa. Zacznij od prostszych rzeczy. Dużo prostszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Co do warcrafta - to niech stracę, masz gotowca: http://www.cs.uu.nl/docs/vakken/gds/games2004/dark.zip

Ale i tak pewnie nic z tego od razu nie zrozumiesz. A wiesz dlaczego?

Wiesz, to że na matematyce pani powie ci co to są np. wielomiany (może już miałeś, bo ja dawno temu :P ), nie znaczy, że od razu będziesz umiał z tymi wielomianami zrobić wszystko - bez poćwiczenia i dojścia samemu do niektórych rzeczy wiedza którą ci przekazano będzie niczym. Tak samo jest z programowaniem - nawet jeżeli damy ci jakiś kurs to i tak niewiele z nim zrobisz, ponad to, co w nim napisano, jeżeli nie zaczniesz zagłębiać się w jego konstrukcję i podmieniać dane, aby zmienić jego działanie. Programowanie to nie jest nauka na jeden dzień, a tworzenie gry to nie jest 10 minut. Ja np. tworzę grę od 3 lat i jeszcze jej nie skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To instaluj nowszego. W internecie pełno mirrorów.

 

AI w strategi to w sumie nic trudnego bo to masa warunków, ale tylko wtedy gdy inne elementy gry takie jak ruch obiektów i relacje między nimi są już ładnie przygotowane i elastyczne :)

 

Gnysek, 3 lata? To się nieźle obijasz chłopie =3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, 3 lata? To się nieźle obijasz chłopie =3

 

A mi się wydaje, że wręcz przeciwnie, to, że robi grę już od 3 lat jest świadectwem cierpliwości i wytrwałości. Wielkie brawa ode mnie dla kolegi Gnyska za tyle pracy włożone w projekt. Gra może być game makerowym sukcesem (o ile robisz ja w game makerze ;) ).

 

Co do tematu to dzięki autorowi za jego założenie, sam pracuję obecnie nad czymś opierającym się częściowo na zasadach rts'a, ma to być gra multiplayer, ale ciiiiii, zobaczymy czy wypali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Gnysek, 3 lata? To się nieźle obijasz chłopie =3

Po drodze wyszło kilka nowych wersji Game Makera - jak zaczynałem to był 5.0, a teraz już 6.1 używam, tak więc całkiem szczerze to od 14.09.2005 robię w wersji 6.1 od podstaw prawie. Pozatym nad projektem sidzę około 3-4 dni w miesiącu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...