Skocz do zawartości

przyczepa


siwy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
Niestety nie da się. GM jest zbyt prymitywny na takie profesjonalne aspekty. No i nie wiemy dokładnie o co chodzi.
Nie spodziewałem się takiej wypowiedzi po Tobie. Oczywiście, że się da, trzeba tylko napisać odpowiedni skrypt... Ale ja się tego nie podejmę. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiej wypowiedzi po Tobie. Oczywiście, że się da, trzeba tylko napisać odpowiedni skrypt... Ale ja się tego nie podejmę. :]

 

To była ironia (no bo jak odpowiedzieć na takie głupie pytanie, które ostatnio gmclan zalewają xd). Zresztą nie wiadomo czy ten samochód widać z góry, z boku, z widoku izometrycznego, z 3d czy z widoku latającej muchy bo problemu dokładnie nie opisał. A to się sprowadza do podążania przyczepy za pojazdem, wielka toć filozofia. I do tego fizyki nie trzeba, a co niektórzy już o niej wspominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@up: Ale poprzez taką irionię wprowadzasz nowego użytkownika w błąd. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ale nie awykonalne. A potem się ludzie dziwią, że dzieciaki na forum KS Expert mają polewkę z Game Makera, jaki to biedny edytor dla 10 latków. Irionia w tego typu przypadkach jest wielce niewskazana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeja, piszecie silnik fizyki dla samochodu. Następnie tworzycie samochód którym sterujecie, przyczepiacie drugi którmy nie można sterować - to będzie przyczepa. Później tylko narzucasz kierunek którym ma "jechać" ta przyczepa i jej prędkość ustawiasz na prędkość samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest najprostsze rozwiązanie ... A wszyscy który odpisali w tym topicu są bardziej ambitni i chcieliby odrazu fizyke takiego samochodu odzwierciedlać....

 

A co do przykładu przerobiłem troche przykład Pietera6 teraz kto go jeszcze bardziej poprawi?

https://gmclan.org/up3_11_glupota.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze byl blad(sprawdzalem)! Jezeli samochod poruszal sie poziomo, tak ze y caly czas bylo takie same, to przyczepa sie nie obracala, mimo iz samochod sie poruszal. A jezeli samochod jedzie poziomo, to nie oznaczalo to, ze przyczepa byla skierowana poziomo, wygladalo to tak, ze obrot przyczepy sie 'wieszal' kiedy direction samochodu byl podzielny przez 90.

Warunek sie zmienil, poniewaz jezeli x bylo takie same, a y sie zmienialo to warunek sie nie spelnial, a mial on na celu sprawdzic czy przyczepa zmienila swoje polozenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...