Skocz do zawartości

silnik soldata


pawelek1989

Rekomendowane odpowiedzi

iwłaśnie o coś takiego mi chodziło dzięki chłopie!!! tylko że o co tu chodzi z tym "Oczywiście musi być też bohater, który będzie mógł trzymać ową broń. Więc tworzymy teraz obiekt bohater, o spricie którego narysowaliśmy na początku i przypisujemy mu wszystkie zdarzenia ruchu i Viola ! Gotowe !" jakie zdarzenia mam mu przypisać.i co zrobić żeby ta łapa była miejwięcej równo przy ludziku bo jeszcze mam coś takiego:"create an instance of an object"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

create an instance of an object - to jest do tworzenia obiektów.

Narysowales juz wszystkie grafiki przedmiotów i bohaterów?

Zdarzenia ruchu to np. po nacisnieciu Strzalki w lewo bohater idzie w lewo :P (czyli kodem:

x-=5;

itp.

 

tak mam spritey, ale narazie tylko ludzika i tej ręki bo chce to opanować i prosiłbym o pomoc i jesli ktoś by był taki miły, patykowego ludzika jak biegnie,kuca,stoi i dyszy we wszystkich pozycjach rozumiecie o co chodzi? bo przed chwilą chwaliłem sie,miałem wszystko zrobione i nie ZAPISAŁEM!!!!! kur..... jaki jestem zły pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam spritey, ale narazie tylko ludzika i tej ręki bo chce to opanować i prosiłbym o pomoc i jesli ktoś by był taki miły, patykowego ludzika jak biegnie,kuca,stoi i dyszy we wszystkich pozycjach rozumiecie o co chodzi? bo przed chwilą chwaliłem sie,miałem wszystko zrobione i nie ZAPISAŁEM!!!!! kur..... jaki jestem zły pomóżcie!!!

taaa jasne..... ;)

ja jakos niemam talentow graficznych do "czyichś" gier

wieksza mobilizacja to Swojego super hitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam tak tylko pytałem...ale bardzo bym prosił o wytłumaczenie jak stworzyć tego człowieczka z soldata tak jak w orginale, on jest z części robiony i połączony w jedno,więc jak sie porusza i gdy zginie widać jak upada z prawem fizyki (wyłącza się) czy to ragdoll bo jeśli tak to znacie coś łatwiejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej się uczę GMLa pomimo że dość dużo umiem :P Policz sobie 2006 - 2003 :P

 

Coś takiego jak Soldat można napisać używając podstawowych funkcji :]

 

EDIT

Nom, ja tak kiedyś napisałem. Teraz to w ramkę i na stronę główną GMC! :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś ładnie napisał (Tymon?): "Gml'a można nauczyć się w tydzień. Sztuka, to umieć go wykorzystać." :)

 

EDIT: O, Tymon :) Zgadzam się =D

 

 

rozumiem ale jak z tą grawitacją można by było? albo tak zrobić że ludzik jest w całości oprócz rąk które chodzą za celownikiem ale jak zginie to zrobie pare rodzajów śmierci i jak to zrobić żeby wypadały losowo? rozumiecie? a może macie inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takie gadanie nie napisałem jeszcze ani jednej gry, Pawelek pisz dalej :P Bądź lepszy odemnie i skończ :]

 

Typ "śmierci" można by obliczyć na podstawie zadanych obrażeń.

 

 

dobra na razie to wszystko dziękuję wszystkim ale nie zamykajcie tego posta bo może będe miał pytania

ja zabieram się za tą grę +dwóch moich kolegów także coś powinno wyjść..

 

 

 

ps.może to głupie pytanie ale co to jest ta "zmienna"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.może to głupie pytanie ale co to jest ta "zmienna"???

 

Może się czepiam, ale chcesz robić soldatopodobną grę bez minimalnej wiedzy o programowaniu? Żarty tu odstawiasz? Zmienna służy do przechowywania wszelakich danych, takich jak liczby, teksty, położenie postaci, energia, ilość kwasów żołądkowych w organiźmie... i jak sama nazwa wskazuje można ją zmieniać, a to się przydaje np. odejmujesz życia po trafieniu przez pocisk, zmienaisz położenie obiektu itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek to moja sprawa,jak mi nie wyjdzie to co cie to obchodzi w końcu sie naucze tego programowania

 

mam już ludzika z ręką ale mam problem ta ręka nie idzie równo z myszką na 1 okrążenie myszki wokół postaci ręka robi ok. 50 jak to zmienić oraz jak zmienić żeby ta łapa wychodziła w miejscu gdzie jest bohater

a wychodzi kawałek za nim prosze was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...