Skocz do zawartości

inventory


Rekomendowane odpowiedzi

Takie menu wymaga bardzo dużo roboty. W dodatku skoro nie jesteś w stanie napisać własnego, to mam wątpliwości jak ta gra jest rozplanowana. Tworzenie takiego inventory wymaga praktycznie zbudowania szkieletu gry.

250zł to niska kwota jak za tyle roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używasz słowa "proste". Niestety to co oczekujesz jest odwrotnością tego słowa.

 

Rozumiem że każdy statek ma osobne inventory. W dodatku kilka typów wyposażenia. Każdy powinien być inną tablicą czyli tablice 2 wymiarowe, chociaż nie zdziwiłbym się gdyby trzeba było więcej wymiarów albo zadzierzgać struktury.

 

Czego Ci potrzeba? Musisz ustalić że jedna broń będzie np pod numerem 1000, kolejna pod 1001. Twoje inventory to tablica. I będziesz wpisywać np na pozycję 0 liczbę 1001 która będzie oznaczać twoją broń. Na podstawie tych liczb (które są numerami ID twoich broni. NIE ID OBIEKTÓW!) będziesz decydować o całej reszcie w inventory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exide, nie chcę Cię zniechęcać, ale drugiego ,,dark orbit'' nie zrobisz w pojedynkę. Nawet jeżeli miałoby to daleko odbiegać od oryginału, to z pewnością wymaga dużo pracy, gry z otwartym światem to nie taka ,,prosta'' sprawa.

 

małe demo niedopracowane działa tylko vru http://xgalaxy.cba.pl/

 

najgorsze dla mnie to sklep i eq nie lubie tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sygnaturce jest link do prostego inventory, może Cię to jakoś naprowadzi.

Trochę powtórzę to co pisał Threef, ale tak:

Robisz tablicę dwuwymiarową, czy jakąś tam strukturę.

Masz ID danych przedmiotów, które coś tam oznaczają, może coś takiego.

GML
plecak[ 0, 0 ] //pierwsze zero oznacza, że to slot dział, drugie zero, że brak działa

plecak[ 0, 1 ] //tutaj masz jakieś działa hadronowe, cośtam

plecak[ 0, 2 ] //a tutaj działa elektryczne

plecak[ 1, 0 ] // teraz, jest jedynka co może np. oznaczać silnik

plecak[ 1, 1 ] // silnik odrzutowy

plecak[ 1, 2 ] // silnik spalinowy

Ewentualnie sobie to ułatw robiąc stałe i zamiast 1, miej po prostu ENGINE_ czy coś.

No, a te rzeczy masz w plecaku, pasuje mieć też inwentarz twojego statku.

Po kliknięciu na obiekt (np. obiekt może mieć w sobie zapisany ID itemku i typ, to 0, 1 czyli działa, silniki) będzie po prostu zmieniało ustawiało inwentarz[other.typ, other.iid]. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że w sumie, to fajnie się prezentuje, jednak nie można jeszcze nic zrobić poza przebyciem małej odległości i ubiciu Streunera :).

Ogólnie, jeżeli już to robisz, to zobacz sobie jak wyglądał darkorbit w roku 2010, użyj tamtej grafiki, aktualnie graczy ciągle ubywa z powodu coraz to nowszych dodatków, których gracze nie akceptują. Na forum darkorbit tysiące ludzi wypowiada się na temat tęsknoty za starym klientem darkorbit. Sam kiedyś w to grałem, konto mam do dzisiaj, wtedy to było najlepsze EQ (tzw. Full Elita) teraz to jedynie mogę sobie parę słabszych alienków poubijać. Za starych czasów ludzie dosłownie bili się o miejsce na mapie, dzisiaj większość serwerów straszy pustką. Fajnie byłoby zrobić coś w stylu starej wersji, ,,coś w stylu'', bo nie można zerżnąć czyjegoś pomysłu.

P.S Statek zrobiłeś w 3d, czy to sprit-y zmieniają się w zależności od kierunku obiektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby stworzyć taką grę w stylu starego ,,dark orbit'', zwłaszcza na androida. To środowisko wręcz czeka na takie mmo akcji. Jednak powracając na ziemię takie hity tworzy się w grupie, samemu to bardzo mozolna praca. Sam chciałbym zagrać w takiego ,,darkorbit'' w wersji singleplayer z otwartym światem na tableciku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam użytkownik, a przynajmniej ten sam komputer :)

 

135935-psych-thats-the-wrong-number-g-EAg6.gif

 

A od samefagingu abstrahując, 250 zł to okazja. Kolega Threef tak faktycznie nic z tego by nie miał; musiałby przecież zapłacić podatek dochodowy, ZUS, KRUS, NHS, te sprawy... no jak zostałoby mu po tym z 30 zł to mniej więcej tyle kosztowałaby energia elektryczna, internet, pożywienie i zakwaterowanie w czasie wykonywania projektu.

 

Poza tym co to jest dwie i pół bańki przy hipotetycznych zyskach, jakie mogłaby przynieść ta produkcja? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...