Skocz do zawartości

30 lecie GNU


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie ja wolę się w rejestrze bawić niż znać milion jakiś śmiesznych komend do konsoli.

 

Idź na studia, to ci wytłumaczą czemu rejestr jest problemem - nawet ludzie sobie nie zdają sprawy, ale to on pod Windowsem sprawia jego najdłuższy boot

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERDOLE W DUPĘ WSZYSTKICH JEBANYCH CWELI KTÓRZY MÓWIĄ, ŻE LINUX JEST GORSZY OD SRINDOŁSA!!!!

ZASRANE KURWY NIE ZDAJĄ SOBIE NAWET JEBANEJ SPRAWY Z OFEROWANYCH MOŻLIWOŚCI KUREWSKIEJ SWOBODY EDYCJI i KONFIGURACJI SYSTEMU.

Nie przezywaj proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie byłoby GNU (czyli też Linuxa)

2) Jeśliby nawet istniał Ubuntu, byłby płatny

3) Nie używasz Ubuntu

 

Fakt :P

 

Niemniej pewnie dalej w ruch krążyłyby pirackie Winampy, kodeki i reszta softu, które w zasadzie teraz jest za darmo.

 

Nawet większość osób sobie sprawy nie zdaje z czego się składa k-lite codec pack (yea, z kodeków)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta paczka jest też pod Windowsa.

 

A Linux ma lepsze staty bo praktycznie każdy serwer stoi na linuxie GMClan pewnie też. ;P

Mimo to wśród użytkowników komputerów panuje przekonanie że Windows jest prostszy wynika to właśnie z tej konfiguracji i bardzo istotnej roli konsoli w systemach Linux, Windows jest przystępniejszy, a póki wydawcy programów i gier będą wydawać je jedynie na Windowsy to on pozostanie najbardziej powszechnym systemem operacyjnym wśród zwykłych ludzi. Człowiek myśli też że jak coś jest darmowe to jest gorsze, to kolejny powód dla którego ludzie nie traktują poważnie Linuxa.

 

Co do tego który system jest lepszy to nie wiem za mało czasu spędziłem na Linuxie, pingwiniasty system jest na pewno bezpieczniejszy w końcu ludzie od stawiania serwerów nie mogą się mylić. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiejś specjalnej roli konsoli w Linuksach - oczywiście, że jest. Ale pełni mniej więcej takie same funkcje jak pod Windows - większość olewa ją (pod Linuksem raczej mniejszość, bo jest bardzo rozbudowana i przyspiesza pracę)

 

Bo do czego ma być potrzebna? Do instalacji sterowników? Od tego jest aplikacja - Od instalacji programów? Również aplikacja ...

 

Kiedyś faktycznie, był problem by jej nie używać, ale teraz ...?

 

Oczywiście jak wejdziesz na forum Linuksowe, to zarzucą komendą - ale to głównie dla tego, że lepiej jest wpisać "sudo apt-get install pidgin" niż szukać przykładowo pidgina gdzieś po centrum oprogramowania (tu akurat jest wyszukiwarka, ale ogólnie szybciej jest wpisać komendę niż płakać).

 

Ludzie ogólnie, którzy przechodzą na Linuksa (ale z własnej woli) widzą coś "dziwnego, innego" - pewnego rodzaju porządek - aplikacje posortowane według kategorii, instalacja sterownika niemalże automatyczna (włącza się aplikację i wybiera, że chcemy sterownik "zamknięty"), programy to się wybiera z "Centrum Oprogramowania" niż szuka po menu - system niemalże sam się aktualizuje (zazwyczaj sprowadza się to do wpisania hasła - pełna automatyka. Ale większość ludzi nie jest na topie z systemami (np. Wojo) i myśli, że instalacja Linuksa to wielodniowa walka z kompilatorem.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja instalowałem linuxa hehehe. Bawie się Androidami itp więc wiem co jest linux. No ale do niektórych nie dociera ,że windows do użytku dziennego jest lepszy niż pingwin. Większość gier i programów ,które można kupić w sklepie jest pod Windowsa i nie trzeba się babrać z winem ( Superfakt : Wine ma powstać na androida i się z tego cieszę ) czy innymi programikami. Nie narzekam na linuxa aż tak bo mi kiedyś ułatwił życie ( W pewnym stopniu ) ale raczej nie zamieniłbym windowsa na linuxa bo po prostu windows jest dla mnie łatwiejszy i wygodniejszy ( I tak używałem linuxy żeby nie było ). Może zacznie się kiedyś ważny etap mojego życia i będę mógł w nim otworzyć nowy rozdział tylko jak uporam się z dualbootem windowsa z linuxem bo to co do tej pory miałem to był koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawie się Androidami itp więc wiem co jest linux

Bawię się Androidem, więc wiem co to Linux, dziwko ;D

 

Większość gier i programów ,które można kupić w sklepie jest pod Windowsa i nie trzeba się babrać z winem ( Superfakt : Wine ma powstać na androida i się z tego cieszę ) czy innymi programikami.

Możesz kupić specjalnie oprogramowanie pod Linuksa

BTW. Wine powstanie, by uruchamiać aplikacje z WindowsRT (bo arch ARM) - czyli odpalisz sobie nie wiem co jest pod WinRT - chyba nic.

 

W każdym razie jeśli chodzi o oprogramowanie (nie gry, ale ty dużo grasz i tego ci brakuje) - softu jest sporo. W pierwszym momencie ludzie przechodzący z Win na Lin instalują Wine i chcą na nim wszystko odpalić - od wirusów, bo winrary - wszystko. Jednak po mału się uczą systemu i oprogramowania. Ostatnio znajomy z Photoshopa przeszedł na Gimpa lub Kritę (lub oba). Problem, to znaleźć swój odpowiednik (których jest sporo) i ogarnąć go (jeśli się różni jakoś). Ale da radę przejść na "100% Linuksa, 0% Wina" :P

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...