Skocz do zawartości

Początkujący poszukuje pomocy.


zeto

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra chodzi o że nie mam pojęcia ...

Zacznę od początku ja jeszcze nic nie umiem nie miałem żadnej gry i się na tym nie znam ale chciałbym zrobić grę mmorpg (rpg przez neta) lub crpg (takie gdzie nie widać ziomka i wszystko robisz na stronie) i nie wiem od czego zacząć.

1.Jaki program ściągnąć :(

2.Jak go obsłużyć? :(

3.Jak zrobić dużą mapę (w mmorpg) :(

4.Muzyke :(

5.Grafike :(

6.Krótko wszystko :(

 

No pomóżcie!

 

Poprawiłem twą ortografię (gramatyki mi się nie chce) i przeniosłem temat. Nie będzie więcej ostrzeżeń słownych.

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YO DOPIERO SCIAGNELEM GAMEMAKER 6.1 NIE UMIEM I NIE ROBILEM NIGDY GIER I CHCE ZACZAC NA POCZATEK CHCIALBYM ZROBIC RPG ALE NIE WIEM JAK SIE CO ROBI NA GAMEMAKERZE PLX HELP ME!!
~~...

10 spraw.

 

1. Nie pisz dużymi literami, bo to oznacza krzyk.

2. Używaj znaków przystankowych.

3. Zapoznaj sie z tą stroną.

4. Poczytaj kursy i artykuły.

5. Pościągaj przykłady.

6. Nie zadawaj durnych pytań.

7. Nie denerwuj mnie.

8. Nie odpisuj, że "Ja nie umiem robić w Game Makerze, niech ktoś zrobi grę za mnie".

9. Nie denerwuj mnie.

10. Zanim napiszesz temat na forum, pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeto, po pierwsze : crpg to Computer Role Playing Game - a więc każde rpg jakie tylko jest na kompa a nie takie, że "ziomka nie widać" ( nie wiem czemu mmorpg się tak nazywa, powinno się nazywać mmcrpg ). Jeżeli chodzi o to crpg na stronę to poszukaj sobie w googlach czegoś takiego jak vallheru - jest to tekstowe rpg obsługiwane w wyszukiwarce. Po drugie : nie masz raczej pojęcia ile ludziom zajmuje czasu opanowanie solidnego tworzenia dobrych gierek na singla. Potem biorą się za najprostsze multi a na samym końcu zazwyczaj za mmorpg-i. Jeżeli chcesz coś takiego stworzyć to długa droga przed Tobą. W cholerę długa. Opanuj najpierw podstawy a potem bierz się za trudne/jsze rzeczy.Jeżeli nie chce Ci się szukać porad, kursów itp. po stronie/różnych stronkach to marnie widzę Twój rozwój w tworzeniu gier - na forum nikt nie będzie od podstaw uczył wszystkiego ( bo i są rzeczy na stronie i na forum kupę różnych tematów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale na serio wes mi ktos na gg: 8163432 powie co do czego sluzy jak co sie robi ja nawet nie wiem jak mozna wklis teksty som podawane na forum pisze wklej do create po 1h szukania znalazlem i nie moge jakie to trudne ale sie nie poddam szukam kogos kto mi pomnorze jestem tempakiem ja nie moge poooooooooomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, i mówicie tu do takiego...

jestem tempakiem

Jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś co do Ciebie ludzie mówią to faktycznie.Każdy był kiedyś nowicjuszem a większość osób doszła do naprawdę imponujących umiejętności w tworzeniu gierek - a korzystali z kursów, przykładów i porad na stronkach/forum/w helpie GM więc i Ty sobie poradzisz...

 

jakie to trudne

Bez komentarza - jeżeli to jest trudne to w ogóle się nie zabieraj za programowanie.

 

I radzę używać poprawnej pisowni i głowy od czasu do czasu - bo takie zachowanie może ździebko irytować niektórych użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jaki program ściągnąć :(

2.Jak go obsłużyć? :(

3.Jak zrobić dużą mapę (w mmorpg) :(

4.Muzyke :(

5.Grafike :(

Ad. 1) Zależy od twoich umiejętności i chęci. Jak tworzenie gier traktujesz jako sposób na przyszły zarobek to chwytaj C++ bądź C#. Jeżeli chcesz traktować to jako hobby -> Game Maker, The Games Factory, Multimedia Fushion (czy jakoś tak) :]

Ad. 2) -

Ad. 3) Zależy czego używasz. W specjalnych programach - takich jak GM to by było strasznie niewydajne, w C++ można zastosować myk taki, iż wokół bohatera głównego, którym steruje gracz ładowały się tylko określone mapy. Nie tworzysz jednej, wielgachnej mapy, tylko kilkadziesiąt mniejszych, średnich itd. Potem tylko piszesz skrypcior, aby ładował odpowiednie mapki. Of koz można do tego napisać odpowiedni tools, bo tak to to niewygodne będzie...

Ad. 4) FLStudio bądź instrument :]

Ad. 5) GIMP, Blender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach będziesz w stanie stworzyć dopracowaną grę.

Veto! ;) Moim zdaniem wszystko zależy od tego ile czasu poświęci się na gierkę np. na dzień i czy ma się do tego talent.Są ludzie którzy długo siedzą nad programem i mozolą się nad prostymi zagadnieniami, a są też tacy którzy poświęcili mu stosunkowo mało czasu a byli na tyle zdolni, że opanowali trudniejsze zagadnienia. Tak więc niekoniecznie musi trwać to kilka latek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze ludzie uzdolnieni, ale mający słomiany zapał i kończą dzień pracy po 10 minutach. Albo zanim się wezmą do roboty minie kilka godzin. Tak jak niektórzy! Hams, hams, ja już nie będę wskazywał, ale ta osoba dobrze wie o czym mowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackmaul - szkoda tylko, że tak właśnie wygląda znacząca ilość blogów w necie...Nie mówię, że wszystkie są takie bo zdarzają się tzw. "perełki" których autorzy poruszają ciekawe tematy i kóre mógłbym z czystym sumieniem polecić innym do czytania. Jeżeli ktoś kiedyś będzie chciał pisać pracę magisterską/doktorat/czy na profesora o szerzeniu się analfabetyzmu to jako przykłady do pracy polecam mu poszperać po blogach ( niech tylko nie biorą sobie do serca ci, którzy mają "blogi - perełki" lub inne normalne ale z jakimś sensem i poprawną polszczyzną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...