Skocz do zawartości

Próbowałem przywrócić dawną moc maszyny ... co poszło nie tak?


I am Żyd and Lewak

Rekomendowane odpowiedzi

A więc na początku, zastanowiało mnie co jest źródłem konwertera pomiędzy energią elektryczną, a energią mechaniczną i tak do dziś nie wiem.

Próbowałem podłączyć trochę zepsute urządzenie do prądu, lecz za każdym razem gdy wszystko już ustawię, dochodzi do spięcia lub korki wypadają.

A o to zdjęcia (usunę je później aby nie zaśmiecać)[są to zdjęcia z mojej pracowni;]:ostrzeżenie niezły syf Dx

IMG 01

IMG 02

IMG 03

IMG 04

A to próbowałem narysować, bo aparat z telefonu jest shitowski.

wut_obrazkowo.jpg

A i jeszcze dodam iż nigdy mi to urządzenie podczas takiego podłączania się nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol dafaq?

Ten silnik jest na prąd stały na moje oko wytrzymuje max 6V ( może więcej ciężko z tych zdjęć powiedzieć ), i prawdopodobnie już go spaliłeś bo poleciało tam zmienne 230V.

 

Co to wlg jest za urządzenie? Na 4 zdjęciu widzę że leży wymontowany zasilacz ( to z tego urządzenia? ), który obniża napięcie i zmienia na stałe, tak by silnik mógł ruszyć. Ale teraz jest już po ptokach bo jest już spalony, 230V na 100% przebiło się przez rezystancję izolacji uzwojenia takiego małego silniczka i jest teraz cały czas zwarty.

 

Poza tym masz szczęście że to cię nie zabiło. Bezpieczniki były mądrzejsze od ciebie i na twoje szczęście szybko zareagowały odcinając ci prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol dafaq?

Ten silnik jest na prąd stały na moje oko wytrzymuje max 6V ( może więcej ciężko z tych zdjęć powiedzieć ), i prawdopodobnie już go spaliłeś bo poleciało tam zmienne 230V.

 

Co to wlg jest za urządzenie? Na 4 zdjęciu widzę że leży wymontowany zasilacz ( to z tego urządzenia? ), który obniża napięcie i zmienia na stałe, tak by silnik mógł ruszyć. Ale teraz jest już po ptokach bo jest już spalony, 230V na 100% przebiło się przez rezystancję izolacji uzwojenia takiego małego silniczka i jest teraz cały czas zwarty.

To jest silniczek do pistoletu na bąbelki. Pistolet był schowany, poza kamerą. Kabelki czerwone były tak samo przyczypione do baterii... lecz z baterii energi nie mogłem uzyskać.

W środku silniczka można zauważyć magnesy, poprzylepiane z 4 stron.

 

Bezpieczniki były mądrzejsze od ciebie
Nie możliwe.

Co mnie ciekawi to jak silnik przerabia energię elektryczną na mechaniczną. Czy ktoś wie?

Sądzę, iż to jest jakiś pierwiastek, który poprzez dostarczenie wymaganej energii zaczyna się poruszać, a mianowicie drgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesy Neodymowe

 

Sądzę, iż to jest jakiś pierwiastek, który poprzez dostarczenie wymaganej energii zaczyna się poruszać, a mianowicie drgać.

Ahahahhahahahah nigdy tak się nie uśmiałem haahahxDDDXDXd XDX lol

 

Nie możliwe.

A jednak, gdyby ci nie wyleciały i dotknąłbyś obudowy silnika to byś stracił paluszki :P

Rezystancja izolacji uzwojeń silnika została przebita dlatego na obudowie było napięcie ( no chyba że silnik jakimś cudem to wytrzymał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emot_ludzik.gifHuderlord - Dlatego się ubezpieczałem, w czasie zmian wyłączałem pstryczek :D Bardziej mi chodziło o sklep fizyczny elektroniczny, samochodowy, z zabawkami, naprawczy, takie tam. A magnes neodymowy to mogłem sobie sam sprawdzić w allegro.

emot_ludzik.gifMorro - W czasie pisania postów, proszę nie używaj słów które nie mają sensu lub nie mają styczności z tematem.

Ahahahhahahahah nigdy tak się nie uśmiałem haahahxDDDXDXd XDX lol
Cytując Snikersa: "Co cię tak rozbawiło?". Serio, nigdy się tak nie uśmiałeś to co robisz w domu. Patrzysz się w sufit i z niego się śmiejesz? o.O

Rezystancja izolacji uzwojeń silnika została przebita dlatego na obudowie było napięcie ( no chyba że silnik jakimś cudem to wytrzymał ).
Silnik wytrzymał, lecz, napięcie, iskry, wybuchy, były w pierwszych czerwonych kablach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Otóż to :D

A i jestem nudnym człowiekiem więc takie coś musiało mnie rozśmieszyć :D

 

Fotel jak masz jakiś stary głośnik to możesz z niego wyjąć magnes. Ale on nie jest neodymowy i będzie bardzo słaby więc nie wiem czy sobie odtworzysz ten experyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego że o tym mowa jest w gimnazjum na fizyce.
Może, ale tylko w teorii. A w teorii trudniej ogarnąć.

 

Fotel
Czemu mnie tak przezywacie? :crying:

 

Widząc fotkę z silniczkiem podłączonym pod 230V, w pierwszym momencie pomyslalem, ze to jakis trollingowy temat. ;)
I tak i nie, z jednej strony się po prostu pytałem, a z drugiej strony w tle w zdjęciach można zauważyć kubek MLP i nindże ustawionego w dziwnych pozycjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...