Skocz do zawartości

szukam pomocy ze skomplikowanym kodem


edox

Rekomendowane odpowiedzi

mam gre w której jest problem che dodać obrót 360 z 32 obrazków ale nie wiem gdzie to jest tak samo drony mają się być o 360 też nie mogę tego zrobić chciałem też dodać możliwość zmiany waluty np jest jedna kredyty to za nią kupuje wszystko a che żeby np jeden statek był za tą drugą walutę pisac na gg 5022781 mile widziany ts3 podam adres na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nook to jest tak

GML
if instance_exists(owner.target) and owner.attacking=true then

image_angle=point_direction(x,y,owner.target.x,owner.target.y)

else image_angle=owner.image_angle

to jest dron z tym kodem używa jednego obrazka a ja che 360 32 obrazki

tu drony sie obracają w kierunku statku statek np w lewo sie obraca to drony też w lewo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język nie jest zrozumiały, ale od czego jest translator Google xd

Problem 1: Nie wiem jak zrobić, aby sprite z 32 klatkami obrotu zamiast 360 był zwrócony we właściwą stronę.

Rozwiązanie:

GML
//event Step

image_index = direction*(32/360)

Problem 2: Chciałbym, aby za różne statki w grze trzeba było płacić w różnej walucie.

Rozwiązanie: Nie jesteśmy wróżkami. Wyślij nam projekt, a zrobimy co trzeba. Ta sprawa nie jest zbyt prosta, ciężko domyślić się jak Twoja gra jest skonstruowana i w jaki sposób aktualnie kupuje się statki. Potrzeba ingerencji w cały kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to daje silnik:http://www.mediafire.com/?o1af9zrvnen1aic kto mi pomoże dodać do sklepu 2 lasery parametry sam ustawie wystarczy do tych nowych 0 w każdym w skrypcie info che mieć tak jak statki i inne nowe działka i wybór żeby statek lub inny przedmiot kupować za uridium dodać żeby za zabicie npc było uridium te drony zostawcie i potrzebuje w sklepie 5 miejsc na nowe statki grafiki mam i parametry ustawie niedługo na jednym forum muszę wstawić nową wersje muszę dodać nowe mapy te nowe alieny dać na nowe mapy zrobić drony i statki w 360 a nie ja do teraz z rangami mam problem bo jak npc ubija npc to mi dodaje pkt rangi wywaliłem rangi a mam tyle roboty jeszcze sory że tak nie zrozumiale wszystko daje ale się spieszę nie chce zawieść tych osób które czekają a sklepu nie umiem najbardziej edytować i tych walut

 

I drugi warn za nieczytelny post - Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie (sporo bezosobowych form czasowników):

"Ok, tutaj macie plik z grą:

http://www.mediafire.com/?o1af9zrvnen1aic

Chciałbym dodać do sklepu dwa lasery (parametry sam ustawię), w każdy skrypcie jest komentarz od czego zacząć. Tak żeby kupować te lasery jak inną broń i pojazdy. Najlepiej, aby tę broń/statki/itp. kupować za uridium.

Potrzebuję też zrobić tak, że za zabicie wroga dostaje się uridium. Nie róbcie nic z dronami w projekcie.

Kolejny problem mam z dodaniem nowych slotów na nowe przedmioty w sklepie, same statki nie sprawiają mi problemów.

Sorry, że tak niezrozumiale piszę, ale bardzo się spieszę - muszę wstawić nową wersję gry na pewnym forum, z nowymi mapami, wrogami, lepszymi sprite'ami niż teraz. Miałem problem z rangami bohatera, gdy wróg zabijał wroga, to my dostawaliśmy nową rangę, więc wywaliłem ten system, bo za dużo z tym było roboty.

Nie mogę zawieść tych osób, które czekają na tamtym forum na nową wersję gry. Pomóżcie mi, najbardziej z tym sklepem i różnymi walutami."

Ach, te leniwe soboty : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...