Skocz do zawartości

Starbound


Czarny Ass

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się nowa genialna gra indie - Starbound. Rozgrywką ma przypominać trochę terrarię, tylko sęk w tym, że świat tam będzie nieskończony, a wszystko losowe (włącznie z przedmiotami, zrobjami) itp. Ogólnie rzecz biorąc uważam, że to będzie trylion razy lepsze od terrari.

 

http://playstarbound.com

http://twitter.com/Tiyuri

 

Forum dla polaków:

http://starboundhq.pl/forum/

 

Rejestracja tu:

http://www.starboundhq.pl/forum/member.php...mp;referrer=318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby na screenach fajnie wygląda ale to zależy czy tego nie zwalą. Może być płatne ale bez item shopa i abonamentu. Jak na razie to polecam zakupić terrarie. Przynajmniej ja tak mam ,że jest nudna ale jak mam ochotę to mogę grać w to całymi dniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości maja być znacznie rozbudowane Ferrari4. Ale zapewne to wiesz skoro temat śledzisz. Ja sam się doczekać nie mogę, Terraria nie raz uziemiała w domu na długie godziny, wystarczy mieć odrobinę wyobraźni żeby zrozumieć jak Starbound dopiero będzie potrafił uziemić ;d Szkoda tylko że premiera prawdopodobnie w kwietniu 2013 ;c Choć czytałem gdzieniegdzie że jednak ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu. Bardzo bym chciał ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losowy świat, losowe przedmioty to prędzej minus niż plus. Dużo łatwiej zrobić losowe statystyki niż zaplanować każdy itemek tak, żeby przy uzbrajaniu postaci były rozterki. Jaką fabułę może mieć gra, gdzie świat to random?? :jezor: Ilość nie przekłada się w jakość. Losowość statystyk zwiększa ilość, ale na pewno nie różnorodność.

 

Trochę smutne, że jak wyjdzie jakiś hit, to pojawiają się autorzy sępy, którzy udają, że robią coś całkiem innego a tak naprawdę żerują na czyjejś pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Losowy świat, losowe przedmioty to prędzej minus niż plus. Dużo łatwiej zrobić losowe statystyki niż zaplanować każdy itemek tak, żeby przy uzbrajaniu postaci były rozterki. Jaką fabułę może mieć gra, gdzie świat to random?? :jezor: Ilość nie przekłada się w jakość. Losowość statystyk zwiększa ilość, ale na pewno nie różnorodność.

 

Trochę smutne, że jak wyjdzie jakiś hit, to pojawiają się autorzy sępy, którzy udają, że robią coś całkiem innego a tak naprawdę żerują na czyjejś pracy.

myślałem, że to ci sami twórcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle myślałeś :lol:

Żart. Nie wiem czy to Ci sami twórcy :D Rzadko kiedy w coś gram. Ostatnio to Spelunky bo zobaczyłem u Dema.

 

Ale ogólnie tak to działa. Pełno jest gier typu minecraft, które w dodatku muszą zacząć się na 'm' i mieć craft w nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnorodność jest bardzo duża. Losowość to nie minus - będą też przedmioty, potwory i cała reszta stworzona wcześniej - to samo z fabułą. Dlatego losowość to jak najbardziej plus.

 

A tu masz dowód różnorodności:

http://www.starboundhq.pl/forum/Thread-Los...erowane-potwory

 

Co do autorów - to grafik jest ten sam, reszta ekipy inna.

 

EDIT:

@UP Ta gra nie ma nic wspólnego z MineCraftem... -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrari4 - Pewnie chodzi mu o ograniczenia sprzętowe - żaden pecet nie ma nieskończoności miejsca na dysku, więc świat może być przeogromnie gigantyczny, ale niekoniecznie nieskończony :P

 

Co do gry, jak będzie fajna to pogram, jak nie to nie będę płakać ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
@Ferrari4 - Pewnie chodzi mu o ograniczenia sprzętowe - żaden pecet nie ma nieskończoności miejsca na dysku, więc świat może być przeogromnie gigantyczny, ale niekoniecznie nieskończony :P

 

Co do gry, jak będzie fajna to pogram, jak nie to nie będę płakać ^_^

co ty gadasz, zeby nie powiedziec dosadniej

po cholere GRA ONLINE ma trzymac swoj swiat w folderze kazdego klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
@up Aaaa, to jest online, tak, to wszystko zmienia xD

EDIT: Chociaż w sumie... nie zmienia nic. Jeżeli to jest online to i tak muszą tą mapę gdzieś trzymać, prawda? Exactly... ^_^

No bo przecież całą mapę, chociaż korzystasz tylko z 1/1000 w danym momencie musisz mieć na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi. ;) Minecraft mógłbym wczytywać tylko te chunki które są widoczne, gdyby nie to że można niszczyć i stawiać bloki (edytować powierzchnię). Wystarczy za każdym razem odpalać algorytm odpowiedzialny za generowanie terenu z tym samym argumentem.

To tak jak funkcja kwadratowa (i każda funkcja) w matematyce. Dla takiego samego argumentu zawsze przyjmie tę samą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...