Skocz do zawartości

39dll, mmo,postacie,save


saiko212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka lat temu zaczalem moja przygode z game makerem,lecz z zapomnianego powodu zakonczylem ja.

Teraz cos mnie wzielo na wznowienie jej.

Chcialbym zrobic jakiegos mmorpega.

Z kads wytrzasnalem client i server pod 39dll.

Posiada funkcje tworzenia kont oras zapisu name i hasla do pliku.

Taka podstawa.

 

I co dalej ? Nie ogarniam strasznie gml.

Bylbym wdzieczny za jakies przyklady ,co do tworzenia postaci dla danego konta na wzor danego obiektu , chodzenie ta postacia wsadem w 4 strony,

Wysylanie tego do servera,odbieranie i wysylanie do innych graczy,oraz save pos. X,y etc., przy wylogowaniu.

 

Brzmi to jakbym prosil o gotowa gre,wiem , ale po prostu chce miec na czyms sie wzorowac .

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.rozumiem. niestety z charakteru wole trudne rzeczy , bo co to za radosc wybrac najprostsza droge xd. Nie mysle , nie chce robic jakiegos wybitnego mmo rpg , tylko czasem bawic sie z braciakiem na lanie i dodawac kolejne elementy . Tak czy tak ,dziekuje za rade.

Najprostszą drogą to jest prosić o gotową grę. Więc nie widzę abyś się stosował do własnych 'zasad'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą drogą to jest prosić o gotową grę. Więc nie widzę abyś się stosował do własnych 'zasad'.

Wiedzialem , ze ktos to napisze xd

Nie prosze o gre,lecz o przyklad , dzieki ktoremu to mniej wiecej ogarrne.

A skoro nie masz checi pomocy , to nie widze sensu w wypowiadaniu sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem , ze ktos to napisze xd

Nie prosze o gre,lecz o przyklad , dzieki ktoremu to mniej wiecej ogarrne.

A skoro nie masz checi pomocy , to nie widze sensu w wypowiadaniu sie .

Wiesz zgadzam się z Konradem, gdybyś rzeczywiście postępował według swoich pseudo zasad to dałbyś jakiś kawałek kodu który sam napisałeś z tego co wiem to do 39dll jest dołączona dokumentacja do tego jest na GMC tutorial o 39dll. Przeczytasz ten tutorial pogłówkujesz trochę przeszperasz dokumentacje i będziesz mógł coś skleić i potem dopiero jak Ci coś nie wyjdzie to możesz tu poprosić o pomoc nikt za Ciebie gry nie napisze, z reszto co to za satysfakcja napisać MMORPG które jest zlepkiem przykładów innych osób lepiej jest napisać platformówkę ale bez niczyjej pomocy wtedy masz satysfakcje że zrobiłeś coś sam i że jest to dobre może nie wybitne ale jest twoje i tylko twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet samego ruchu i atakowania nie zrobisz skoro GML nie ogarniasz. Do tego dochodzi optymalizacja etc. Serwera w GM'ie chyba nie ma co pisać, bo nie będzie zbyt wydajny.

BTW. No chyba, że chcesz się pobawić w tworzenie takiej gry (nie pisanie silnika) to polecam http://www.touchofdeathforums.com/community/. Dość rozbudowany silnik (w sumie to już MMORPG Maker jest) napisany w VB6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...