Skocz do zawartości

Game Maker Studio i android


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa pisanie gier w Game Maker Studio z rozszerzeniem pod androida? Kod się jakoś różni? Są może nowe funkcje? Aktualnie pracuję nad grą w gm 8 ale planuję wkrótce kupić studio i przenieść ją na androida. Będzie jakąś trudność w związku z tym? W ogóle yoyo pozwala na publikację gier w google play? (Albo nawet sprzedaż)? A i czy jest możliwość testowania aplikacji przed zakupem studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz testować aplikację w wersji Standard GM:S

Sprzedawać możesz grę, bo jest twoja.

Kilka funkcji jest zmienionych (mouse), a sporo wyleciało (execute_code, triggery).

No i z łatwością przeniesiesz grę... chyba że używałeś funkcji które wyleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ogółem jest tak, że gra która działa pod Windowsem w GM:Studio (ale w Studio nie GM8), powinna działać na każdej docelowej platformie, chociaż jest kilka drobnych wyjątków - ale głównie w HTML5 (i jest to blending).

 

Edit: a co do sprzedaży, to YYG w żaden sposób tego nie reguluje i nie pobiera opłat - stąd własnie wysoka cena GM:Studio - bo oni nie dostają procentu od gier i np. jak akurat masz farta i zarobisz milion dolarów, to YYG nawet złamanego centa nie dostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz testować aplikację w wersji Standard GM:S

Sprzedawać możesz grę, bo jest twoja.

Kilka funkcji jest zmienionych (mouse), a sporo wyleciało (execute_code, triggery).

No i z łatwością przeniesiesz grę... chyba że używałeś funkcji które wyleciały.

 

Posiadam darmową wersję studio, nie zauważyłem tam jednak funkcji kompilowania gier do apk. Chciałbym zapytać o jeszcze jedno, czytałem tu na forum że nie ma jeszcze oficjalnego tutoriala wydanego przez yoyo? Czy może już jest w obecnej wersji? Jeśli nie to gdzie taki mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...