Skocz do zawartości

AlienDroid 4.0-RC2


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: AlienDroid (v. 4.0-RC2)

 

Gatunek: System Operacyjny (Pod maszynę wirtualną)

 

Opis:

AlienDroid jest przerobionym Androidem pod maszynę wirtualną - VirtualBox (konkretnie gotowym obrazem), zawiera on głównie poprawki na tle internetu (ethernet - nie ma emulatora Wi-Fi, przez co są problemy małe) czy dźwięku (ale tu sobie poradził automatycznie system). Dzięki niemu można sprawdzić np. jak wygląda Android, czy jego obsługa jest dobra, lub (ale to trzeba skonfigurować) zrobić z niego maszynę programistyczną, może też służyć (ale to raczej starsze wersje) do testów czy dana aplikacja chodzi poprawnie pod starszymi wersjami Androida. Zastosowań jest mnóstwo, tylko ktoś musi chcieć to wykorzystać.

 

Ogólnie jak niektórzy wiedzą - jest emulator Androida (z SDK chyba rozprowadzany) i mimo, że jest lepszy - ma jedną wadę. Potwornie niska wydajność, gdyż emulowana jest inna architektura procesora. Android x86 ma problemy natury konfiguracyjnej, nie jest wersją pod maszyny wirtualne przez co ja (i inni jak wynika z internetu) mają problemy z konfiguracją

 

Download: http://sourceforge.net/projects/aliendroid....0.zip/download

Rozmiar pliku: 200MB

 

 

Autorzy:

- Android x86 Team (za system)

- Oracle (za maszynę wirtualną)

- Fervi (poprawki w działaniu + konfiguracja systemu)

 

Screeny:

Zrzut_ekranu_z_2012_07_28_12_58_.png

Zrzut_ekranu_z_2012_07_28_12_58_5f9af.png

Na maszynie wirtualnej VBox jest mozliwe skalowanie ekranu, wieć dlatego wszystko jest takie rozjechane, niemniej jednak Android na proporcjach ekranu 4:3 powinien wyglądać dobrze.

 

Przede wszykim jak zwykle proszę o ewentualne przetestowanie programu na wypadek problemów, bo nie jestem jasnowidzem i coś może nie działać

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales, ze jest opcja uzycia jako platformy ptogramistycznej - bylbys w stanie pomoc mi w przystosowaniu go do pracy z eclipse jako podgladu i debuggera aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
napisales, ze jest opcja uzycia jako platformy ptogramistycznej - bylbys w stanie pomoc mi w przystosowaniu go do pracy z eclipse jako podgladu i debuggera aplikacji?

Nie wolisz emulatora od Google?

 

No i jest Blue Stacks, on ma już dużo lepszą wydajność niż ten googlowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz emulatora od Google?

 

No i jest Blue Stacks, on ma już dużo lepszą wydajność niż ten googlowy

 

Próbowałeś emulatora od Google? Niby lepszy, ale za cholerę niewydajny (a wręcz można pociąć się nim)

 

No i jest Blue Stacks, on ma już dużo lepszą wydajność niż ten googlowy

Być może, jednak nie ma wersji dla Linuksa :sp_ike:

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj po prostu aplikacje mobilne są z natury nie duże więc potencjalny użytkownik nie ma ochoty za nie płacić. Można też podejść do tego nowoczesną drogą i robić reklamy wewnątrz aplikacji co według mnie daje dużo większe pole odbioru a i zyski będą większe. A jeżeli ktoś chcę już za wszelką cenę robić płatne appki które są pozbawione reklam, ale trzba je kupić. To pewnie jest go stać na serwer w którym może przechowywać konta klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damn bo sie nie da zostac na w7 rozumiem

istnieje opcja windows 8 albo linuks

 

;///////////////////

 

Da się, wsparcie dla Windowsa 7 kończy się w 2020, co prawda już wcześniej go oleją (Przypuszczam, że do 2014).

 

poza tym pisze się (takie jakieś gramatyczne ustalili cosie):

Linux

Linuksa

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...