Skocz do zawartości

Powolne ładowanie gry


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Podczas robienia gierki po wstawieniu duuuużej mapy (4000 na 4000, takiej potrzebuje lub nawet większej), gra mi się bardzo wolno ładuje. Mapa waży 800 kb (Format JPG). Nie wiem czy da się cokolwiek zrobić, aby przyspieszyć ładowanie pliku GMD, oraz samej gry. Są gry w których jest znacznie więcej elementów i więcej wszystko waży tak samo z rozmiarem, a gra ładuję się w parę sekund.

 

Powiedzcie proszę co muszę zrobić by uzyskać zbliżony czas?

 

 

A właśnie, jak zrobić mini-mapkę? żeby w jakimś miejscu w oknie gry się ona znajdowała, pokazywałaby zminiaturyzowaną mapę i inne grafiki na niej (background'y) oraz aktualną pozycję gracza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz odpowiednio skalować poza tym wystarczy wpisać minimapa w wyszukiwarkę na forum:

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...amp;hl=minimapa

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...amp;hl=minimapa

 

Takie dwa przykłady było ich więcej jak chcesz to sobie poszukaj ta druga ma nawet "mgłę wojny" ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mgłę wojny to bardziej do strategii, ja wolę akcje.

Chodzi mi dokładnie o takie coś:

DOminimap.png

 

Pokazuje dokładnie całą mapę tyle że pomniejszoną i w postaci osi x i y widać nasz obiekt którym się poruszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mało wydajne i trzeba przy sprawdzaniu kliknięcia myszką dodać if current_view = 0, ale mozna zrobić drugi view, o rozmiarze 150x100 czy jak tam chcesz, w port on screen też dać takie rozmiary, a w x i y podać na jakiej pozycji ma być minimapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tamtym przykładzie była przecież minimapa, jeśli nie chcesz robić całego rooma to wystarczy coś tam przerobić. ;P

 

 

"Coś tam" - hah, łatwo mówić :D Ja nie mam dużego doświadczenia w pisaniu w GML, więc praktycznie nic nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...