Skocz do zawartości

Ładowanie flashem muzyki na stronę


Shil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bijcie bardzo mocno.

Robię stronę sobie, na razie jest uboga, bardzo uboga, ale chciałam dodać dźwięk w tle. Ja wiem, że to budzi duże obiekcje, ale ta strona będzie kierowana do specyficznej grupy odbiorców. Myślałam o dźwięku wody, spadających kropli lub cichego wiatru, w każdym razie coś delikatnego. Na razie jest ukochana muzyka testowa. I pojawia się problem, ja z flasha to tyle co z tutorialów, chciałam by muzyka ładowała się raz i potem grała ciągle, z możliwością wyłączenia po kliknięciu na głośniczek. Niestety już widzę, że nie umiem tego zrobić tak, by raz się ładowała muzyka, za każdym kliknięciem na nową podstronę, muzyka jest od nowa, jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to wszystko na php i ładować podstrony do tabeli, by się nie przeładowywała każda kolejna podstrona. Ale drugi problem jest taki, że dźwięk się nie odtwarza w całości, tylko do pewnego momentu i stop...

 

Kod mam taki:

 

var my_sound:Sound = new Sound();

my_sound.loadSound("kari.mp3", true);

mysound.start();

 

a po naciśnięciu na głośniczek przenosi do innego framea z stopAllSounds();

 

 

a tu strona, testowa, więc tagi, literówki, nie działają linki jeszcze

http://jaspis.lh.pl/drzewo/remedia.html

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, gdy strona będzie przeładowana - muzyka będzie stopowana, jedynie za pomocą chociażby ciasteczek dało by się zrobić by była kontynuowana od miejsca 'zatrzymania'. Jednak jeżeli ma być to ciągłe, zainteresuj się AJAXem, i po prostu ładuj zawartość strony dynamicznie wewnątrz głównego DIVa.

 

JQuery - dość przyjemna biblioteka/framework JS, umożliwiająca również zabawę z AJAXem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby 2 dyszki za obrazek?

Na flashu się nie znam, ale jeżeli ufać google, to takie cuś

 

<div id="container"><a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Pobierz Flash Player</a> aby móc otworzyć odtwarzacz muzyki.</div><script type="text/javascript" src="http://dodatki.net/pliki/i/swfobject.js"></script><script type="text/javascript"> var so = new SWFObject("http://dodatki.net/pliki/i/mediaplayer.swf", "player", "170", "20", "8", "#000000"); so.addParam("allowscriptaccess", "always"); so.addVariable("file", "adres do pliku myzycznego"); so.addVariable("width", "170"); so.addVariable("height", "20"); so.addVariable("bufferlength", "5"); so.addVariable("displaywidth", "0"); so.addVariable("displayheight", "0"); so.addVariable("autostart", "false"); so.addVariable("frontcolor", "0xffffff"); so.addVariable("backcolor", "0x333333"); so.addVariable("lightcolor", "0xFF9A35"); so.addVariable("type", "mp3"); so.write("container"); </script>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, gdy strona będzie przeładowana - muzyka będzie stopowana, jedynie za pomocą chociażby ciasteczek dało by się zrobić by była kontynuowana od miejsca 'zatrzymania'. Jednak jeżeli ma być to ciągłe, zainteresuj się AJAXem, i po prostu ładuj zawartość strony dynamicznie wewnątrz głównego DIVa.

 

JQuery - dość przyjemna biblioteka/framework JS, umożliwiająca również zabawę z AJAXem.

 

Nie umiem z tego nic a nic, ale zerknęłam na super stronę z przykładami i rzeczywiście da się to łatwo zrobić, choć w php też by się dało, ciekawe czy to jest jakaś różnica. Zresztą już zassałam fajny slider z jQuery i wydaje się być spoko do przystosowania:)

 

@XBlacKX myślałam o tym, ale taki player nie jest ładny, poza tym on działa na zasadzie kliknij mnie a włączę muzykę, a ja mam na odwrót. Liczę tylko na to, że jak dam krótki utwór, to nie będzie go ucinać, ale to metoda na głupiego (która poniekąd się sprawdza:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Opcje są dwie - zeby muzyczka się nie wyłączała, strona nie moze sie przeładować. Więc - albo treść ładujesz do jakiegoś diva AJAXem - albo strona wyświetla się w iframe wielkim na całą stronę, co jest łatwiejsze do zrobienia - bo wtedy wszystkie linki będą się w tym iframe otwierać (o ile nie zostnaie ustawiony im inny target) - więc jakby nie trzeba wkładać w to specjalnie pracy, poza tym, że obecnej stronie głównej trzeba zmienić nazwę pliku, a zamiast niej dać taką z ramką która ten plik wyświetli - reszta powinna działać już bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, ale w 50% przeglądarek to nie działa

 

iframe nie da się height ustawić dobrze.:/

php nie działa, tzn. dalej przerywa muzykę mimo ładowania do diva podstrony.

Więc jeszcze obczaję AJAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...