Skocz do zawartości

granat tak jak w wormsach


Kendzop

Rekomendowane odpowiedzi

j/w

mam problem jak zrobic zeby tak jak w wormsach przyczymam spacje to wtedy zwieksza sie sila i wylatuje granat ktory potem opada i bum :D

jesli chcecie byc w creditsach mojej nowej gry kropko-WAR jak zwykle głupi tytuł :D

:jezor: :jezor:

w creditsach jest juz Tymon za przyklad zniszczalny teren i Choosen za przykald lina

bardzo prosze o pomoc <_<

 

to był mój pierwszy raz B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowanie granatem możesz zrobic analogicznie do celowania liną. W evencie keyboard->spacja wstaw kod który zwiększa co step siłę wyrzutu np:

predkosc_granatu+=1;

Nastepnie w evencie key release -> space wstaw kod który stworzy i wyrzuci granat np:

instance_create(ludzik.x,ludzik.y,granat);
granat.speed=predkosc_granatu;
granat.direction=kierunek_w_jakim_jest_celownik;

Na koniec trzeba dodac grawitację i kolicję do granatu i po sprawie..

Powodzenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

bądź zdefiniuj zmienną predkosc_granatu . Nie zjesz sniadania jak go nie zrobisz, tak samo nie zmienisz wartościz zmiennej jeżeli najpier jej nie ustawisz za pomocą znaku = .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wyłączaj nigdy wyswietlania błędów. Program nie generuje ich bez powodu. Jeśli pojawił się błąd trzeba go usunąć / poprawić a nie ukryć.

Kod, który Ci wpisałem jest czysto teoretyczny a nazwy zmiennych przypadkowe. Miał Cię naprowadzić na pomysł jak zaimplementować algorytm dla swoich potrzeb a nie stać się daniem podanym na tacy. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale errory się wyłącza,gdy komplikujesz grę ;]

 

Edit Choosen: Nigdy przenigdy! Twoja w tym głowa żeby błędów nie było. Jak wyłączysz błędy i coś będzie nie tak nigdy się o tym nie dowiesz, ewentualnie nie będziesz wiedział co właściwie jest nie tak. Wyłączenie obsługi błędów może przesłonić wady programu ale nigdy ich nie naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...