Skocz do zawartości

Prośba o przykład gry android


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Możliwe, że fizyczna działa. Na telefonach sony xperia klawisze z Playstation np. działają - niestety, w firmie nie widziałem telefonu z klawiaturą więc nie jestem w stanie przetestować :P Ale zapytam w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o zrobienie jakiejś prostej gry w GM Studio na androida. Chodzi o ruch postaci. W kocie mam że jeśli nacisnę A to idzie w lewo jednakowoż grając na androidzie nie działa (mam x10 mini pro więc mam klawiature). Pomoże ktoś?

 

Tu jest gra ktora jest w HTML5 i powinna działać na androidzie. Obecnie Studio Beta nie pozwala na skompilowanie gry pod androida jako "stand alone", jedynie kompiluje i uruchamia bezposrednio na danym urządzeniu a pełnej wersji jeszcze nikt nie posiada (no może poza Gnyskiem ;) ). Podczas gry powinny dzialac klawisze A,X, L,M (i obecnie nie powinny reagowac na dotyk bo jest nowy bug w html5/studio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zmartwię was, my też nie mamy w YYG wersji ze "stand alone". Ba, nawet export do exe usunięto przed betą. Do kompilacji jest specjalna maszyna (Mac), która tworzy z gmx odpowiednie gry z dołączonymi id developera dla odpowiednich sklepów (appStore, google play).

 

Btw., o jakim bugu mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://yoyogames.com/news/92 ;)

 

Ale... chodzi o funkcję keyboard_key_press, a nie event, prawda? Spróbuj użyć eventu, powinno być ok. Albo poczekaj na fix :)

 

Tak ale zazwyczaj robię obsługę klawiszy a do tego obsługę "guzików" załatwiam poprzez funkcję keyboard_key_press. Po ostatnim bugu w innym projekcie przerobiłem obsługę klawiszy tak by wywoływać podskrypty i w obsłudze guzików nie używam tej zabugowanej funkcji. Ale akurat w tej minigierce tego nie zmieniałem bo po pierwsze myślę, że za momencik ta funkcja powróci do łask a po drugie granie na myszy troche mija się z celem (ale już na tablecie z androidem to wyłącznie na guzikach).

 

PS. W sumie w czasie jakim pisłem ten post zdąrzyłbym przerobić te guziki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...