Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem Windows 8 CP w VirtualBoxie


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

No więc postanowiłem sobie zainstalować Windows 8 na wirtualnej maszynie. Wybrałem darmowy VirtualBox. Pobrałem obraz iso, podczepiłem go, ustawiłem ustawienia tak jak w tym poradniku. Uruchamiam i jest najpierw ten komunikat:

okienkowindows8.jpg

(biorę kontynuuj) potem ten:

okienko2windows8.jpg

następnie chwile się ładuje i po jakimś czasie pokazuje się to:

bladwindows8.jpg

Na jakiejś stronie przeczytałem że musi być włączona wirtualizacja sprzętowa jednakże ja nie wiem jak ją włączyć. Jeżeli chodzi o Ustawienia>System>Akceleracja u mnie ta karta nie jest dostępna :(

Będę wdzięczny za pomoc bo chciałbym sobie przetestować ósemkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory powinienem dać od razu :)

Screen1

Screen2

Screen3

Screen4

Jak coś jeszcze będzię potrzeba to mogę dodać. Martwi mnie ta niedostępna zakładka "Akceleracja", może coś z tamtych ustawień jest potrzebne?

 

EDIT:

Aha mój laptop: TOSHIBA A300-1EH (Windows Vista Home Premium 32-bit.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiam i jest najpierw ten komunikat:

 

(biorę kontynuuj) potem ten:

 

następnie chwile się ładuje i po jakimś czasie pokazuje się to:

 

Nie wiem, nic nie widzę, by tam było

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy informuje, że nie masz procesorowego wsparcia dla wirtualizacji (?), to chyba przyspiesza pracę VM

Drugi to informacja o wyświetlaniu

Trzeci wynika na jakiś poważny błąd, być może uszkodzona instalka lub coś z VM, spróbuj VMware

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy informuje, że nie masz procesorowego wsparcia dla wirtualizacji (?), to chyba przyspiesza pracę VM

Drugi to informacja o wyświetlaniu

Trzeci wynika na jakiś poważny błąd, być może uszkodzona instalka lub coś z VM, spróbuj VMware

 

Fervi

 

kiepsko! Obraz iso W8 waży ponad 2,5 GB więc nie chce mi się jej ponownie ściągać.

A to wsparcie dla wirtualizacji jest koniecznie potrzebne? :(

 

Zobacze co piszą o tym VMware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nie do końca, AdBlocker zablokował :D

 

Fervi

Ah te twoje rozwiązania innowacyjne, nic tylko ułatwiają życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, mam taki problem przy pobieraniu instalki Customer Preview'a. Powinno być 2,5GB, pobieranie przerywa się mniej więcej przy 2,2GB lub równo 2GB, jednak obraz mogę wykorzystać przez ISOBustera i mam wgląd do plików. Jak chcę potem to dać dla VirtualBoxa to wywala, że nieobsługiwana wersja nośnika. Jakaś pomoc? Nie mam ochoty pobierać 2,5GB trzeci raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak widzisz w pierwszym komunikacie , wirtualizacja jest wymagana do działania niektórych systemów - bez nich VB nie może emulować niektórych nowszych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chell

Jak dla mnie nie jest to mało. Może nie jest też dramatycznie dużo ale nie mam ochoty pobierać drugi raz.

 

@Raalsky

Miałem najpierw to samo bo pobrało mi się w godzinę. Też próbowałem załadować do VirtualBoxa i pokazywało coś o błędzie pliku czy jakoś tak... Rozwiązaniem jest pobranie pełnego obrazu. Nie wiem jak masz to zrobić. Mi za pierwszym razem się przerwało potem włączyłem jeszcze raz i pobrało się normalnie.

 

@adam014

Wiem że tak można ale nie chciałem robić kolejnej partycji tylko do przetestowania ósemki. Jeszcze się zastanowie.

 

W każdym razie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...