Skocz do zawartości

Zend a Symfony


Rekomendowane odpowiedzi

Ave,

 

Mam pytanie dotyczące frameworków dla PHP ( Chociaż gdzieniegdzie można wyczytać - iż ZF wcale nie jest frameworkiem ) - Zend Framework i Symfony. Otóż miałem powierzchowną styczność z obydwoma frameworkami - obydwa wydają się w porządku. Jednak 'przestraszyła' mnie kwestia ( Gdzieś na innym forum dot. PHP ) iż Symfony jest ściśle ukierunkowany, tzn. z góry ma ustalone zasady działania - co w przyszłości może okazać się kłopotliwe. Z którym, według was - wyjadaczy PHP - frameworkiem warto jest się lepiej zapoznać? Mam nadzieję że ktoś kto już się spotkał z ów przypadkami i może określić który z w/w freamworkow jest more-effective - bym w przyszłości sam się na tym nie przejechał ;)

 

Dzięki z góry za każda odpowiedz oraz próbę 'nakierowania'. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Yii, zdecydowanie Yii ;P

 

Pamiętaj, ze wszystkie frameworki są nieefektywne - tzn. gdyby gmclan chodził na zendzie czy symfony, to by się generował dłuzej i miał wiecej plików przy tej samej funkcjonalności (gdzie dłużej to oczywiscie ułamki sekund, np. 0.1s).

 

Z drugiej strony, przy współudziale memcache i dobrego linuxowego serwera Magentowe sklepy oparte własnie na Zendzie z 30 sekund do 0.3 przyspieszaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yii, zdecydowanie Yii ;P

 

Pamiętaj, ze wszystkie frameworki są nieefektywne - tzn. gdyby gmclan chodził na zendzie czy symfony, to by się generował dłuzej i miał wiecej plików przy tej samej funkcjonalności (gdzie dłużej to oczywiscie ułamki sekund, np. 0.1s).

 

Z drugiej strony, przy współudziale memcache i dobrego linuxowego serwera Magentowe sklepy oparte własnie na Zendzie z 30 sekund do 0.3 przyspieszaliśmy...

Dzięki za odpowiedź, rozumiem iż na dłuższą skale Yii będzie jednak lepszym wyborem(?) - zapoznam się z ów :)

Mając zamiar używania frameworka mam pełną świadomość - iż szybkość działania nie będzie porównywalna z pure-php. Jednak czas jaki zyskam dzięki gotowym rozwiązaniom jest więcej wart. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...