Skocz do zawartości

Dziwnie się dodaje


MiChAl200

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny problem.

Jest ludzik, i jak się naciśnie na klocek "ziemia", to znika, i pojawia się zamiast niego miniaturka tego klocka "ziemia_mini", która po dotknięciu znika i dodaje się 1 do zmiennej "global.l_ziemia". Niby ok, ale czasem jest tak, że czasem po zniszczeniu jednego klocka i zabraniu miniaturki dodaje się od razu 3, albo 2, a czasem nawet 10. Co zrobić. Kody użyte to:

 

Left Pressed z obiektem "ziemia":

instance_create(x + 5, y, ziemia_mini);
instance_destroy();

 

Kolizja "ludzika" z obiektem "ziemia_mini":

global.l_ziemia+=1;
instance_destroy();

 

I są problemy, po zniszczeniu np. 6 klocków, czasem dodaje mi się 86....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem co zrobić..

Bo to jest gra platformowa, "ziemia" jest solidnym blokiem, a "ziemia_mini" jest blokiem niesolidnym z grawitacją.

A jest też drugi blok taki sam jak "ziemia", tylko inny sprite. i też po zniszczeniu zamienia się w "ziemia_mini", ale normalnie się nalicza.

I jest taki sam kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba problem się jakoś rozwiązał...

Bo ja miałem tak, że na początku gry teren sam się generował. Za pomocą pętel for co 32 pix tworzył się kolejny blok.

I tych pętel było kilka, jeden na wygenerowanie trawy niżej, jeden na wygenerowanie ziemi (na głębokość 3 kratek), jeden niżej na wygenerowanie kamienia lub ziemi i jeden na wygenerowanie kamienia, lub rzadziej ziemi. I tylko miałem błędy z tą ziemią na 3 kratki.

Chciałem zobaczyć czy coś się nie podwoiło, albo było nie tak z kodem, więc zmieniłem liczby, żeby ta ziemia generowała się trochę wyżej. I nagle się naprawiło. Przestawiłem na stare wartości i wciąż działa. Dziwne, ale dobrze, że już działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...