Skocz do zawartości

Dobra konfiguracja PC


Chell

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie taką płytę główną, żebyś mógł podpiąć pod nią jak najwięcej wartościowych podzespołów ze starego kompa (bo poco je tracić), jak największy zasilacz i wentylatory i taka obudowa, żeby się wszystko zmieściło. A reszta to taka, żeby gry które chcesz Ci wchodziły, ja bym doradził gpu 1 gb, i 2x3.2 GHz cpu. Dyski są teraz bardzo tanie to tak z 1 tb i powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taką płytę główną, żebyś mógł podpiąć pod nią jak najwięcej wartościowych podzespołów ze starego kompa (bo poco je tracić), jak największy zasilacz i wentylatory i taka obudowa, żeby się wszystko zmieściło. A reszta to taka, żeby gry które chcesz Ci wchodziły, ja bym doradził gpu 1 gb, i 2x3.2 GHz cpu. Dyski są teraz bardzo tanie to tak z 1 tb i powinno byc ok.

Fajny konkret, gdzie pojemność karty graficznej nie ma praktycznie większego znaczenia przy wyborze, a procesor 2x2GHz Intela jest lepszy od 2x3.2Ghz AMD ;P . Najważniejsze to jakieś kostki Corsaira z 8GB, procesor koniecznie od Intela, no i karta graficzna z najwyższej półki... ta będzie stanowić 1/3 twojego budżetu około, druga 1/3 to procesor, reszta to obudowa + zasilacz + płyta no i pierdoły. Tak szacując wszystko. Może GTX 560? Osobiście brałbym jakiegoś najnowszego GeForca, Nvidia mnie nigdy nie zawiodła, a ceny Radeonów nie są imo adekwatne do tego, co oferują.

 

Sam już nie orientuję się w nowych trendach. Za 2k mógłbyś kupić kompa, który by odpalił BF3 na maxie i wysokich FPSach.

 

Ogólnie: Najważniejsza karta graficzna, procesor i płyta główna, która to pociągnie. No i zasilacz musisz kupić, który sobie z tym wszystkim poradzi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanów się czy potrzebujesz "torpedy". Mam teoretycznie takiego laptopa i jest zasadniczo zbędny. Niby chodzą Crysis'y itd., jednak te nowe laptopy się sypią, mam go ok. rok a już mam informacje, że temperatura jest za wysoka (82*C) i są podejrzenia Bad Sectorów. Ofc. jeśli chcesz Crysis to spoko, jednak są ludzie, którzy grają w World Of Goo, Angry Birds itd. To zwykły, tani, energooszczędny, cichy, długotrzymający baterię i blablabla wystarczy.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell, dzisiejsze komputery pobierają tyle mocy co energooszczędny odkurzacz (zależy ofc od komputera). Pamiętaj, że im bardziej energooszczędny laptop / PC, tym więcej zaoszczędzisz na energii (a wiadomo, ceny energii są coraz bardziej z kosmosu). Jeśli jednak potrzebujesz komputera do Crysis'a - kup taki, jeśli nie - kup powersaver'a

 

a w PC masz system podtrzymywania życia w razie braku prądu ;)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję to, do czego Muuuuczek dał link.

Zalecam:

Proc: Athlon II X4 640

Płyta: msi 870 c45 (am3 nie ffx)

Grafika: his HD6850

Ram: Goodram 4gB 1333mhz cl9

HDD: HD502HJ

Zasilacz: XFX 450

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410

 

Razem 2035zł - ceny ze sklepu techplanet.pl, pomijam dysk bo jedynie w proline jest sensowna cena tego dysku. Kupisz w proline i jak przyjdzie to po prostu przykręcisz do obudowy, podepniesz zasilanie + kable do przesyłu i już ;)

 

Dobra konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.0 fajnie jest się dowiedzieć czegoś nowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperbola_(teoria_literatury)

 

Chłopie, czysty środek stylistyczny, który ma sens tylko w tym kontekście ;) . Jeśli mówimy o odpalaniu jakichkolwiek nowych gier, to znajdziemy za tę cenę tylko i wyłącznie karty od 512 MB do 2GB, i uwierz mi, że niektóre GeForce ze starej serii 9xxx mające 512MB są lepsze niż GT 2xx posiadające 2GB, pod praktycznie każdym względem. Przy wyborze patrzyłbym przede wszystkim na przepustowość, bo te gigibajty są zazwyczaj tylko chwytem marketingowym, gdyż żadna inna dana techniczna normalnemu człowiekowi wiele nie powie. A człek, który chce dokonać naprawdę trafnego wyboru sprawdza jak karta wypada w benchmarkach i dostosowuje wyniki do swoich potrzeb.

 

Swoją drogą, przyczepiłeś się do najmniej wyolbrzymionej części mojego posta, co mnie aż zdziwiło :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, przyczepiłeś się do najmniej wyolbrzymionej części mojego posta, co mnie aż zdziwiło

Jak będziesz takie "mądrości" pisał dalej to będziesz się dziwił i dziwił. Poczytaj sobie co tam na tej karcie siedzi podczas grania a potem udzielaj rad, jak się czegoś nie jest pewnym w 100% to się o tym nie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz takie "mądrości" pisał dalej to będziesz się dziwił i dziwił. Poczytaj sobie co tam na tej karcie siedzi podczas grania a potem udzielaj rad, jak się czegoś nie jest pewnym w 100% to się o tym nie piszę.

Ależ ja tego jestem pewien w 100% przyjacielu ;) . Nie wiem, mam ci podać przykłady zestawień kart, gdzie w renderingu wszystkiego wygrywa ta z 512MB, a nie 1GB? Na czym polega twój problem :) ? W gry trochę grywałem, benchmarki czytałem, wiem, że pojemność nie jest najważniejszym parametrem decydującym o ilościach FPSów w grach. Radzę ci poczytać, za co odpowiada i jak to się ma w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. odpal jakaś dobrą grę na karcie np: 8600gt z 256 i na wersji 512. Nie muszę czytać jak to ma się w praktyce bo sam się na tym na co dzień zajmuje i wiem co tam siedzi i jaki to ma wpływ na wydajność. 300 tekstur+AAx16+gbuffer+render targety i twój mit pęka. Nie chcę mi się prowadzić jakiś głupich dyskusji, po prostu sprawdź nie testy tylko poczytaj co na karcie siedzi w czasie grania i co się dzieje jak "naglę" braknie miejsca. Czy ja pisałem ,że najważniejszym? ważnym, które trzeba brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co zacytowałeś:

gdzie pojemność karty graficznej nie ma praktycznie większego znaczenia przy wyborze

Nie napisałem, że pojemność nie ma znaczenia. Nie napisałem też, że to ona powinna być głównym czynnikiem przy wyborze. Jeśli nie rozumiesz: 80% ludzi zapytanych o kartę graficzną podaje, ile ma gigbajtów. Wszystko jasne? EOT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...