Skocz do zawartości

Romantyczna kolacja


Flaque

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałem z góry zaznaczyć, że w tym temacie proszę o wypowiadanie się tylko dorosłych użytkowników forum, w dodatku tych, którzy co jakiś czas wychodzą z domu i potrafią od czasu do czasu nie być cynicznymi.

 

Niedługo minie druga rocznica bycia razem z dziewczyną i chciałem coś zorganizować. To, że będzie kolacja i gdzie już dawno ustaliłem, ale mam problem z winem. Chciałem kupić coś dobrego i słodkiego, ale się po prostu nie znam. Nie pytam o tanie winiacze tylko o normalne wino.

 

Więc, poradzilibyście jakieś słodkie wino dobre dla obojga? Najlepiej dobre dla niej, bo mnie to bardziej rybka :)

 

Podkreślam jeszcze raz, że nie chcę widzieć w tym temacie mordy bedzioma czy ignisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu słodkiego?

 

Kolacja jest na słodko?

Raczej powinno być wytrawne do niesłodkich potraw i to jeszcze pełnego posiłku.

Jak czerwone wytrawne to Egri Bikaver jest popularne. Do spaghetti bolognese. (wybacz, ale jakoś wyobrażam sobie, że w męskim wydaniu kolacja nie wykracza poza makaron;).

Z wytrawnych i półwytrawnych to ostatnio Blossom Hill było spoko. :)

 

Słodkie mam własnej produkcji, to się nie znam na rynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.winowino.com/produkt,395,CARLO_..._LIQUOROSO.html

To się zapowiada dobrze. Niedrogie i z Sycylii, aczkolwiek trochę ostatni punkt (podawać do: desery, ciasta) odstrasza.

 

Czekam na wypowiedzi i z góry odrzucam żulerskie wyroby.

 

Jak takie winko, to się wbijam. ^^

 

 

A słodkie wino raczej do słodkich... Zrób krem Bruleee, to podobno mężczyzna kobitce powinien robić. ;) (brzmi dziwnie, wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudgee Creek, lub takie z kangurem na znaczku pocztowym na naklejce, wczoraj piłem - bardzo dobre jest (w domu sprawdzę nazwę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiraz (wytrawny), ewentualnie jak się upierasz na słodkawe, to Merlot jest półsłodkim. Jest jeszcze moje ulubione, które pijam na wyłącznie szczególne okazje: Yellow Tail - istnie fantastyczne wino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustuje w australijskich, włoskich nie pijam, czasem coś hiszpańskiego, ale głównie australijskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w jakichś alkoholowych, lub delikatesach szukaj, nie są wszędzie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja bym spytał jakie wino kupić podczas godziny coachingu z trenerem ( http://evilinsidecorp.wordpress.com/usluga...oaching-online/ ), która mogłaby odmienić twoje życie dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę doradzić amarenę. B. dobre aksamitne wino budzące wspomnienia i uczucia górników z tarnobrzegu. Doza namiętności i wyrafinowanego smaku, z tym winem romantyczny wieczór nie ma prawa się nie udać. Polecam

 

Nie chcąc być nieuprzejmym doradzę ci dobre wino w dobrej cenie. Cena coś ok ok 20zł (wzwyż), zakupić można to w bierdonce. Nazwa, jakże dźwięczna i szlachetna: Moscatel De Setübal. Tutaj w tym zdaniu nie używałem sarkazmu. Wino naprawdę dobre, smakuje lekko miodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...