Skocz do zawartości

komóreczka


TheMarcQ

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić jakiegoś phona do 400 z androidem ale jak zwykle bywa, wybór ogromny, a nic nie odpowiada.

Jest kupa markowych htcow i szajsungow, parę chinskich starow. Htc w moim przedziale cenowym jest jeden, wildfire, ktory niemilosiernie sie tnie(wiem bo wlasnie z niego pisze). Chinolski star się nie tnie, jak widac na filmach z yt, a to wlasnie to jest największą wadą tych urządzeń. W zamian zawsze proponują lg swifta. Nie stety ma on ekran oporowy co od razu mnie odpycha. Macie jakies swoje typy? Co prawda telefon kupuje dopiero za miesiąc ale chciałbym już miec jakieś rozeznanie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BytX odradzał X8, a ja z SEX8 jestem bardzo zadowolony. Rozmiarami przypomina zwykłe cegło-fony dzięki czemu spokojnie mieści się w kieszeni. Oryginalny soft Sony Ericsson-a jest o kant dupy rozbić, polecam od razu wgrać Floyo. Dzięki tej zmianie mamy dostęp do takich opcji jak instalowanie aplikacji na karcie SD. Jeśli chodzi o płynność działania to zdecydowanie jest to najsłabszy z Xperii. "Angry Birds" czasami potrafi klatkować, "Eternity Warriors" działa na jakiś 5 FPS. Polecam wgrać sobie Tiger GBA nie ma go w markecie, a jest najlepszym emulatorem jaki znalazłem (pozwala np.: bindować klawisze software'owe). Pokemony działają bez zarzutu. W gry jak Megaman da się grać, ale nie jestem w stanie przyzwyczaić się do ustawienia klawiszy.

Ekran działa bardzo dobrze, ale nie mam z czym porównać.

Na dźwięk w słuchawkach nie można narzekać.

Aparat straszny, ale SE już tak robi, że albo robi serię w którą wsadzają świetne aparaty Sony, albo serię w której upychają to co mają na magazynie. :P

Bateria starcza mi na cały dzień szkolny (6:30-18:00) słuchania muzyki, grania na telefonie i siedzenia na necie.

No i w końcu SE zrobiło porządne wejście na USB!

I jakbyś miał kupować to bierz biały, bo od czarnego palce się pocą! (tak porównałem :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia n95 to szajs bez ekranu dotykowego

Po co ci koniecznie ten ekran dotykowy? Nie wiem jakie masz palce, ale testowałem kilka modeli dotykowych i nie dało się na nich chociażby normalnie smsa napisać bo wciskało nie to co trzeba. Ok, mówiono że można się przyzwyczaić. Jakoś 2 miesiące nie dało się przyzwyczaić i telefon poleciał na aukcję.

i z symbianem.

Widać nie potrafisz używać symbiana i/lub naczytałeś się głupot z różnych for. Mam telefon z symbianem od 4 lat i nie zauważyłem żeby działał jakoś wolno, a zawiechy to on łapie może raz w miesiącu.

Nie po to mowie o androidowych smartphonach bys mi wciskal szajs sprzed 100lat

czyli galaxy. Tylko ma on przestarzale oprogramowanie. Nie macie nic wiecej?

Galaxy wyszło kilka. Taki S II jest całkiem spoko chociaż samsung nigdy nie potrafił zrobic dobrego telefonu. Rób jak chcesz, tylko doradziłem ci co ja bym wybrał na twoim miejscu, wygląda na to jednak że nie potrzebujesz telefonu głównie do komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makary: Symbian to stary system z lichym oprogramowaniem, wcale nie chodzi o to, ze tnie czy cos w tym stylu.

 

A na dotykowych moge lepiej przystosowac pulpit, latwiejsza jest obsluga przegladarki, fajniejsze gry :).

 

A na dotykowym galaxy mini smsy pisze sie baaaardzo latwo.

 

I ostatnie: niestety nie potrzebuje telefonu tylko do komunikacji, bo wtedy wystarczylaby mi nokia 6610 :).

 

A tak to bede miedc kome, mp4, internet, gry, itp itd w jednym urzedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makary: Symbian to stary system z lichym oprogramowaniem, wcale nie chodzi o to, ze tnie czy cos w tym stylu.

Śmieszne jest to co piszesz :P .

 

Szał na Androida jest ze względu na kupę low-endów, po których zbuntowane dzieci wypisują jaki to on jest zły i jak przymula. Oczywiście jest to prawda - na każdym urządzeniu z prockiem gorszym niż 1GHz stockowy soft zamula niemiłosiernie, nawet launchery i customy nie pomogą. W tej kwestii Symbian krytykowany za "zwiechy" jest po prostu demonem szybkości.

 

Makary, masz szybkiego Symbiana, bo zapewne masz niedotykowy telefon i tam opóźnienie rzędu 2s jest akceptowalne. Wyobraź sobie teraz jego funkcjonalność na dotykówce.

 

Na twoim miejscu uzbierałbym więcej kaski i naprawdę zaszalał - korzystanie z LG Swift czy ZTE Blade bywa masakrą. Kupiłbyś używanego Htc HD2 i wgrał Androida jakiego zechcesz - to bardzo dobry pomysł. Z mniej ryzykownych przedsięwzięć kupiłbym tanio używanego Htc Desire. Oryginalny i jedyny Samsung Galaxy to przełomowy telefon, gdybyś go dorwał za nędzną cenę od kolegi byłoby super.

zaczynam sie przekonywac do xperii, tylko ze nie ma multitouch'a. Nie przezkadza to bardzo w obsludze?

Większość telefonów z Androidem nie ma prawdziwego multitouch. Są dualtouche, tripletouche. Poza świetnym sposobem na obsługę gestów pozwala to także grać w gry, gdzie wciskanie kilku przycisków wirtualnych naraz jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...