Skocz do zawartości

Pomoc nieznajomemu w tworzeniu gry.


kt1117

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą ktoś do mnie napisał na GG, żeby mu pomóc tworzyć MMORPG z niszczeniem i tworzeniem podłoża (na zasadzie MC). Dodał, że może zapłacić. Chodzi o to, że w 2 programistów wszystko poszło by z 3 razy szybciej. Chodzi o napisanie serwa w C++, poruszanie się, klasy postaci i tym podobne rzeczy.Nigdy nie pisałem aplikacji korzystających z neta w C++, więc dobrze, by było by osoba która będzie ze mną współpomagać znała C++.

GG nieznajomego:10877407

Moje:20532454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czy ten shooter działał normalnie poza siecią lokalną?

 

Z pakłem się nie układaj, bo to nie ma sensu.

Poza tym w 2 programistów nie idzie wcale 3 razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GM, napisałem kiedyś shootera dla wprawy, ale w C++ nawet nie używałem żadnej z bibliotek internetowych.

P.S. Nie wiem dlaczego zawsze gdy mnie ktoś o coś prosi, to czuję się zobowiązany pomóc.

Trudno pomóc w zadaniu, które sami nie potrafimy rozwiązać. Można tylko przeszkodzić. Nikt z tego forum nie dałby rady napisać mmorpg a sama umiejętność rzeczywistej oceny własnych możliwości jest bardzo cenna i oszczędza sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W sieci lokalnej dużo szybciej przesyłane są pakiety, a tak to trzeba umieć to zoptymalizować, wiedzieć co wysyłać, interpolować, przewidywać co się będzie działo za 2 klatki i wyświetlać to na ekranie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma dostęp do internetu ma zewnętrzne ip, jedynie może mieć zablokowane porty przez router lub firewall.

Nie, nie każdy ma zewnętrze ip.

edit*

To załóżmy, że każdy ma zewnętrzne ip, to po co w takim razie istnieją wirualne sieci takie jak hamachi??

Zamiast pisać program tworzący wirtualną sieć, dający ci zewnętrzne ip, to by ci kazali odblokować porty i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóżmy, że każdy ma zewnętrzne ip, to po co w takim razie istnieją wirualne sieci takie jak hamachi??

Zamiast pisać program tworzący wirtualną sieć, dający ci zewnętrzne ip, to by ci kazali odblokować porty i po sprawie.

Tak się składa że nie wszyscy mają dostęp to routera, radze ciut więcej poczytać na ten temat.

Przykładowe rozwiązanie jak mieć zewnętrzne ip:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic402965.html

Ps:Gdybyś miał tylko wewnętrzne ip to nie mógłbyś korzystać z aplikacji internetowych(gg,skype,internet).

Pss:Wejdź i napisz swoje ip http://twojeip.wp.pl/.

EDIT: I napisz jaki usługodawca internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP zewnętrzne można jedynie wykupić - nikt za darmo wam nie da. A kupuje się tam gdzie się ma internet wykupiony.

 

Odrazu z zaznaczeniem na stałe radzę bo mogą dać zmienne ip.

Nawet jeżeli wystarczy tylko przekierować porty, to samemu nie powinno się przy tym grzebać.

Usługodawca za ,,drobną" opłatą może ci to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli wystarczy tylko przekierować porty, to samemu nie powinno się przy tym grzebać.

Usługodawca za ,,drobną" opłatą może ci to zrobić.

Faktycznie to takie trudne...

ATWG to jeśli masz dobry router to wystarczy ustawić DMZ na swoje ip wewnętrzne i nie musisz się bawić w przekierowywanie każdego portu bo wszytko automatycznie idzie na twój komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...