Skocz do zawartości

Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem sterowanie do mojej (przyszłej :P) gry. I mam problem: Kiedy kliknę w pewne miejsce gdzie postać się ma udać to ona tam idzie, a w czasie kiedy jest jeszcze w drodze do celu klikam w inne miejsce, żeby zmieniła kierunek. Jednak postać idzie nadal do pierwszego celu.

 

Tu jest plik z moim sterowaniem:

https://gmclan.org/up1178.html

 

Co mam zrobić, żeby postać po kliknięciu w inne miejsce zmieniła kierunek ruchu?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Co zrobić, żeby postać po kliknięciu w jakieś mejsce, szła do niego omijając po drodze ew. przeszkody?

 

JESZCZE RAZ KTOŚ NAZWIE TEMAT "PROBLEM" (ALBO "HELP", "POMOCY" ITP.), TO DOSTANIE Z MIEJSCA WARNA, A JAK GO SPOTKAM NA ULICY TO JESZCZE KOPA W DUPSKO!

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neko Rushi: Przy każdym kliknięciu tworzysz nowe koło, a bohater idzie do tego stworzonego najwcześniej. Musisz po prostu co kliknięcie zmieniać pozycje jednego koła. Czyli ustawiasz koło na planszy, a w evencie kliknięcia, zamiast instance_create(blablabla), piszesz:

obj_kolo.x=mouse_x
obj_kolo.y=mouse_y

Nie zapomnij o usunięciu wszystkich klocków, które powodują zniszczenie koła - ten obiekt musi być cały czas na planszy.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartoszwitek dokładnie o to mi chodziło. Baaardzo ci dziękuję. Długo nad tym główkowałem.

 

Dark Maximal, wcześniej prubowałem coś takiego zrobić ale sprawiało mi to dużo problemów, gdy postać dochodziła do koła koło miało znikać, a wtedy następny ruch wywoływał debuga.

 

Patrysław przepraszam, ale serio nie miałem pomysłu na tytuł a konkretniejszy opis problemu był pod tytułem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...