Skocz do zawartości

pomocy - komputer się zepsuł


Rokulcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, otóż od wczoraj, godziny ok 21:30 zepsuł mi się komputer. W jakim sensie?? Otóż mogę otwierać tylko Mozillę Firefox, oraz foldery. Nie mogę otwierać żadnych innych plików(sprawdzając na dokumencie tekstowym, otwiera się, lecz po chwili od razu się zamyka. Pomocy :crying: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto szczegóły:

- Włączam komputer, wszystko wygląda ok,programy się włączają normalnie i wszytko git, przez 30 sek

- Po 30 sek, robi mi się niebieska tapeta, włącza się antywirus(który bez wykupienia tylko skanuje), skanuje(wykrył 38 wirusów, w tym ok 10 trojanów)

- No i dalej mogę już tylko FF otwierać

Niestety, nie mogę usunąć tych wirusów, ponieważ przez to wyłączanie programów, nie mogę również włączyć mojego antywirusa NOD32, nie mogę również zainstalować, gdyż płyt również nie mogę odtwarzać...

Odzyskać systemu nie mogę, ponieważ nie zapisałem, również nie mogę otworzyć tego ;/

Formatować dysku nie mogę, ponieważ wyskakuje mi że mam używane programy, a nie mam nic otwartego, procesorów wyłączyć nie mogę, ponieważ Ctrl+Alt+Delete mi się zepsuło (mam tylko 1 konto na komputerze i jest administratorem) i wciskając je pisze, że nie jestem Adminem kompa i nie mam do niego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Malwarebytes Anti-Malware (Może być darmowa wersja)

Tu masz link

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-A...dows,13117.html

 

Ta "niebieska tapeta" to bluescreen :) Jak się pojawi restartuje sie komp.. Malwarebytes pomoże

 

Przeskanuj tym programem kompa i jeśli nie może usunąć będziesz musial usuwać ręcznie :)

A program do ręcznego usuwania problemów masz tu:

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Progr...dows,12240.html

Dobry program do usuwania uporczywych plików :)

 

Jak to zrobisz powiedz czy jest lepiej

 

Zamiast CTR + ALT + DELETE

spróbój użyć SHIFT + CTRL + ESC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na przyszłość nie używaj konta administratora do codziennej pracy! Bo żaden antywirus nie chroni przed nieodpowiedzialnością.

 

A tak w ogóle to Explorator ci się otwiera? (CTRL+E)

Jak nie i będziesz potrzebować skopiować swoje pliki to przez konsolę (CTRL+R i wpisz "cmd")

W ostateczności tryb awaryjny

 

A teraz wpadłem na głupi pomysł! Spróbować możesz bo tym sobie nie zaszkodzisz:

W konsoli wpisz "chkdsk c:\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poxipol

 

To standardowa procedura problemów z Windowsem

 

Ja proponuję ściągnąć i wypalić Linuksa (nie wiem, brat?), zainstalować wszystkie możliwe antywirusy na LiveCD (avast powinien wystarczyć), uaktualnić bazę danych, przeskanować, usunąć, zrestartować i zobaczyć czy działa

 

Fervi

 

PS. Spróbuj Hijackthis odpalić i dać loga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Threef, WINDOWS+E i WINDOWS+R mi działa.

Zalazłem przyczynę, którą jest antywirus Personal Shield Pro. Gdy on mi się otwiera, robi mi się bluescreen i inne programy mi się zamykają.

Co dziwniejsze, przeszkukałem wyszukiwarką moje dyski 4 razy:

1) Personal Shield

2) Personal

3) Shield

4) Personal Shield

I nie znalazło tego antywirusa na moim komputerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka83, bardzo dziękuję, z tej stronki w ostatnim poście jest link, który nie wiem jak mi pomógł(a mianowicie pomógł mi kod z tego linku, po skopiowaniu).

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Edit: Teraz, dzięki temu mam pełną wersję tego nie wiadomo czego i skanuje że mam zero wirusów...ten fałszywy antywirus to totalna porażka :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka, reinstalacja systemu != format dysku. Reinstalujac system zostawiasz wszystkie smieci na kompie, a wirus ci sie mogl schowac np w moich dokumentach, i zaraz ci wszystko niszczyc od nowa, czasami nawet PODCZAS instalowania systemu (gdy uzywane sa juz pliki systemowe, czyli ostatnie kroki). Jedyne co sie nadpisze to pliki SYSTEMOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Ale po przeinstalowaniu programy powinny mu już działać więc będzie mógł użyć AntiVirusa. Przecież powiedział że nic mu się nie włącza oprócz Mozilli i folderów. Więc AV raczej nie uda mu się też włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeglądarka działa, to czemu więc nie spróbować skanera anty-wirusowego online, takiego jak np http://www.f-secure.com/en_EMEA-Labs/secur.../online-scanner ? Inna sprawa, że można ściągnąć coś w stylu jakiegokolwiek Rescue CD których na necie jest od licha i troche, iść do kogoś znajomego żeby nam wypalił i odpalić u siebie. Trzeba kombinować trochę, a nie od razu format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ja tylko dałem jedną z możliwości, która przecież by mu pomogła ale jest grono innych. Więc nie musi od razu sięgać po moją. To jest wyjście można powiedzieć z najczarniejszego scenariusza.

 

A próbowałeś otwierać jakiekolwiek programy z zgodnością administratora (chyba tak się to nazywa ja mam po Angielsku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...