Skocz do zawartości

prawa autorskie


Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak brać grafikę z google?

(podać źródło?, pytać się kogoś?)

 

2. Czy jeśli wezmę grafikę z wikipedi a jej autor wyraźił na to zgodę ale nie kontaktowałem się z nim to muszę podawać jej źródło?

 

3. Jak wziąść loga klubów sportowych?

 

4.Wiem że jakoś dziwnie brzmi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wyszukujesz grafike w googlach, klikasz na jakiś obrazek, dajesz Zobacz obraz w pełnych rozmiarach,czekasz aż się załaduje i klikasz prawym myszy, dajesz zapisz obraz jako... wyświetli ci się okno gdzie wybierasz miejsce w którym plik ma zostać zapisany i wpisujesz jego nazwe, bądź ją zostawiasz.

 

2.Jeżeli go/jej nie pytałeś, a napisał/-a gdzieś, że grafika jest do wykorzystania za darmo, to możesz jej użyć.

Jeśli go/jej nie pytałeś, a nic takiego nie ma napisanego to poprostu zapytaj go/jej.

 

3.Wujek google: Loga klubów sportowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Loga klubów sportowych nie mogą być wkorzystywane bez licencji, zwłaszcza do celów komercyjnych.

Tak samo grafika z google nie powinna być wykorzystywana bez zgody autora strony.

Ba, nawet grafika z GMCLANowego uploadera bez zgody nie powinna być nigdzie powielana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1.Jak brać grafikę z google?

(podać źródło?, pytać się kogoś?)

 

2. Czy jeśli wezmę grafikę z wikipedi a jej autor wyraźił na to zgodę ale nie kontaktowałem się z nim to muszę podawać jej źródło?

 

3. Jak wziąść loga klubów sportowych?

 

4.Wiem że jakoś dziwnie brzmi:P

 

 

Jak myślisz o zrobieniu gry w celach zarobkowych (nawet gdyby miała kosztować tylko 1zł za licencję) to absolutnie nie możesz użyć grafiki z googli bo w końcu ktoś kiedyś tą grafikę zrobił a zazwyczaj trudno autora takiej grafiki odnaleźć. W przypadku drugim zależy jak brzmi ta "zgoda" ale zazwyczaj bezpieczniej jest podać źródło. Loga klubów to grafiki zastrzeżone których nie możesz wykorzystać.

 

Generalna zasada: wszelkie materiały jakie chcesz użyć w grze, choćby krótki dźwięk skrzypiących drzwi lub strzału, powinny być Twoje lub powinieneś mieć najlepiej pisemną zgodę autorów których umieszczasz w creditsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą.

Weź przykład z gier już istniejących. Na przykład w skokach narciarskich skakał Adam Małamysz czy inne tego typu zmiany. W grach o F1 zamiast F1 było np. Formula Grand Prix (czy jakoś tak), a kierowcy to na przykład Fernando Alunzo.

Jak już pozmieniasz nazwy to nikt się przyczepić nie powinien. Dodaj opcje ich edycji w grze i każdy sobie w domu sam będzie mógł zmienić na "prawidłowe".

Jeśli chodzi z kolei o loga to bym nie ryzykował i nie szedł w nawet podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem są wszystkie GTA, gdzie modele samochodów przypominają te prawdziwe, ale to nie są prawdziwe samochody. Nazw własnych nie możesz używać. Zastanawia mnie co na przykład z nazwami miast, bo wiele widziałem gier których akcja toczyła się w ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy miast raczej należą do zasobów Domeny publicznej ale pewny nie jestem w 100%

 

co do grafik polecam z tą właśnie licencą, Listy stron z taką licencją:

http://en.wikipedia.org/wiki/Public_domain_image_resources

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Pol...y_Public_Domain

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Gra...h#Public_Domain

szkoda że z gotową muzyką nie znalazłem dobrego źródła Public Domain 3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...