Skocz do zawartości

2 pytania od dyzmka/dyzmakena


Rekomendowane odpowiedzi

witam otóz mam dwa pytanka które raczej są do tego działu a mianowicie.

 

1.jak zrobić by pokazywało z kąt obrywam jak np w call of duty i jak dostaję by ekran się czeriwnił i pokazywało z kąt obrywam.

 

2.jak zrobić pole widzenia wroga ale takie jak w grze Comandos lub metal gear solid i że jak wróg mnie zobaczy goni mnie aż mnie nie zgubi i wraca na miejsce swojego patrolowania z góry dziękuję. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwa bardzo ciężkie pytania pierwszy to możesz patrzeć jaki kąt miał pocisk czy cokolwiek innego i odbijać to o 180 stopni dzięki czemu będziesz wiedział w jakim kierunku masz dać strzałkę. Użyj funkcji other.direction przy oberwaniu aby to sprawdzić i dodaj do tego 180 tak jak mówiłem wcześniej

 

Co do drugiego to to musisz się trochę pobawić pewnie z rysowaniem linii i funkcją collision_line czy jakoś tak. albo z distance_to_object ale to raczej takie tandetne rozwiązanie. Przeczytaj jeszcze tutorial gnyska na temat sztucznej inteligencji, co prawda była ona do platformówki ale jak dobrze pokombinujesz to i na top down przerobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Create:

GML
respx=x

respy=y

Step:

GML
if distance_to_object<=100 {

mp_potential_step(hero.x,hero.y,3,1)

}else{

if !place_meeting(respx,respy,id) {

mp_potential_step(respx,respy,3,1)

}}

Pisałem z pamięci i nie jestem pewien czy działa.

Edit:

dodaj po

GML
if distance_to_object<=100

GML
&& collision_line(x,y,hero.x,hero.y,sciana,1,1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

if distance_to_object(hero)<=100 and !collision_line(x,y,hero.x,hero.y,sciana,1,1){

mp_potential_step(hero.x,hero.y,3,1)

}else{

if distance_to_point(respx,respy)<3 { // za liczbe 3 wstaw szybkosc z ktora bedziesz sie poruszac

mp_potential_step(respx,respy,3,1)

}}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheMarcQ dziękuję oto mi chodziło jesteś w creditsie następnej gry :-).

 

a jak jeszcze zrobic by procz tego paska skad obrywamy byl taki zaczerwieniony ekran jak obrywamy tym wiecej kul tym czerwonszy chodzi o rogi ekranu jak w call of duty krawedzie :-)

 

ponawiam prośbę pomoże mi ktoś otóż zrobiłem już pasek z kąt się obrywa ale chce by jeszcze ekran się zaczerwieniał jak np w call of duty lub crisisie i innych grach. proszę o pomoc :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...