Skocz do zawartości

Zablokowane 39dll-błąd


kriso99

Rekomendowane odpowiedzi

127.0.0.1 to ip komputera na ktorym odpaliles aplikacje

jesli urachamiasz ta gre w lanie, wystarczy ze wejdziesz w ustawienia routera i sprawdzisz jakie adresy ip sa gdzie przypisane

jesli zas odpalasz to na kompach poza lanem, musisz przekierowac porty na komputer hosta i podac ip w join "ip zew kompa:port przekierowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przekierowac porty na komputer hosta i podac ip w join "ip zew kompa:port przekierowany"

co to znaczy?? możesz dokładniej

czyli musze wiedzieć jakie mam ip i tam wpisać jako domyślnie (get_string)???

 

w join musze wpisać ip hosta tak???

a przekierować na hosta to jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wiesz, na siłę to możesz nawet w JavaScripcie napisać taki serwer - tylko nie będzie to wydajne.

Poza tym, większość serwerów jest Linuxowa - windowsowe są rzadkością i kosztują krocie. Do tego, z wiedzą jaką posiadasz i tak nic nie osiągniesz - to są takie rzeczy, których w tydzień nie da się pojąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje ip(host) musze wpisać join???

Jest taka opcja zeby serverem była strona internetowa(chodzi mi o to zeby gra działała bez przerwy)?

czy ty cokolwiek wiesz o komputerach?

Klient(join jak ty to nazywasz) za pomoca numeru IP odnajduje w sieci komputer serwer(host). Strona internetowa to tez serwer ktory po polaczeniu sie z nim poprzez IP, ktore jest u operatora internetowego przetlumaczone na adres DNS (np. gmclan.org) wysyla do ciebie odpowiedni plik(strone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykupić serwer dedykowany. To koszt jakichś 600zł co miesiąc.

 

No, a nie da się przez założenie darmowej strony np adres.hpu.pl

???

 

czy ty cokolwiek wiesz o komputerach?

Klient(join jak ty to nazywasz) za pomoca numeru IP odnajduje w sieci komputer serwer(host). Strona internetowa to tez serwer ktory po polaczeniu sie z nim poprzez IP, ktore jest u operatora internetowego przetlumaczone na adres DNS (np. gmclan.org) wysyla do ciebie odpowiedni plik(strone).

1.dzięki, czyli dobrze mówiłem?

2.chciałem wiedzieć jak to się robi.

3.Na gmclan.org jestem niecałe pół roku, więc mam prawo mało wiedzieć, a prędzej się tym nie interesowałem, bo niepotrzebne mi było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
No, a nie da się przez założenie darmowej strony np adres.hpu.pl

 

Zaznaczyłem Ci słowo klucz. Nie da się mieć SAMOCHODU kupując GRABIE. Nie da się mieć SERWERA do gry zakładając STRONĘ.

 

Zakładając już nawet, że masz ten dedykowany serwer, to zapewne jest to serwer linux, a więc serwer gry musisz napisać w jakimś języku programowania który pozwala na kompilację do linuxa (a Game Maker nie pozwala), do tego serwer obługiwany jest z konsoli (terminala) i nie ma możliwości wyświetlania grafiki, zatem musi to być aplikacja konsolowa. Wymaga to więc także wiedzy, jak w ogóle obsługiwać terminal linuxowy.

 

Jak powiedziałem - w dzień, tydzień ani miesiąc tego nie zrobisz. Trzeba naprawdę lat nauki, aby to wszystko opanować. Gdyby dało się to zrobić w tydzień, to bym dawno pływał w basenie wypełnionym dolarami w mojej willi w Dubaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...