Skocz do zawartości

basic 3D engine example


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: basic 3D engine example

 

Widząc że ostatnio tyle tematów na temat 3D, postanowiłem wydać taki mały prosty silniczek

z podstawowymi funkcjami jak mouse look FPP i TPP, wykrywanie kolizji, grawitacje, i "cień" :P plus parę drobniejszych efektów nadających levelowi ładniejszy wygląd, a i jest jeszcze uproszczony system wczytywania leveli

 

Download GMK 66KB: >>Download<<

Download EXE 1103KB: >>Download<<

 

update:

gmk

exe

 

Screeny:

B3DE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek do engine example opracowałem nieco lepszą kamerę TTP nie jest idealna ale częściowo wykrywa już ściany

gmk

exe

 

Edit : i to chyb ostatnia kamera jaką robię do tego exampla jest to połączenie zmuszenie kamer TPP i FPP do współpracy czyli jeśli odległość pomiędzy ścianą, graczem a kamerą jest zbyt mała przełącza się na kamerę FPP i no odwrót

gmk

exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorka za double posta ale dzięki @ediepl udało mi się wreszcie naprawić kamerkę ttp-ftp

do prawidłowego wykrywania kolizji,co sprawia że jest to najciekawsza do tego engina kamera ttp i raczej lepszej nie będę w stanie napisać :P zresztą sami sprawdzicie :)

gmk

exe

 

Edit: to żem się pośpieszył z wynikiem X.x mam mały błąd wymagający poprawy jak się z nim uporam to jeśli nikt nie skomentuje, nowe pliki zamieszczę w 2 edicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...