Skocz do zawartości

Mam problem z pewnymi funkcjami do platformowki


Kamlot

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam kilka problemow z platformowką :P po pierwsze moja postac chodzi normalnie po klockach na ktorych ma kolizje z zatrzymaniem ale co chwile sie zawiesza na nich, co zrobic by zawsze swobodnie chodzila i skakała?

 

po drugie mógłby mi ktoś pomoc zrobic atak do postaci? tzn aktualnie moja postac atakuje z niezatrzymujaca sie animacja, jak zrobic by animacja udezenia nastapila tylko raz?

 

tutaj daje pryzkład mojej gry żeby sie zapoznać w jaki sposob ja robilem, z gory dziękuje za pomoc :)

http://kamlot8.w.interia.pl/a.gm6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

wyłąćz precise collision checking, i spraw aby ustawienia szerokości pola kolizji były takie same w obu spritach, lub ustaw w obiekcie maskowanie, to pomoże z zawieszaniem się postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

um, wybaczcie ale od bardzo niedawna zaczołem zabawe z gamemaker i jestem jeszcze bardzo początkujący, więc nie do końca łapie jak gdzie jaki kod wkleić czy co z czego usunąć, prosiłbym nieco zwięźlej :P

 

gdy robie event animation end i wstawiam tam sprita ze stand mojej postaci by animacja ataku sie nie powtarzała to działa ale animacja ataku trwa ułamek sekundy, co zrobić by trwała tyle ile zajmują klatki animacji?

 

ten kod

image_xscale =1;

mam wkleić w opcje "Execute a piece of code" w "step"? czy gdzie? bo tego dokładnie tez nie jaże

 

 

"precise collision checking" nie jestem pewien czy chodzi o to samo co "if a position is colision is free" czy też o jakąś inną opcje, bo jeżeli wyłączam "if a position is colision is free" w każdym evencie mojej postaci i robie "mask" na obiekt do kolizji to działa ale postać jest prawie metr od obiektu na którym powinna stać, oarz z tymi szerokościami pola kolizji jeśli to nie problme to prosiłbym o jakieś tłumaczenie bo nie łapie na czym to może polegać :P z góry fnx

 

i sorry za głupie pytania i za męczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...