Skocz do zawartości

Ciekawe artykuły na temat gamedevu


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Skoro tematy o grach i ich robieniu na tym forum nadają się tylko do działu z offtopem...

 

 

Chyba zamysłu tematu nie trzeba tłumaczyć, więc przejdę do rzeczy:

 

Wolfire's Guide To Indie PR - kilka rad na temat PR i trochę o "otwartości" projektu

From a Student's Project to an XBLA Game - Zeit2, gra która została finalistą w IGC 2010 została właśnie wydana przez ubisoft, jej twórcy opowiadają o losach projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
Mało ciekawy ten artykuł. Albo uda się zrobić fajną grę, która się przebije albo.. nie i tyle.

Ty tak myślisz. Sporo jest fajnych gier, których z powodu słabego PR nikt nie zna, czyt. nikt w nie nie gra.

 

Myślisz, że 3k preorderów po 30 dolców to sobie getnęli, bo dobra gra? Kto by o niej wiedział skoro nie jest skończona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak myślisz. Sporo jest fajnych gier, których z powodu słabego PR nikt nie zna, czyt. nikt w nie nie gra.

Fajne mogą być tylko dla Ciebie. Dla x osób, które kupiły minecrafta gra jest super, ja przy niej wytrzymałem ~3min i było to sporo miesięcy temu a samą grę uznałem za zwykły syf niegodny 5min uwagi(dalej tak uważam). Jeśli gra jest naprawdę fajna(dla większości nie tylko dla Ciebie) to zdobędzie popularność, to nie średniowiecze, że trzeba posyłać gońca z informacją: ta gra jest fajna!. Enemy territory miało być niewypałem więc wydali same multi za friko. Nie było żadnego wypasionego marketingu a gra zrobiła niesamowitą furorę podczas gdy następca qw.. no cóż..

Myślisz, że 3k preorderów po 30 dolców to sobie getnęli, bo dobra gra? Kto by o niej wiedział skoro nie jest skończona?

Ja o niej wiedziałem. Sam natrafiłem na bloga i to dobre kilka miesięcy temu. Może ludzie widzą masę trailerów/screenów/informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie mi chodzi

Eee.. i po to jakieś artykuły? To chyba logiczne, że pokazuje się filmiki z gry i udziela informacje na jej temat(an blogu czy yt). Do tego nie potrzeba żadnych dodatkowych artykułów. I to mają być rady co do PR? Chyba dla osób, które obecnie tworzą swoje projekty w bunkrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Eee.. i po to jakieś artykuły? To chyba logiczne, że pokazuje się filmiki z gry i udziela informacje na jej temat(an blogu czy yt). Do tego nie potrzeba żadnych dodatkowych artykułów. I to mają być rady co do PR? Chyba dla osób, które obecnie tworzą swoje projekty w bunkrach.

Hmm, wiele osób właśnie tak (w bunkrach) tworzy gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiele osób właśnie tak (w bunkrach) tworzy gry.

Tworzyć może i tworzą ale jeśli potrzebują tego typu artykułów to na pewno nigdy nic nie zrobią do końca. Jak jesteś zainteresowany pr to sięgnij po jakąś książkę lub poświęć ten czas na swoją grę, lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Tworzyć może i tworzą ale jeśli potrzebują tego typu artykułów to na pewno nigdy nic nie zrobią do końca. Jak jesteś zainteresowany pr to sięgnij po jakąś książkę lub poświęć ten czas na swoją grę, lepiej na tym wyjdziesz.

Jeśli jesteś zainteresowany upieraniem się przy swoim zdaniu, które nie jest powiązane z tematem to sięgnij po jakąś książkę lub poświęć ten czas na swoją grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anty masz sporego plusa bo korzystając z popularności tematu o ateizmie w tym dziale zapewne chciałeś także przyciągnąć te wszystkie mądre osoby które w nim siedzą aby trochę podyskutowały o grach. Chciałeś dobrze, nie przejmuj się że wypowiedziła się tu tylko jedna osoba, do tego wyszła jakaś sprzeczka.. Przykra sprawa :(

Co do tematu to akurat mi sie te artykuły przydały :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

thx

 

Dwa wykłady Michała Marcinkowskiego (twórcy Soldata):

- motywacyjny wykład [2 party]

- super wykład o wielu rzeczach [7 partów] ( po polsku :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
motywacyjny wykład [2 party]

super wykład o wielu rzeczach [7 partów] ( po polsku :) )

Partowie, lud starożytny, zamieszkujący Partię. Trudnili się pasterstwem, zwłaszcza hodowlą koni. Znani jako doskonali jeźdźcy. Początkowo pozostawali w przyjaznych stosunkach z Rzymem, które zerwali z powodu sporów o Armenię. Przez następne wieki problem partyjski odgrywał główną rolę w rzymskiej polityce wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
97 Things Every Game Developer Should Know - jeszcze to jest ciekawe, chociaż nie wszystko trzeba brać na poważnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Filar Społeczności

?

Może nie wiesz, ale nikt tu nie robi gier AAA.

Znalazłeś w tych artykułach coś rozmijającego się z prawdą, czy to po prostu brak tolerancji do grubasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Co jak co, ale artykuł o KOŃCZENIU gry, zrobiony przez gościa, który swojej gry jeszcze NIE UKOŃCZYŁ, to jednak trochę nie pasuje.

Spelunky i Aquaria to nieskończone gry?

Gz

 

Co jak co, ale PISANIE, kiedy nie umie się CZYTAĆ to trochę jednak nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem posta jak akurat pisałeś swojego. Zresztą, szczerze... rintohsaka dość dobrze zaznaczył, o wiele lepiej by było jakbyś dał jakieś artykuły od bardziej doświadczonych w gamedevie osób. Poza tym, nie widzę sensu pisać z tobą na poważnie, bo jak dla mnie wciąż jesteś tym głupkiem, co to nie potrafi zdania uargumentować, z tematu o flashu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wiesz, ale nikt tu nie robi gier AAA.

Znalazłeś w tych artykułach coś rozmijającego się z prawdą, czy to po prostu brak tolerancji do grubasów?

 

AAA i grę darmową i tak trzeba zaprojektować i wymyśleć.

 

 

Tęsknię za czasami, kiedy gry tworzyli programiści, muzycy, graficy a nie "twórcy indie" którzy wypisują takie głupoty:

 

Your code will always be a mess. You will have learned a lot. It will never be perfect. And if you start all over, you?ll find yourself in the exact same situation when you get to this point again. It?s a terrible trap to think like this.

 

Tudzież

 

8. USE AWARDS, COMPETITIONS, AND OTHER EVENTS AS REAL DEADLINES

 

O tu jeszcze przepyszny smaczek:

 

@zarawesome Games don't have to be fun.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

zaprojektować i wymyśleć - oczywiście, zrobić - już niekoniecznie ?

 

1 i 2 cytat - ?

 

Marmot - jesteś beznadziejny, ale nic na to nie poradzę ("mamo, ale ja nie lubie pomidorowej" "UARGUMENTUJ")

 

Możecie wklejać artykuły od ludzi "z doświadczeniem", bo ja najwyraźniej takich nie czytam.

 

 

W ogóle nie wiem czemu taki temat założyłem w ogóle, społecznośc gmclanowa to debile/trolle, a nie twórcy, poza kilkoma wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...