Skocz do zawartości

Pytania o dodatki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaczynam dopiero przygodę w GM, i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobał ten program - może i nieco trudniejszy, ale też o większych możliwościach niż używany przeze mnie Multimedia Fusion.

 

Wracając do rzeczy: zamierzam stworzyć grę, ale do jej wykonania brakuje mi paru rzeczy. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podsunął mi pomysł, jak można je osiągnąć:

 

(oczywiście nie chodzi mi o gotowy sposób rozwiązania, tylko sugestię, w którym kierunku powinienem iść żeby dany efekt osiągnąć)

 

1) zapis i odczyt pliku (ale nie ini) z ustalonym przez siebie separatorem danych (np. zycia|imie|czas i potem odczytanie i rozbicie tego na tablicę - jest jakiś odpowiednik funkcji split() w PHP?)

2) szyfrowanie ciągu znaków za pomocą MD5

3) jak w GM zrobić zrzut konkretnej części ekranu, i zapisać do pliku?

4) jak utworzyć w GM plik w katalogu tymczasowym? (dla upewnienia jeszcze jedno pytanie - gry napisane pod GM działają pod innym isystemami niż Windows?)

 

EDIT:

Przez przypadek napisałem posta nie w tym dziale. Bardzo proszę osobę z uprawnieniami moderatora o przesunięcie tematu do właściwego działu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Hyh, trzeba napisać własny system zapisu :) Chyba że zapis stanu gry (game_save, game_load).

2) To samo co wyżej, własny system szyfrowania danych.

3) screen_save_part

4) Skopiować lub stworzyć za pomocą file_open_write. I nie jestem pewien czy działają poza Win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

na forums.gamemaker.nl widziałem jakąś wtyczkę co do MD5.

Natomiast polecam przeczytać mój artykuł dotyczący szyfrowania, coprawda jest ono mocno stratne i niewydajne, ale wystarczające aby większość ludzi doszła do wnoisku że nic nie wyczyta z takiego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 w nawiasie: Raczej nie, ale:

- podobno gry robione w GM 5.x działają pod Wine (gry z GM 6.x nie mają szans, bo wymagają Direct3D)

- możesz skorzystać z G-java, żeby przekonwertować grę do Javy, ale program jeszcze nie jest perfekcyjny i nie obsługuje funkcji zarejestrowanego GM.

Zapraszam do artykułów, dokumentacji (helpa) i szukania na forum, bo napewno znajdziesz coś co będziesz chciał wiedzieć i to bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...